Million Dollar Baby (2004)

Vůbec se mi nedostává slov - ostatně jako obvykle po dokouknutí filmů, které mě silně zasáhnou. Není to jen srdcervoucí drama bez patosu, ale i velké poselství o smyslu života. V neposlední řadě taky nepopsatelný herecký koncert, přičemž mě dostal hlavně sám pan režisér....Třikrát bravo, pane Eastwood

Dobrý synek (1993)

Velké překvapení. Až nečekaně mrazivý thriller s krásně hnusoidním Culkinem. Velké plus je finále na skále, to se jen tak nevidí. I když bylo celkem jasné, jak to dopadne, byl jsem napjatý jak hrom.

Mrtvá zóna (1983)

Po střední části filmu jsem byl trochu zklamán, protože jsem od toho čekal poměrně hodně a navíc jsem dost nebezpečně začal tušit, jakým směrem se bude příběu ubírat. Konečná pointa mě proto dost příjemně překvapila a změnila moje hodnocení filmů. Jinak má snímek dost zvláštní temnou atmosféru danou tím, že se skoro celý odehrává v zimě. Výkon Christpohera Walkena je pak případ sám pro sebe, jednoduše mu to musíte věřit. Knihu jsem nečetl, a tak nemohu porovnávat, nejspíš to asi šlo zfilmovat tak, abych dával plný počet, ale nakonec jsem byl takhle spokojen.

Čekej do tmy (1967)

Dokonalé, až nebezpečně dokonalé. Asi jsem v poslední době neviděl lepší film.....Mistrovsky gradovaný snímek, kdy nejprve žasnete nad hrou, kterou okolo jedné slepé ženy rozehrály trojice lumpů (z nichž ty dva "hodnější" si musíte oblíbit) a pak trnete u mrazivého konce. Důkaz, že když na ČT2 běží v odpoledních hodinách thriller, nebude to jen tak něco....

Účastníci zájezdu (2006)

Škoda - po první půlhodině jsem byl nadšenej. Taková krásná ukázka různých typů českých turistů v cizině se jen tak nevidí a člověk v nich poznával známé a někdy i sebe z počátku 90. let:-))) Pak to ale bohužel začalo postupně padat a hlavně poslední třetina filmu už je dost přepálená. Knížku jsem zatím nečetl, ač si od Viewegha něco i přečtu, ale nejspíš se jí budu vyhýbat i dál.

Kráčející skála (2004)

Na to, že jsem čekal odpadoidní příšernost, kdy pan Skála půjde a bude bořit vše, co před sebou, jsem relativně spokojen. Film se dokonce občas snaží tvářit, že má nějakou hloubku, ale to všechno už jsme v hodně podobných filmech viděli. Navíc prostě The Rock jednoduše není herec a ani mezi ostatními není nikdo, kdo by to herecky zachraňoval. Přes to všechno se na to dá koukat, nejedná se o totální blbost:-)

Skleněný dům (2001)

Jednoduše průměrný film, který naprosto zapadá mezi televizní thrillerovou produkci na komerčních televizích. Dost mě překvapuje, když teď zjišťuji, že to šlo i v kinech. Každopádně já ale tento typ thrilerů hodně můžu, a proto jsem se rozhodně nenudil. Nevím, čím to je, ale Leelee Sobieski mi nějak není sympatická, i když rozhodně hraje dobře. Víc mě zaujal Stellan Skarsgard krásnou slizkostí svojí role.

Stalo se (2008)

Na film jsem šel s tím, že si dokážu svojí teorii o zaujatosti zdejšího osazenstva k novějším Shyamalanovýn filmům. Viděl jsem totiž nedávno předtím v kině trailer a ten mě obrovsky nadchnul s tím, že jsem čekal bombu. Pak jsem si přečetl zdejší komentáře a jen jsem kroutil hlavou. Teď po zkouknutí kroutím hlavou přeci jen o něco méně. Rozhodně to neníá žádná bída, co si zaslouží 54%, ale taky to musím hodnotit jako bohužel nejslabší film M.N.S. (neviděl jsem jen Vesnici), přesto musím konstatovat, že si Shyamalan vybral tématiku, co mu nesedí. On je prostě typ na komornější filmy, jak vyleze ven a děj se odehrává na rozsáhlejším place a více místech, není to jeho parketa a působí ti jako hybrid. Proto jsou nejsilnější právě místa odehrávající se ve stísněných prostorech, obzvlášť lahůdková pasáž v domě paní Jonesové. Myslím, že kdyby se filu zhostili mí oblíbenci (a mnohýi z vás jistě nenávidění) Emmerich nebo Bay, dopadlo by to o hodně líp. Samotné téma je totiž docela zajímavé, ale bylo tam dost děr, díky kterým to ztrácelo na síle. Až moc se zaměřil na naturalistické scény než na klasické budování napětí, takže vítězilo pozlátko nad podstatou věci. Ani samotný konec neměk takovou sílu jako mít mohl. Rozhodně nejde o slabý film, ale šlo z toho vytřískat mnohem víc a já doufám, že Shyamalan se pro přístě vrátí do menších prostor:-)

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Byl jsem z filmu dost rozpolcený. První půlka byla parádní, hned úvodní scéna v autě vás hned přiková na sedačku a i další minuty vás udržují v obrovském napětí. Ve chvíli, kdy se však zbylí dva v noci vydají hledat ztracenou trojici, film se mění spíš v komedii a na konci už je to přímo groteska - neříkám, že jsem se nebavil, ale prostě to k první půlce strašně nesedělo. Rozhodně ve mě ale film nechal velký dojem.

Halloween (1978)

Obrovské zkkamání. Toto má být ten kultovní a slavný film? Musím říct, že se na konci při neustálém "vstávání z mrtvých" Mikea Myerse, který je nesmrtelnější než Superman smáli všichni přítomní. Bohužel ani atmosféru jsem z toho moc necítil, celkově mi to přišlo dost tupě natočené.