Dějiny násilí (2005)

Tenhle film je dost jednoduchý, ale i velmi zvláštní. Film dobře plynul, to jo, ale přišel mi že je nějaký suchý. Je tu super mysteriózní atmosféra, dobrá kamera, režie a scénář. Viggo Mortensen a Ed Harris hrají na výbornou. Ale něco mě tam nesedlo. Na tomhle filmu je něco geniálního, ale nevím co.

Moucha (1986)

Na jednu stranu fakt dobrý film s příjemným obsazením, skvělou režii, děsivou atmosférou a super hudbou, ale na druhou stranu je vzhled "mouchočlověka" nechutný, zvrácený a děsivý, že se bojím znovu se na tento film kouknout. A ten rozklad, fuj.

Bio Ráj (1988)

Tohle je prostě krásný film a každý filmový fanoušek ho musí milovat. Tohle je filmové paradiso. Krásná pocta kinematografii potržena skvělým sountrackem Ennia Morriconeho.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Úžasný seriál, který se ve svém postupu jen zlepšovat, každá další série byla lepší než ta předchozí a vše bylo krásně zakončeno. Pocelou dobu jsem mohly sledovat, skvěle napsané a ikonické postavy, s překvapujícím vývojem, které byly úžasně zahrány. Vizuál taky nezaostává a scénář je vyšperkovaný k dokonalosti. Taky seriál obsahuje spoustu ikonických momentů. "I did it for me. I liked it. I was good at it. And, I was really... I was alive.”

Tahle země není pro starý (2007)

Neříkám že bratři Coenové nenatočily nikdy špatný film, ale když vše správně vyjde dokážou udělat něco úžasného. Jejich minulé filmy Big Lebowski nebo Fargo se staly kultovnímy a film Tahle země není pro starý se snimi může v klidu srovnávat.  Z filmu dychtí velmi chladná a mrazivá atmosféra, která je pomalu a jistě budována po celý film. Geniální a napínavé střety mezi Anthonem Chigurhem (Javier Bardem) a Llewelynem Mossem (Josh Brolin), které vás zatlačí do sedačky. Josh Brolin hraje skvěle, Javier Bardem je ve své životní roli a stvární velice realistického psychopata, který mě vždy připadal spíše jako nemocný člověk než zabijácký psychopat a možná právě proto z něj jde taková hrůza. Jde vidět že se film striktně držel pravidla ukaž neříkej a scény kde si Llewelyn chystá vybavení jsou proto mnohem zajímavější než, kdyby nám vše bylo popisováno, stejně jsou na tom i scény s Chigurhem. Kompozice je zvádnutá, scény vypadají krásně a je radost se na ně dívat. Musím ocenit i originální záběry ve tmě, které dodávají atmosféru. Režie a scénář bratrů  Coenových byla odvedená na výbornou a celek je dost napínavý, atmosférický thriller se skvělým zakončením a skvělými hereckými výkony.

Big Lebowski (1998)

Další kultovní film od bratrů Coenových a tohle se jim povedlo, tady srazily všech deset kuželek. Geniálně ujeté a velmi originální. Skvělá režie a ještě lepší scénář. Film má výborné obsazení. Skvělé napsané postavy, které si okamžitě zamilujete. Pohodovou atmosféru. Zábavné dialogy, které končí nasraným Waltrem. Prostě klasika, nejlepší od Coenových a nejlepší komedie.

Hon (2012)

Scénář a režie jsou mistrovské. Scény jsou krásné a čisté. Film hezky pomalu budeje napětí a zoufalou atmosféru. Nadlidský výkon Madse Mikkelsena vše vyzdvihuje. Určitě jeden z nejlepší evropských filmů.

Gauneři (1992)

Co o tom více říct, tohle je pravý Tarantino. Tady je vše co Tarantina vystihuje, skvělé a úderné dialogy, zvrácený a sprostý humor, příběh rozdělený na kapitoly, nápaditý děj, skvělá hudba a samozřejmě pořádná dávka krve a násilí. Jsou tu také skvělé herecké výkony zejména moji oblýbenci Tim Roth a Steve Buscemi. A hlavně ta úvodní scéna, ta je fakt skvělá a samozřejmě finále ve stylu westernové přestřelky. Celek je úžasný film, který rychle plyne a nudit se fakt nebudete. Škoda že je tento film lehce zastíněn Pulp Fiction.

Skrytá identita (2006)

Martin Scorsese je jeden z mých nejoblíbenějších režisérů, možná i ten nejoblíbenější a určitě za to může film Skrytá Identita, který mám od Scorseseho nejraději. Tenhle film je remakem filmu Volavka a spoustu věcí od svého předchůdce zlepšil. Všichni herci předvádějí super výkony, vyzdvihnout musím samozřejmě Leonarda Dicapria, Matta Demona, Jacka Nicholsona a Marka Wahlberga, kterej mě společně s Baldwinem nejednou rozesmál. Režie, scénář a kamera jsou super. Hudba je vhodně vybraná a skvěle vše podtrhuje. Brilantní a suché finále tomu filmu fakt sedlo. Myslím si že povinnost pro každého fanouška filmu.

Mazací hlava (1977)

Lynch se asi snažil natočit noční můru. A asi se mu to povedlo, bylo to děsivý a nepochopil jsem to, takže vlastně noční můra.