Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Akční
  • Krátkometrážní
  • Drama

Poslední recenze (235)

plakát

Želvy Ninja: Mutantí chaos (2023) 

Kawabunga! Tohle bylo překvapivě "boží"! Když jsem poprvé zjistil, že želvy ninja dostanou v roce 2023 nový animovaný film celkem jsem se těšil, pak jsem ovšem viděl první trailer a mé radosti a těšení byl tak trochu konec - styl této animace moc nemusím, designová změna April se mi vůbec nelíbila a celkově mě to nějak neupoutalo. Nicméně film pořád zůstal na watchlistu, já se k němu konečně dostal a jsem neskutečně mile překvapen jak to dopadlo. Tyhle želvy mají zcela nový origin - respektive hlavně Tříska, což mě překvapilo, animace se mi ze začátku pořád moc nezdála, ale během filmu jsem si zvykl a vlastně tam nakonec celkem seděla, film také překvapivě nezvolil jako hlavního záporáka Trhače ani Kraanga, ale Supermouchu, který se ovšem nakonec ukázal jako zajímavá volba. Film byl svižný, vtipný, postavy tu fungovaly skvěle - ať už hrdinové (včetně April) nebo padouši, bojové akce vypadaly dobře a pokud jste přistoupili na tuto novou hru s novým originem, tak se to vlastně opravdu až neuvěřitelně povedlo. Navíc tu byly fajn odkazy na osobnosti a seriály - absolutně nejpovedenější odkaz byl pak na Attack on Titan. Jedna z mých nejoblíbenějších scén je pak ta, jak se Tříska (s želvami) učil bojovému umění. Celkově jsem z filmu nadšený.

plakát

LEGO Ninjago: Dračí povstání - Série 2 (2024) (série) 

Recenze k první části: Druhá řada Dragons Rising začíná celkem slibně – v prvních epizodách nám dobře představí „novou“ hrozbu a rozjedou zajímavé věci, bohužel prostřední část je poměrně nudná, plná klišé a vcelku to i působí jako by se nic nedělo, až konec první části to zase „nakopne“ a dostaneme zajímavé vyvrcholení první části sezóny. Následující část obsahuje spoilery k první části sezóny: První dvě epizody jsou skvělé – Ras, Jordana i Cinder jsou velice zajímavý záporáci a nejen na začátku sezóny, ale po celou dobu je „radost“ je sledovat – je super, že každý z nich má poměrně osobitý charakter, který si zapamatujete, ačkoliv oproti nindžům dostávají v příběhu minimum prostoru. Ve druhé epizodě je také fantastický dynamický souboj nindžů se Cinderem + se mi líbí opět odkaz na minulého mistra kouře. Přichází nudnější část, kde se nindžové učí u Egalta a Rontu dračí umění, ale zaberou tím neuvěřitelné 4 respektive 5 epizod (záleží, jestli počítám ep3), a to navíc bez extra zajímavého dialogu nebo nějakých poutavějších scén (opravdu povedená je pak až scéna s Kaiem – a jeho flashbackem), navíc tu zase znovu slyšíme, jak si Arin a Sora nevěří – ta část není vyloženě nudná, ale spíše opravdu zdlouhavá. Na druhé straně máme dějovou linku Zanea a Colea, která také bohužel není extra chytlavá, ačkoliv zpestření v podobě Správy, a hlavně Jaye je fajn – každopádně mi přisla trochu hloupá odbočka s Doramou – klidně ať ho vrátí, ale on sloužil čistě jako výplň a nindžové ho na podruhé porazili v podstatě se stejným vybavením jako měli při prvním střetu v poušti, navíc tu měl Dorama ještě nějaké extra drony – dalo by se to udělat lépe. Dále jsou v příběhu občas opravdu až moc dětské vtípky (v 1. sezóně byly fajn vtipy třeba s Wyldfyre, tady spíše opravdu až moc dětské), případně se tu občas jako kdyby nemyslí a místo toho, aby Kai využil svůj robotický oblek na zádech a vyletěl nad propast (a to jsme ten mech viděli létat v shortech), tak se musí nejistě dostat k druhému horolezeckému obleku. No a dostáváme se na konec první části, kde je rituál, který je povedený ať už po vizuální stránce, tak po stránce boje anebo originálním „vězením“ kam se dostane Kai. Nejvíce se mi líbilo, jak Cinder kráčel namyšleně po schodech s maskou a myšlenkou, že provede roztříštispin a nakonec mu Sora a Kai zhatili plány. Zatím je sezóna chvílemi super, chvílemi mě rozčiluje, ale uvidíme, co přinese druhá část - je pravda, že se hodně těším ať už na záporáky nebo na Kaiovo dobrodružství.

plakát

Blue Beetle (2023) 

Film Blue Beetle je katastrofa! Příběh je směsicí nudných klišé, nezajímavých dialogů, „otravné“ rodiny a přehlédnutelných záporáků. Někteří na filmu chválí alespoň to, že je vtipný, bohužel z mého pohledu to ani po této stránce ve většině případů nefunguje – Shazam je v tomto směru mnohem lepší. Každou chvíli se pak ve filmu objevuje rodina hlavního hrdiny, která je ovšem tak neskutečně otravná, že jsem se málem unudil (jediný, kdo tam byl alespoň trochu funkční byl Rudy, který občas přihodil fungující vtipnou poznámku), vrcholem pak bylo, když je začali cpát i do bojových scén… HRŮZA! Záporáci pak absolutně nezajímaví, ale to jsou v poslední době u superhrdinských filmů často a tady šlo hlavně o hrdinu, tak by mi to ani tak nevadilo, kdyby byl celkový příběh prostě lepší. Ať také něco pochválím, tak hlavní hrdina celkem funguje, především když je tedy v „obleku“ – interakce se scarabem je fajn, a i do dalších filmů působí jako OK postava. Nejlepší scéna celého filmu je, když si Jamie poprvé nedobrovolně nasadí scaraba, který se s ním „trochu“ proletí. Bojové scény Blue Beetle s „červeným záporákem“ jsou vcelku povedené, avšak různé další boční střílečky jsou hrozné. Celkově je to bohužel horší, než jsem předpokládal, i když to pořád není taková katastrofa jako třetí Ant-Man.

Poslední hodnocení (4 218)

Avatar: Legenda o Aangovi - Velký předěl (2005) (epizoda) (S01E11)

12.04.2024

Avatar: Legenda o Aangovi - Jet (2005) (epizoda) (S01E10)

12.04.2024

Avatar: Legenda o Aangovi - Svitek ovládání vody (2005) (epizoda) (S01E09)

12.04.2024

Avatar: Legenda o Aangovi - Zimní slunovrat: Avatar Róku (2005) (epizoda) (S01E08)

12.04.2024

Avatar: Legenda o Aangovi - Zimní slunovrat: Svět duchů (2005) (epizoda) (S01E07)

12.04.2024

Avatar: Legenda o Aangovi - Uvězněni (2005) (epizoda) (S01E06)

12.04.2024

Avatar: Legenda o Aangovi - Omašský král (2005) (epizoda) (S01E05)

12.04.2024

Avatar: Legenda o Aangovi - Bojovnice z ostrova Kjóši (2005) (epizoda) (S01E04)

12.04.2024

Avatar: Legenda o Aangovi - Jižní vzdušný chrám (2005) (epizoda) (S01E03)

12.04.2024

Reklama

Poslední deníček (14)

Through the Universe: Disney Original Animated Series "Hirsch saga" #7

Tato kapitola Through the Universe se zaměřuje na originální seriály Disney Městečko Záhad, Star proti silám zla, Anna mezi obojživelníky a Soví dům.

Mnoho let zpátky jsem občasně v televizi narazil na seriál Městečko Záhad, který mě zaujal, ovšem nikdy jsem ho neviděl celý a pořádně jsem nevěděl kam plyne hlavní dějová linka. Jen pár let zpět jsem však zahlédl dobré ohlasy na seriál Soví dům, kterému jsem dal šanci a ačkoliv mě po prvních epizodách téměř vůbec nezaujal, tak jsem ho naštěstí nepřestal sledovat - postupně jsem se do příběhu dostal - a samotná kvalita epizod rostla raketovou rychlostí. Když jsem zjistil, že do světa Sovího domu patří i další seriály, tak jsem dostal impulz se na ně podívat a vrátil jsem se tak právě k Městečku Záhad a zhlédnul další dva jmenované.

Každopádně teď již k samotnému hodnocení tohoto seriálového vesmíru. Všechny tyto seriály se zpočátku nezdají až tak zajímavé a obecně jsou první epizody slabší a nudnější, což je zásadní problém a myslím, že hodně lidí v této části seriály vzdá, ovšem když se koukáte dál, tak se začnou dít neuvěřitelné příběhově věci a navíc si zamilujete hlavní hrdiny. Krom hlavních hrdinů tu jsou i skvělý a nezapomenutelní záporáci jako Bill Cipher, Toffee nebo třeba Sběratel. Každý z těchto seriálů je ve finále neuvěřitelný a zatímco začátkem těchto seriálů se člověk pomalu prokousává, tak na konci se s nimi těžko loučí.

Nejlepší seriály:
1. Soví dům
2. Star proti silám zla
3. Amphibia
4. Městečko Záhad
(V tomto případě jsou pro mě však všechny 4 seriály kvalitou velice podobné.)

Pokud jste náhodou měli některý z těchto seriálů rozkoukaný, ale po prvních epizodách jste to vzdali, tak rozhodně doporučuji dám tomu ještě šanci. Na konec bych zmínil, že všechny seriály mají také povedené intro s fajn písničkami.