Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

K terminátoří sáze se dostávám opravdu neobvykle - začínám trojkou, protože předchozí dva kultovní díly jsem trestuhodně zatím neviděl. Hodnotím tedy nezávisle na nich a musím říct, že s trojkou jsem spokojen. Výborný akčňák, který je místy prosypán skvělým humorem (Odhoďte zbraň.....a rakev!, atd...) s poměrně nečekaným koncem. A rada na závěr - pokud se k vám bude v noci blížit krásná nahá ženská, ať vám to bude co nejvíc proti vůli, ve vlastím zájmu co nejrychleji zmizte:-D

4400 (2004) (seriál)

Tak první série dokouknuta a hodnotím velice pozitivně. Jsem rád, že zelení mužíčci se nekonají a seriál je nasměrován tak, jak si i já sám už dýl dost možná vysvětluju různé "nadpřirozené" jevy..Občas mi vadí klišovité dialogy typu "Dávej na sebe pozor", "Neboj, budu", atd...a taky úvodní píseň (její chválení tady jsem fakt nepochopil, je to typická nudná popová tuctovka, která se k tématice seriálu totálně nehodí), na další série se dost těším. Květen 2008, prozatimná hodnocení 2. série - zatím jsem poměrně zklamán, začíná to dost nudit a padat do průměru.

Smrtonosná past 3 (1995)

Trojka mě dostala. Čekal jsem sestupnou tendenci, jak už to u sequelů bývá, ale trojka se vyšvihla dle mého skoro na úroveň jedničky. Od úvodní procházky po Harlemu s cedulí přes skvělou hádankouvou část (výborný oživení) až po finále na lodi a v přístavu bomba prostoupená parádním jiskřením mezi Willisem a Jacksonem. Jeremy Irons mi přišel jako záporák špičkový, vadila mi snad jediná věc a to nějaké vysvětlení, proč byl McClane suspendován.

Lovci dinosaurů (2005)

Další umístění v nejhorší dvoustovce, co mi hlava nebere a jen ukázka toho, jak dokáže zapůsobit obecně přijaté dogma kasovního propadáku. Film mě samozřejmě nijak neoslnil, je to klasická ukázka nevyužiteho potenciálu (především to chtělo delší stopáž), chybí tu budování napětí, jak při jednotlivých časových vlnách, tak i při zásadní scéně filmu. Prostě to jen tak okolo vás plyne, film tohohle tyou má být stavěn jako velkofilm se správným patosem, zvlášť když byl k dispozici 80-ti milionový rozpočet. Rozhodně to ale není na nejhorší dvoustovku, prostě jen film s nevyužitým potenciálem, ale břečka to není. Jinak zajímavost: Když Kingsley na začátku jmenuje největší přelomy v dějinách lidstav, tak kromě Kolumba a Armstronga jmenuje i Brubakera na Marsu. Brubaker byla hlavní postava jednoho z nejlepších Hyamsových filmů Kozoroh 1, který pojednával o fiktivním přístání na Marsu:-)

Smrtonosná past 2 (1990)

Sice je mi trochu blbý dát dvojce stejný hodnocení jako jedničce, když tam takový její kouzlo už docela chybí, ale tři zas hvězdy prostě dát nemůžu a jedničce pět taky ne. Ale bavil jsem se opět výtečně, kouzlo jedničky nahradil složitější děj a více akce a překvapení (zvlášť navedení prvního letadla a to jak to s ním dopadlo). Každopádně těším se na trojku:-)

Good bye, Lenin! (2003)

Na začátek se sluší říct, jak jsem se dostal ke zkouknutí filmu - bylo to z propagačního DVD ODS z voleb z roku 2006, ovšem až dva roky po volbách, protože celou tu dobu leželo někde v prachu:-D Hodně mě pobavila ta originální myšlenka vytvoření vlastního NDR a na konci trošku opožděné a postupné odhalování pravdy, kde už to až moc začínalo zavánět totálním happyendem, který byl však pak hodně rychle utnut. Hodně to bývá srovnáváno s Pupendem, které je pro mě rozhodně herecky silnější, ale u Lenina se mi zas víc líbilo vykreslení doby a taky silnější příběh.

Cellular (2004)

Musím říct, že jsem byl tímto thrillerem velice, ale opravdu velice překvapen a vposlední době je to určitě jeden z nej co jsem viděl. Povedenou a originální zápletku sice trochu sráží na můj vkus až moc hysterická Kim Basinger, ale William H. Macy je zase dost sympaťák (i když to přeprání gorily s rozstřeleným krkem jsem mu nežral). Bez výtáček a okecávaček se šlo rovnou do děje a já se nenudil ani minutku.

Catwoman (2004)

Musím říct, že postavení mezi dvoustovkou nejhorších filmů mě silně překvapuje. Když jsem na to koukal, neměl jsem pocit, že se přede mnou odehrává nějaký odpadní film. Pro mě to prostě byla jen průměrná ženská variace na Spidermana. Až na půvabnou Halle Berry v legračním kostýmu prostě klasický snímek žánru, který navíc nastínil, kde má budoucnost Sharon Stone - role stárnoucích protivných mrch, to je něco pro ní...takže vcelku jasné lepšíí dvě, odpad ani náhodou.

Holky to chtěj taky (2001)

Proč nedávám odpad? Protože v roce 2001 ještě bylo jakžtakž originální zpracovat "prcičkovskou" tématiku z dívčího pohledu. O tom, že je to jinak naprostá trapárna, při které jsem se zasmál jednou, není snad potřeba více diskutovat.

Smrtonosná past (1988)

Po zralém uvážení asi možná nejlepší akčňák, jaký jsem kdy viděl. Willis nikdy nepatřil k mým oblíbencům, ale tady si vás prostě musí získat na svoji stranu, jak bosý a v tílku hláškuje a drtí bandu Němčourů. Akce střídá akci a hlavní záporák je výbornej. Tohle je opravdu vzor pro nadupaný akční thriller.