Mnichov (2005)

Předně se sluší říct, že bych nikdy neřekl, že takový film natočil Spielberg. Viděl jsem většinu jeho snímků, ale tento se přeci jen dost vymyká, je to totiž hodně pravdivý a tvrdý film. Přibližně pvní půlku mě to až tak nebralo, film sice splňoval očekávání zobrazení atentátu a pak následného postupování při pomstě (kupodivu jsem neměl příliš problém odlišit kdo je kdo). Postupem času, jak hrdinové v čele s Avnerem začali pochybovat o smyslu celé mise, nabíralo to mnohem vyšší rozměr. Na konci je pak celý film velkou metaforou o tom, jaký má vůbec smysl pomsta a co člověku přinese. Eric Bana se navíc začíná stávat mým oblíbencem, výborný a sympatický herec, takže po zralejším uvážení nemůžu film hodnotit jinak než plným počtem bodů.

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Já fakjt nevím co na to napsat víc než jen: Panebože, to je šílenost:-D

Rytíři nebes (2006)

Spokojené tři hvězdičky. Z hlediska klasického diváka v podstatě naprosto tuctový a předvídatelný film, nicméně pro mě jako člověka, kterého jako malého dost poznamenla hra Red Baron (znáte, vzpomínáte?) to byla docela nostalgie. Bitvy jeden na jednoho i skupina proti skupině, útok na vzducholoď i doprovázení bombardérů. To všechno tady je a navíc krásně natočeno. Zbytek je opravdu podružný a obligátní romantická struna to jen dovršuje, Jean Reno tu má navíc dle mého soudu nehodnou a obyčejnou roli. Jak však z výše zmiňovaných důvodů vyplynulo, byl jsem spokojen

Queen v Budapešti (1987) (koncert)

Neskutečné.....být tam je hudební sen, co se už bohužel nesplní

Utopenec na útěku (1998)

Pro mě až nečekaně dost dobrá parodie s už více než sedmdesátiletým Leslie Nielsenem, který je ale stále ve formě. Tak nějak jsem tušil, že o dost momentů přicházím kvůli tomu, že jsem po hříchu stále ještě neviděl Uprchlíka, ale i tak jsem si to dost užil. Slabších momentů se sice našlo víc, ale i tak je to výborná zábava a Richarda "Plukovníka Trautmana" Crennu prostě nemůžu nežrat (R.I.P.). Lepší tři:-)

Leon (1994)

Předně jsem středně šokován umístěním filmu v první pětadvacítce......Filmy takhle vysoko postavené by měly v člověka zanechávat něco hlubšího a to se mi u Leona nestalo. Vadí mi tam dvě věci (pozor, SPOILER): předvídatelnost - proč prostě v každým filmu musí na konci zemřít mentor a "žák" přežít...proč to nemůže být někdy jinak (ať už obráceně, happyend nebo totální unhappy end) a za druhé uvěřitelnost děje. Jednoduše prostě nemůžu věřit, že špičkový nájemný zabiják učil střílet malou holčičku z ostřelovací pušky a to je u takového filmu problém. Zbytek snímku je ale samozřejmě špičkový, zmíněné minusy jsou však tak podstatné, že se celkový dojem výrazně pošramotil.

Saw: Hra o přežití (2004)

Jasně, pět hvězdiček láká, ale přeci je mi to přijde moc. Námět je samozřejmě originální a po většinu filmu nevydechnete, ale přesto ve mě film nenechal až tak silnou stopu jak jsem čekal. Jestli ale něco musím ocenit, to je konec, který je absolutně geniální a zvedá film do obrovských výšin. Ve střední části mi ale přijdou pasáže trošku hlušší, kdy jsem vypadl z tempa a proto výsledný dojem nebyl tak ohromující a proto taky ne těch pět hvězd. Je to ovšem jen kosmetická vada, jinak ten film stojí za vidění všema deseti.

Kafe a cigára (2003)

Nevím, jak se k tomu pořádně postavit. Na podobný filmy moc nekoukám a můj pocit se během sledování měnil od nechápání, na co to vlastně čumím přes úsměvy až po velkou zábavu. A jinak protože kafe nepiju a nekouřím, tak jsem se při sledování aspoň najedl:-D

Troja (2004)

Na velkofilm slabé, bylo tam dost nudných pasáží a taky z toho dost šlo poznat, že Petersen chtěl udělat film i pro žáčky, co to zrovna probírají ve škole soudě podle decentímu ztvárnění bitev, které už od dob Statečného srdce rozhodně není zvykem. Především ten film ale nemá drajv a závěrečné fintě s koněm je dáno dost málo prostoru, strašně moc se toho prokecá. Nicméně večer se tím strávit dá a zvlášť se nudit nebudete, znám ale dost lepších způsobů:-)

Spravedlnost v hodině dvanácté (2001)

Thriller působí hodně televizoidně, ale je to rozhodě jeden z těch lepších tohoto typu. Záporák dobře leze na nervy a konec je hezky udělaný.