Řidič slečny Daisy (1989)

Nádherný a ohromně laskavý film, který v sobě skrývá mnohem o dost víc, než se původně tváří. Není jen o milém, klasicky se vyvíjejícím "vztahu" mezi dvěma postaršími lidmi, ale i o předsudcích, rasismu a kusu historie...Plný počet nedávám, protože přeci jen většina snímku je sice příjemná, ale s klasickým průběhem o podobných filmů.

Agent bez minulosti (2002)

Pamatuju, že když to šlo do kin, bylo to recezovaný jako poměrně průměrný akčňák, ničím nevyčnívající...Kdo by řekl, že se z toho po pár letech stane pomalu kult s několika pokračováními....Nicméně musím říct, že i mně si Agent získal a překonal původí film s Chamberlainem. Výborná akční jízda od začátku do konce mi trochu připomínala oblíbeného Nepřítele státu.

Magnum Force (1973)

Druhý středeční večer s drsným Harrym a opět kvalitně strávený večer. Mrtvol je sice o dost víc, přesto jsem se nemohl zbavit dojmu, že okouzlující syrovost prvního filmu už je trochu pryč. Naštěstí to ale kompenzuje zajímavější zápletka (jednička jí má přeci jen dost triviální) a finále na lodi stojí za to. Hodně mě taky potěšili v řadách komanda mladíčků mí oblíbení televizní herci Robert Urich a Tim Matheson.

Lepší pozdě nežli později (2003)

Myslím, že výše zdejšího hodnocení naprosto vystihuje i můj pohled na film. Příjemný snímek s dost parádními momenty, i když mě docela mrzí konec jak střižený z nějaké klasické romantické komedie.

Kráska v nesnázích (2006)

Musím zahanbeně říct, že až při sledování úvodních titulků jsem zjistil, že film natočil Hřebejk. Na něj každopádně dost netypický dílo a přestože musím konstatovat, že je to nejslabší film, který jsem od něj viděl, rozhodně nemám nějaký záporný pocity. Čekal jsem totiž of Krásky celkem břečku, ale právě i Hřebejkův um z toho udělal dost slušný film. Přestože zápletka je v podstatě primitivní a prastará, jednalo se o příjemné pokoukání. Normálně bych dával tři hvězdy, ale je tu jeden bonus, za který jde hvězda navíc. Tím bonusem je postava Jiřího Schmitzera, fantasticky zahraná tak hnusná a zároveň tak zajímavá...v něčem jsem se v něm i viděl:-))

Drsný Harry (1971)

Moje pvní setkání s "mladým" Clintem Eastwoodem. Ve vé podstatě z dnešního pohledu prostá kriminálka. Na počátku 70. let však zatraceně syrový film se zatraceně drsným Harrym. Líbí se mi, že ne všechno tu dobře dopadne a Clint prostě vždycky uměl. Scéna s "přemlouváním" sebevraha nemá chybu, i když je vlastně totálně mimo děj, dokonale vykresluje Harryho podstatu.

Hodiny zoufalství (1990)

Na začátku jsem si říkal -co to sakra je? Tvářilo se to jako naprosto nemastný film, který prohrává i s většinou podobně zameřené televizní tvorby. Od vniknutí do domu to jde ale dost nahoru a hlavně David Morse v roli polobezduchého a ukázkového hnusáka je chuťovka. Dál už to pak jde podle klasických kolejí, takže jsem byl spokojen.

88 minut (2007)

61% je dle mého názoru dost málo. Připadá mi, že lidi zapomínají, že je to jen film a moc nad tím přemýšlí, což se zrovna sem nehodí. Že se to nedalo stihnout za 88 minut? No a co. Já jsem byl celou dobu napjatý a trochu mě zklamal jen závěr, který mi přišel rozpačitý a malinko srazil předchozí nabušený děj.

Zrůdy (1932)

Nedovedu si představit, co to dělalo s lidmi ve třicátých letech. I dnes, kdy už jsme zvyklí skoro na všechno, to působí mimořádně silně. Jde v podstatě o jednoduchý motiv pomsty a ukázku, že někdy je těžké odhadnout, kdo je vlastně zrůda, ale vzhledem k tomu, kdo ji provádí a jak se odehrává, to nabývá úplně jiných rozměrů.

Nebezpečné hry 2 (2004)

Díval jsem se jen proto, že původní Nebezpečné hry mě dost příjemně překvapily - ve své době dost originální film a vychytávka se závěrečnými titulky neměla chybu. A o čem je dvojka? Je to jednoduše obšlehlá jednička, dalo by se skoro říci remake. Tím pádem už to sotva dokáže někoho překvapit (ledaže byste neviděli jedničku) a navíc Denise Richards je jen jedna. Absolutně zbytečné pokračování, hvězdu dávám za scénu ve vinném sklípku:-)