Paranormal Activity 2 (2010)

Za mě je Paranormal Activity 2 hodně podobná jako jednička, akorát že se jedná nejen o prequel, ale také o díl, podle mě s trochu lepší atmosférou, postavami a samozřejmě delšími prodlevami mezi paranormálními a velmi děsivými jevy. Takže pozor, pokud se snadno vyděsíte!! Až se odněkud z domu totiž ozve děsivý zvuk, v kuchyni se otevře šuple, v ložnici začne blikat lampa a venku na zahradě zase z okraje bazénu vyjede ven čistící robot nebo vás klidně něco, co nejde spatřit očima začne tahat dolů ze schodů, určitě budete vyděšeni k smrti!.. Teď ale vážně. Já si totiž první Paranormal Activity neužil a jeho druhé pokračování bohužel také ne. Proč? Jelikož je to děsně nudné! Kdybych se měl ale vyjádřit doopravdy bez jakékoliv ironie, sarkasmu a mého špatného přiblblého humoru, Paranormal Activity 2 je rozhodně, alespoň o něco málo lepší než jednička. 3/5

Paranormal Activity (2007)

Já nevim no.. já si na to Paranormal Activity nikdy nezvykl a asi ani nezvyknu. Ale pro ty z vás, kteří jste si film užili a chtěli byste vědět proč se mi ten film zas tak moc nelíbil a proč jsem mu dal pouze 2 hvězdy to teď objasním. Takže zaprvý, jedna ze dvou hlavních postav (manželé) furt jenom brečí a řve a nadává jejímu manželovi, který jak idiot všechno tohle furt natáčí. Zadruhý, místo toho aby naše dvě hlavní postavy vzaly nohy na ramena a odstěhovaly se pryč a nebo alespoň něco pořádného začali dělat, tak jenom sedí a nic nedělají. A zatřetí, ten samotnej duch a všechny ty paranormální jevy. Náš samotný duch či co, totiž po většinu času skoro nic nedělá a proto jsem se upřímně jen modlil aby se už konečně něco proboha stalo. A když už se něco stalo, tak to něco hrozně dechberoucího nebylo. Prostě pardon, ale já fakt nebudu čumět několik minut na pár spící úplně v pohodě v posteli, zatímco se vůbec nic neděje. Abych ale jen nepyskoval, tak zase bych chtěl pána režiséra pochválit, za to že dokázal jeden menší hloupoučký nápad proměnit v několik miliónů dolarů. 2/5

Sinister (2012)

Ze začátku jsem sice nevěřil tomu, že by film o pomalu rozpadajícím se manželství od chlapíka, který se furt věnuje jen psaním jeho knih, které jsou napsány podle děsivé skutečnosti. Každopádně ano, Sinister je opravdu povedený mysteriózní psycho-horor s opravdu povedenou atmosférou a opravdu povedenými jumpscary, které jsou nejen kreativní, ale také ne moc přehnané a zároveň ne moc takové.. ťu ťu muťu a dětinské :D Film je také pěkně zamotaný a prvních několik desítek minut opravdu nejde předem určit a zjistit co se bude dít dál a jaké bude finální rozuzlení.. pokud tedy nekoukáte už po několikáté :) A mohu vám slíbit, že pokud koukáte poprvý, tak konec týto psycho záležitosti vám OPRAVDU hodně překvapí... 5/5

Sestra (2018)

Jakožto člověk, který má sérii V zajetí démonů zarytou pod kůží a mám ji opravdu hodně rád, bych chtěl říci, že Sestra mi více než jako horor připomíná komedii a drama. Já mám totiž pro takovéto filmy velkou slabost, jelikož nejsou děsivé a místo toho abyste se báli, tak se řechtáte smíchy. A to není úplně dobře.. Každopádně atmoška byla velmi dobrá, nádech z hřbitovů, samotného kláštera a jeho velkých, zamotaných a temných uliček, zákoutích a místností byl skvělý a tak stejně i herecké výkony nebo efekty a namaskování monster, bylo také velmi vydařené. Ale jako celek.. hmm, no.. nevim, nevim. Takové tři hvězdy s přimhouřenými očky. Děsivé to nebylo, ale odpad to také rozhodně nebyl. 3/5

V zajetí démonů 2 (2016)

Ať už si kdokoliv myslí cokoliv, V zajetí démonů 2 je jedno z nejlepších hororových pokračování vůbec. Zaprvé, film je opět natočen podle skutečných událostí stejně jako byl první díl, což ano, věta na styl: Podle skutečné události může být ošemetná, ale v tomto případě tomu tak opravdu není. Zadruhé, postavy se chovají lidsky, mají pochopení, nechovají se idiotsky a přiblble a všechny se vám tak dostanou do hlavy, že na ně budete ještě dlouho vzpomínat. Zatřetí, jumpscary a celkově lekačky sice možná nejsou nejděsivější, ale zato jsou naprosto famózně a atmosféricky zpracovány. No a když už jsme u těch atmosférických věcí, tak za čtvrté, samotné prostředí, které je mimochodem až děsivě podobné skutečnosti, je také naprosto famózní, děsivé, tajemné, úzkostlivé a v zádech mrazící. Takže ano, mi se opravdu druhé V zajetí démonů líbilo, a to hodně.. Chtěl bych proto oznámit, že V zajetí démonů je rozhodně jedna z nejoblíbenějších hororových sérií vůbec! Tohle je opravdu masterpiece, pane Wan. 5/5

Lesní duch (2013)

Jako první bych chtěl říct, že pokud máte slabý žaludek a zvedá se vám kufr u každé brutální či nechutné scény, budete mít s filmem Lesní duch opravdu velký problém a já osobně vám doporučuji se na něj pro jistotu vašeho kufru i psychického zdraví radši nekoukat. No a teď rovnou k této samotné, nejen hororové, ale taky pěkně hodně brutální srandě! Mám-li se přiznat, dlouho jsem neviděl tak brutální film, jako je právě tento. Všechny scény, ať už rozřezávání obličeje pomocí střepu nebo uřezají infikované ruky, všechny scény ve filmu jsou naprosto brutálně zpracované.. a to do detailu. Tady alespoň můžeme vidět, že si dal pan Alvarez fakt záležet... Pro mne osobně Lesní duch neznamenal nic víc než ABSOLUTNĚ brutální remake původní hororové klasiky. Nic víc. Nic míň. Ale že to stojí za zhlédnutí! 5/5

Armáda temnot (1992)

Jelikož mám k sérii Evil Dead poměrně velký vztah, chtěl bych konstatovat, že Armáda temnot bude určitě nejslabší díl co se týče hororu z celé série. A to z toho důvodu, že pokud se někdo u tohoto filmu vyděsil tak myslím, že má asi nějakou zvláštní poruchu.. Takže abyste mě pochopili, jako horor to prostě nefunguje, ale jako komedie to není vůbec špatné a moje hodnocení bude možná až moc velké a přehnané, ale myslím že rozhodně zasloužené. 4/5

Smrtelné zlo 2 (1987)

Naprostá klasika! Naprostý hororový teror! I přesto, že Smrtelné zlo 2 je film ve kterém převládá spíš ten komediální nádech :D A ano.. vím, že většina lidí preferuje spíše originál z roku 1981, ale mě osobně se prostě více líbil toto druhé pokračování, respektive remake (reboot) takže asi tak no.. Ale jednička rozhodně nebyla špatná :) Já ale více prostě preferuju dvojku než jedničku. A abych se taky vyjádřil k dalším věcem.. no, takže.. efekty.. totální bomba! Jakože opravdu. Seriózně jsem nevěřil vlastním očím, když jsem některé z těch dobrých efektů viděl! Bomba! 5/5

Smrt ve tmě (2016)

Pokud máte škytavku nebo se vám chce kýchnout nebo prdnout, máte poměrně problém, ovšem pokud si opravdu kýchnete, škytnete, prdnete nebo krknete, máte opravdový regulérní problém na kterém závisí celý váš život. No.. doposud byste si asi mysleli, že vás žádná z těchto věcí nemůže ohrozit na životě, jenže ve filmu Smrt ve tmě je to trošku jinak.. Jeden starý dům, tři zatracení zlodějský haranti, jeden slepý strejda s nadlidsky rychlými reflexy a jeden jeho pesan. Možná to nezní tak špatně, ale.. je to hodně špatný. Smrt ve tmě tedy krásně vyzobrazuje důvod, proč se nesmí krást.. a hlavně už vůbec ne v domech, ve kterých bydlí někdo slepý. 5/5

Mrtvý sníh (2009) odpad!

Cože?.. Proč?.. Jak?.. Z jakýho důvodu sakra!.. Vím, že to co tady teď napíšu bude značně neobjektivní a retardované, ale proboha co jsem to viděl?! Pro mne osobně byl Mrtvý sníh jenom další nepovedený zombie slasher, ale hlavně velké zklamání. Na film jsem se totiž ani dívat nechtěl ovšem nápad, obsadit do role monster nacisticko-fašistické zombie, kteří vylezli ze země, jen aby získali zpátky, pokladničku s nějakými hádám docela hodně cennými zlatými artefakty mne alespoň trošku donutil k tomu abych tomuto počinu dal jednu malou šanci. Každopádně toť vše co naši nácci chtějí. Kvůli tomu tedy vyvraždí skupinku mladých idiotů, kteří zde jenom chcou jezdit na svých bobech, zapřáhnutých na skůtru. No co no.. každopádně všichni umřou, nacisté, kteří i přesto, že jsou už více než asi 50 let 20 metrů pod zemí, získají svou pokladičku plnou nějakýho toho bohatství.. a to jest vše! Za mě ztráta mýho zatracenýho času s blbými postavami a z hrobu vytaženým nacistickým vůdcem a jeho sebranky.