Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Animovaný
  • Komedie
  • Akční
  • Krátkometrážní
  • Drama

Poslední recenze (245)

plakát

Legenda Korry (2012) (seriál) 

Seriál Avatar: Legenda Korry přinesl světu Avatara zcela nový směr příběhu, nové postavy a samozřejmě změnu doby – a ačkoliv to pro mě zpočátku nefungovalo tolik jako „původní“ Avatar s Aangem, tak nakonec si mě seriál opravdu získal a já jsem z něho nadšený! Seriál hned na začátku představil vcelku moderní město Republic City v jakési době revoluce a já se hodně bál, že to už v Avatarovi nebude tolik fungovat a že Avatar (a živelní mistři) spíše patří do té doby bez tolika moderních vymožeností, v čemž mě prvních několik epizod spíše utvrzovalo, naštěstí si to (podobně jako v seriálu Ninjago) časem sedlo a příběh i v této době fungoval skvěle. Zásadně mě překvapilo, že Korra nebude mít jednu velkou zápletku, ale namísto toho dostala 4 menší, což však beru za zajímavou změnu a velice se mi líbí, že tvůrci v tomto směru zvolili odlišný styl vyprávění, a přitom na sebe jednotlivé sezóny výborně navázali. Z postav mě pak na začátku příběhu zaujala pouze Korra, ale postupně si mě získali i další členové týmu a ve finále se mi s nimi opravdu nechtělo loučit. Co se týče postav z předešlého seriálu, tak bylo fajn, že je tvůrci zakomponovali, i když jsem si na druhou stranu říkal, že je smutné vidět „své hrdiny“ takhle staré, záporáci pak byly pro každou sezónu OK – jsem rád, že každý z nich měl nějaký charakter a motiv. Ve finále se mi opravdu líbí, jak tvůrci navázali na původní seriál, ale přitom seriál funguje i sám o sobě a zásadně rozšiřuje poznatky o světě Avatara, příběh a postavy jsou povedené a já vlastně na konci už zase nemám slov… Je to úžasný seriál!

plakát

Scary Movie 5 (2013) 

První díl Scary Movie byl skvělý, další 3 byly už nic extra - strašně "přepálené" parodie a od pátého dílu jsem nečekal nic jiného, avšak mě mile překvapil a doručil vcelku povedenou parodii na několik filmů a dokázal udržet rozumnou příběhovou kostru. Opravdu se divím, že tu má nejhorší hodnocení ze všech filmů této série - pro mě je druhý nejlepší. Vtipy tu nejsou nutně každou sekundu a nejedou se tolik "na sílu" jako v přechozích dílech, ale když tu jsou tak většinou vcelku fungují - v předchozích dílech často byla hromada vtipů v krátké chvíli, ale absolutně nefungovaly. Navíc musím pochválit, že vtipy se tu vlastně soudržně jedou od začátku do konce, v parodiích to je totiž často tak, že na začátku "vytřískají" všechny dobré vtipy a zbytek filmu je víceméně o ničem. Celkově to od začátku do konce funguje, má to rozumný příběh, fajn vtipy po celou dobu a užil jsem si odkazy na filmy, které parodovali.

plakát

Jurský svět: Nadvláda (2022) 

Poslední Jurský svět lákal slušně zpracovaným trailerem a návratem starých postav, ale to co nakonec představili v kinech je hrůza. Téměř celou stopáž, která je tu opravdu výživná, jsem se nudil. Vlastně ani netuším, co k tomu příběhu napsat, prostě tu existuje, má zápletku a celkem i hlavu a patu, ale není to nic extra, vůbec nic navíc - nejlepší dějovou linku tu má asi Maisie. Jediné plus, které jim mohu připsat je, že do filmu vybrali Giganotosaura, což je můj oblíbený dinosaurus, i když tam byl stejně jen na chvíli a vlastně tam neměl vůbec zajímavou úlohu, obecně dinosauři tu byli extrémně upozadění mi přišlo (v tom významu, že v příběhu byly jen pro bezduchou akci, bez nějakého příběhového smyslu), což by mi osobně dokonce ani moc nevadilo, bohužel celý příběh byl prostě skoro o ničem. Je trochu škoda kam až to došlo s některými blockbustery, tady jsem si připadal prostě jak u sledování posledního Ant-Mana - NUDA NUDA NUDA!

Poslední hodnocení (4 395)

To se mi snad zdá (2023)

19.05.2024

Dech života (1987)

19.05.2024

Legenda Korry (2012) (seriál)

19.05.2024

Legenda Korry - Kniha čtvrtá: Rovnováha (2014) (série) (S04)

19.05.2024

Legenda Korry - The Last Stand (2014) (epizoda) (S04E13)

19.05.2024

Legenda Korry - Day of the Colossus (2014) (epizoda) (S04E12)

19.05.2024

Legenda Korry - Kuvira's Gambit (2014) (epizoda) (S04E11)

19.05.2024

Legenda Korry - Operace Beifongová (2014) (epizoda) (S04E10)

19.05.2024

Legenda Korry - V nitru Pustiny duchů (2014) (epizoda) (S04E09)

19.05.2024

Reklama

Poslední deníček (14)

Through the Universe: Disney Original Animated Series "Hirsch saga" #7

Tato kapitola Through the Universe se zaměřuje na originální seriály Disney Městečko Záhad, Star proti silám zla, Anna mezi obojživelníky a Soví dům.

Mnoho let zpátky jsem občasně v televizi narazil na seriál Městečko Záhad, který mě zaujal, ovšem nikdy jsem ho neviděl celý a pořádně jsem nevěděl kam plyne hlavní dějová linka. Jen pár let zpět jsem však zahlédl dobré ohlasy na seriál Soví dům, kterému jsem dal šanci a ačkoliv mě po prvních epizodách téměř vůbec nezaujal, tak jsem ho naštěstí nepřestal sledovat - postupně jsem se do příběhu dostal - a samotná kvalita epizod rostla raketovou rychlostí. Když jsem zjistil, že do světa Sovího domu patří i další seriály, tak jsem dostal impulz se na ně podívat a vrátil jsem se tak právě k Městečku Záhad a zhlédnul další dva jmenované.

Každopádně teď již k samotnému hodnocení tohoto seriálového vesmíru. Všechny tyto seriály se zpočátku nezdají až tak zajímavé a obecně jsou první epizody slabší a nudnější, což je zásadní problém a myslím, že hodně lidí v této části seriály vzdá, ovšem když se koukáte dál, tak se začnou dít neuvěřitelné příběhově věci a navíc si zamilujete hlavní hrdiny. Krom hlavních hrdinů tu jsou i skvělý a nezapomenutelní záporáci jako Bill Cipher, Toffee nebo třeba Sběratel. Každý z těchto seriálů je ve finále neuvěřitelný a zatímco začátkem těchto seriálů se člověk pomalu prokousává, tak na konci se s nimi těžko loučí.

Nejlepší seriály:
1. Soví dům
2. Star proti silám zla
3. Amphibia
4. Městečko Záhad
(V tomto případě jsou pro mě však všechny 4 seriály kvalitou velice podobné.)

Pokud jste náhodou měli některý z těchto seriálů rozkoukaný, ale po prvních epizodách jste to vzdali, tak rozhodně doporučuji dám tomu ještě šanci. Na konec bych zmínil, že všechny seriály mají také povedené intro s fajn písničkami.