Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Já vím, že celá sága Twilight je zaměřena především na něžné pohlaví do 20ti let, ale i toto publikum přeci musí vyžadovat nějaký scénář. Chápu, že téma věčné lásky a odloučení nemohlo chybět, ale šlo to přeci přednést důstojně. Hodina a půl žvanění se neuvěřitelně vleče a vy vlastně jen čekáte ,kdy se Bella konečně přizná, že prožívá špatnou část měcíce a hodlá ukončit svůj smutný život. Od hrozného scénáře se odvýjejí další nedostatky a tak celý film působí jako ubulený deníček zhrzené emařky. Několik povedených akčních scén Nový měsíc nezachrání, a tak zaostává i za podprůměrným prvním dílem. Snad ta poslední hvězdička nevyzbyde na Zatmění. 40%

Prokletý ostrov (2010)

Tak už se bláznům nebude smát, že jsou blázni, že ne! Brilantní režijní práce, ale také prvotřídní casting s Leem v hlavní roli mě nutí zkouknout to znova. Nemohl jsem se zbavit pocitu, jaký jsem zažíval při Osvícení a také na konci Šestého smyslu .Bravo! 85%

Starý páky (2009)

Opravdu "krutě" rodinná podívaná, která neurazí, nepotěší , neohromí a hlavně nepřekvapí. 2* za casting, nic víc. 50%

Gambler (2008)

Jsem rád za každý film z prostředí pokeru. O to víc mě ale nebaví sledovat naprosto předvídatelný příběh a hlavně konec. WPT sleduji poměrně často, tak jsme rád za oficiální pojetí filmu. Ale jinak opravdu není o co stát. 40%

Čtvrtý druh (2009)

Atmosférou rozhodně poutavý film. Je jen na divákovi, jestli přistoupí na jejich hru nebo bude prostě sledovat béčkový film o "UFO". Proto také chápu tak rozdílné hodnocení. U mě film fungoval a rozhodně jsem se nenudil. Není důležité jestli je to pravda či ne. Důležité je , že mě to pobavilo. 74%

Den D (2008) (pořad)

Originální "soutěžní" pořad o investicích. 80%

Tenkrát na Západě (1968)

Westerny jsem nikdy nevyhledával, tak asi proto mi trvalo takovou dobu, než jsem si pustil Tenkrát na západě. Vždycky jsme se bál, že tam půjde jenom o přestřelky a písek. To jsem ale dělal chybu. Once Upon a Time in the West mě přesvědčilo o opaku. Nejenom díky hudbě, o které toho už bylo napsáno mnoho, ale hlavně díky perfektně natočeným a vygradovaným scénám. Úvodním scénu westernu si lépe představit nedovedu. 90%

Avatar (2009)

Všechna očekávání naplněna do puntíku. Zase jsme se jednou přesvědčili, jaký jsou lidi kurvy a že nemáme lézt na cizí planety. 162 minut je hodně, ale u Avatara se na hodínky nepodíváte ani jednou. 88%

Harry Brown (2009)

Skvělá záležitost. S Gran Torinem má společný asi pouze blízký věk hlavních hrdinů. Jinak Brown je nepopsatelně sirovější a bezprostřednější než americké dílko. Caine i Eastwood mají oba obrovské charisma, ale každý v jiném směru. Jsem rád, že se nejedná pouze o anglickou odpověď v podobě vykrádačky, jak to s oblibou dělávají "amíci" "anglánům". 78%

Umění lhát (2009)

Jak by vypadal svět, kde nemůže nikdo lhát? Tak zaprvé by neexistovalo slovo lež nebo pravda. Všechny filmy by byly striktně podle skutečnosti, ale musely by být pouze předříkány, neboť herci by nemohli hrát (lhát). Neexistovalo by náboženství nebo lichotky. Bohužel takový svět by byl pěkně nudný. Z této nudy se dostáváme spolu s hlavním hrdinou asi po 20ti minutách, kdy jako jediný člověk na světě řekne lež. Tady by mohla začít opravdová zábava, ale to se bohužel nestává. Obrovský potenciál námětu se topí v morálním potácení se hlavního hrdiny , který jako jediný lhář na světě naprosto selhává, a hlavně v tuně nelogičností převážně v chování postav (přece když nemůžu říct pravdu ,tak neříkám nic). Mohla to být zábava,ale je to pouze příběh o "Lůzrovi" , který ke štěstí přišel. Hvězda navíc za tvrdé narážky na náboženství. 41%