• Fantasy

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

No, musím říct, že to nebylo špatný, ale mělo to svoje mouchy. Třeba to že McClane není takový jako v předchozích 4 dílech. V tomhle filmu je to prostě kokutek, kterej myslí, že si v cizině může dělat co chce. A druhej problémy je prostě pomalu se vyvíjející děj. Je to prostě hrozně utahaný a to ten film má akorát 1 hodinu a 30 minut a mě celou dobu připadalo že to je o 30 minut delší. Když však opomenu tyto dva nedostatky, tak výsledný film není vůbec špatnej. Herci solidní. Děj chvilkama zajímavej, jinak je hrozně utahanej a pomalu vyprávěnej. Soundtrack ušel. Na CGI se dalo koukat a chvilka bylo opravdu pěkný. Akce a potyčky byly taky skvělý, ale co je na filmu nejlepší tak přestřelky a finále filmu. Jak se říká je to propadák, ale za mě to bylo celkem koukatelný. 8/10 Není to tak špatnej film, jak se říká.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

No, stále to stojí za to, akorát mám problém, že hlavní téma filmu byli hackeři, ale dalo se to přežít. Začátek filmu byl takovej pomalej, ale jak film běžel bylo to lepší a lepší. A finále bylo taky solidní s perfektním vyvrcholením. Děj částečně dobrej a zajímavej ale částečně taky ne moc zajímavej, protože hlavní téma bylo hackerství. A to není nic pro mě. Herci skvělý, opět. Postavy solidní. Soundtrack, dobrý. Akce a akční potyčky skvělý, hlavně ta v polovině filmu s Maggie Q. CGI bylo pěkný a dalo se na to koukat. Co jsem slyšel tak díl pátý je solidní propadák, tak mě zajímá jaký to teda bude. 9/10 pořád dobrý, ale to téma filmu není nic pro mě.

Smrtonosná past 3 (1995)

Tahle sága je klenot! Zatím ani jeden díl nezklamal. Právě naopak, spíš překvapil a to i tenhle díl. Zatím jsem s touto ságou spokojen. Herci skvělý, opět válí Bruce Willis a tentokrát i Samuel L. Jackson, kterej si krade každou scénu kde se objeví, pro sebe. Soundtrack skvělej. Postavy skvělý. Akce a akční potyčky skvělý. Pěkný CGI. A co je na tomto filmu nejzajímavější a mnoho z vás to překvapí, tak v tomto filmu se objeví i humor a já si myslím, že se to do filmu perfektně hodilo. Nejvtipnější scény jsou určitě rallye v parku nebo scéna s přehradou. Prostě radost pohledět. Je to skvělý film který si určitě ještě někdy pustím! 10/10 Je to skvělý film, ale na díl druhý to nemá, stále si však drží stříbro. Alespoň u mě.

Smrtonosná past 2 (1990)

Kurva a já si myslel, že díl první už nic nepřekoná, ale mýlil jsem se! Díl druhý jednoznačně překonal díl první. Bruce Willis zase válí a nejenom on. Herci skvělý. Soundtrack solidní. Děj neuvěřitelnej a zajímavej. Postavy skvělý. U recenze na díl první jsem zapomněl na akci a akční potyčky, ty jsou v těchto dvou filmech skvělý. Na potyčky však vede díl první, ale na havárie díl druhý. Prostředí letiště bylo skvělý. Narážky na první díl samozřejmě taky. No je to jednoznačně lepší jak díl první. 10/10 Netušil jsem, že něco dokáže předčit díl první, ale díl druhý to dokázal!

Smrtonosná past (1988)

No ty vole! Tohle bylo kurva skvělý! Zajímají mě i další díly. Celý film je beze sporu boží a neexistoval minus. Maximálně většinu času nesrozumitelnému dabingu. Herci skvělý, hlavně Bruce Willis a Alan Rickman. Soundtrack solidní. Postavy solidní. Děj skvělej. A chemie mezi herci byla taky cítit pozitivně a herci si film jednoznačně užívali. No zajímájí mě další 4 pokračování, jestli to bude tak dobrý nebo to dokonce předčí díl první. Na tento film se určitě ještě někdy podívám. 10/10 skvělý děj a samozřejmě herci!

Zimní válka (2017)

No, kde bych začal? Začal bych začátkem. Začátek byl tak špatnej, že mi trvalo 10 dnů než jsem se rozhodl pokračovat. Ale jak film postupoval, bylo to lepší a lepší. Začátek je neskutečný utrpení. Neskutečně špatný efekty. Neskutečně špatný herecký výkony. Neskutečně špatná kamera. Neskutečně špatnej střih. Neskutečně špatný provedení celé válečné akce. A jak jsem říkal, film běžel a bylo to lepší a lepší, jen jsem z celého srdce doufal, že už další válečný akce nebudou, bohužel pro mě, akce tam byly ale už se na to dalo, ale pořád tam ti Náckové padali jako kuželky, no prostě hrůza pohledět. Děj byl chvílema OK, ale na konci byl zajímavej, když se tam objevil bratr hlavní postavy. Soundtrack nezazněl. Herecký výkony byli pro mé překvapení, opravdu dobré a herci si to užívali. Délka filmu byla až moc dlouhá na tenhle film. Postavy ušli. Není to špatný film, ale má to svoje obrovský mouchy. Tohle je první válečnej film, který mě opravdu zklamal a už ho nikdy nepotřebuju vidět znova. Začátek filmu 0/10, 6/10 Tohle byl jedinej válečnej film u kterýho jsem si přál, aby tam nebyla už žádná další válečná akce.

Rozhněvaný muž (2021)

Hergot, tohle bylo skvělý! Od začátku do konce to mělo grády a bylo to zajímavý. Přestřelky, vloupačky a finální souboj byli skvělý. Tohle je skvělá Stathamovka, kterou by měl vidět každý fanda Stathama nebo akčního žánru. Děj skvělej. Postavy skvělý. Herci skvělý, ale ve všem vede Jason. Kdo by čekal něco jinýho, že? Soundtrack skvělej. Akce skvělá. Potyčky skvělý. A finále bylo taky skvělý. A co je nejlepší, moc CGI tam nebylo a to cením, protože ne vždycky to vypadá pěkně. Je to opravdu povedený film, který si určitě ještě někdy pustím. 10/10 skvělej soundtrack, skvělej Statham.

Pátek třináctého (1980)

Co to sakra mělo bejt? Celej film je prostě zajímavej a pak finále zkazí celej film, no super prostě. Celým filmem je cítit zajímavá a nepříjemná atmosféra, ale konec prostě všechno posere. Je to klasická slasherovka. Jak nečekané že? A teď bych se rád zeptal, kde byl Jason? Ano v tomhle filmu není Jason a přitom je to Pátek třináctého. Co má jako bejt? Prostě tohle mě celkem nasralo. Sorry že jsem vám vyspoileroval film, ale já se musel vyjádřit. Děj plochej, ale chvílema zajímavej. Soundtrack skvělej a zapamatovatelnej. Postavy dobrý, ale hlavní záporačka, velký špatný. Ve filmu se objeví i Kevin Bacon, ale jen na chvíli, bohužel. Finální potyčka, no to bylo něco neskutečnýho. Horší finále a horšího záporáka (v tomhle případě záporačku) jsem snad nezažil. 6/10 slabý film, zachraňuje ho soundtrack.

Noční můra v Elm Street (2010)

No, není to taková sračka jak jsem očekával, ale není to ani dobrý film, je to něco mezi. Začátek filmu byl zajímavej a kdyby celej film byl jako začátek, tak by to aspoň stálo za něco. Pár dobrých scén se zde nejde, ale moc jich není. Postavy nezajímavý. Herci nic moc, krom Rooney Mary, která byla světlej bod celýho filmu a nebýt jí, film by stál za vyliž prdel. Soundtrack nic moc, ale v závěrečných titulcích zazní solidní song. Freddy je v tomhle filmu příšernej, jenom ta jeho minulost je něčím zajímavá. Maska příšerná. Děj taky hrůza. A CGI je naprosto odporný a nikdy víc. Tento remake nestojí za vaše zhlédnutí. Stejně jako šestý a sedmý. Ty taky nestojí za nic. 6/10 není to taková sračka jako Halloween z roku 2007, jak jsem si prvně myslel.

Nová noční můra (1994)

Co to sakra bylo? Ty díly jsou čím dál tím víc horší. A tenhle díl je pěkně ujetej a šílenej. Film se snaží o originalitu, z části se mu to daří, ale z části je to příšerná břečka na kterou se nedá dívat. Aspoň ti herci jsou skvělý. John Saxon, Robert Englund, Heather Langekamp a samozřejmě Wes Craven. Soundtrack zajímavej. Děj hrůza. A Freddy byl příšernej i jeho maska. Takhle maska je bezpochyby ta nejhorší ze všech dílů, ale ještě mě čeká remake z roku 2010 a už ze srdce tuším, že to dopadne stejně jak s Halloweenem z roku 2007, takže sračka. 5/10 Jeden z nejhorších filmů z této ságy!

Časové pásmo bylo změněno