Očista navždy (2021)

Jsem upřímně velmi rád, že The Forever Purge jde konečně jakožto pátý díl z celé téhle šílené série proti pravidlům a nebojí se experimentovat s relativně pitomým, ale zároveň vcelku cool nápadem, na kterém byly založeny veškeré předešlé Purge filmy. Očista, která trvá navždy, tudíž Očista, která nemá žádný konec, je tedy sice příjemná změna, ovšem pravděpodobně ne moc dostačující k tomu, aby se z toho vyklubal kvalitní počin, na který budou diváci ještě dlouhou dobu vzpomínat.. Já si totiž jednoduše nedokážu pomoct, ale mně osobně příjde, že s tím nápadem nekončícího krveprolití a vraždění by se dalo ještě lépe pracovat a ještě více vytvořit naprostou vraždící anarchii. To je jeden možný důvod, proč jsem si ten film moc neužil. A nebo jsem se po většinu stopáže lehce nudil z toho důvodu, že je ten nápad jednoduše ohraný, ovšem to si myslím, že došlo každému, když sledoval už třeba třetí díl. Pokud však někdo příjde s dalším dílem, bude to podle mě ještě horší. 3/5

Lesní duch (1981)

Evil Dead je prostě naprostá kultovní klasika a já osobně nemám nejmenší ponětí, proč jsem se sakra podíval první na Evil Dead II, který se narozdíl od tohoto prvního dílu vydával (a dle mého názoru vcelku spolehlivě) především za komedii. Musím však i přes můj poměrně neposkvrněný zážitek z tohoto filmu souhlasit s ostatními lidmi zde na ČSFD, protože druhá polovina filmu byla doopravdy jednoznačně slabší než ta první, která gradovala velmi povedeně. Celkově je to však velice povedený snímek, který i v dnešní moderní době, plné nových brutálních psycho snímků definitivně hodně fanoušků hororu nadchne. 5/5

Within the Woods (1978)

Within the Woods je pěkný a povedený krátký snímek, který by se měl považovat (a také se považuje) za předchůdce Evil Dead. Hektolitry krve, násilí, brutalita a solidně trefená kamera. Dle mého názoru pěkná jednohubka, hlavně pokud se teprve chystáte podívat se na prvního Lesního Ducha. Za mě super. 4/5

První očista (2018)

The First Purge je již čtvrtý díl z jedné z nejvíce cool moderních hororových filmových sérií, tedy alespoň dle mého neprofesionálního názoru. Nicméně i přes ten relativně zajímavý nápad ten film v některých částech působí slaběji než v původních třech dílech. A ne, ten film nepůsobí slaběji jen kvůli tomu, že je tam více černých než bílých, ba naopak - některé scény jsou tam fakt povedené a pěkné dané do kupy. Ovšem zbytek mi přišel nějak slabší a to ve srovnání hlavně s druhým a třetím dílem, což byly na můj vkus vcelku dobré filmy. Jako pěkný akční snímek s povedenou atmosférou to však vystačí. Nic speciálního to sice není, ale já osobně stejně nečekal žádný terno. 3/5

matka! (2017)

Mother! je prostě neuvěřitelný film, který ve mne vyvolal neuvěřitelné pocity. A už z traileru šlo jasně poznat, že to bude poměrně psycho záležitost. Já si totiž prostě nemůžu pomoct, ale i přesto, že mě čím dál, každou chvíli co se objevil nějaký nový host a začal rozbíjet celý ten velký dům, začal krást náhodné věci a začal dělat z celého toho, coby ráje na zemi peklo na zemi, tak jsem si to i přes moje neustálé otázky a agresi vůči těm neznámým retardovaným idiotům co se tam nakvartýrovali, užil. A to dost. Ke konci jsem si sice myslel, že koukám na nějaký akční film z prostředí světové války, ale dejme tomu. Psycho to však bylo dost kvalitní, Jennífer Lawrence předvedla neuvěřitelný výkon a já osobně popravdě ani nevim, co bych dělal v kůži postavy, kterou hrála - možná bych si sebral saky paky a zmizel bych dříve, než by se ukázal další tupý zaostalec, co by si to chtěl s nějakou cizí krávou rozdat v mé ložnici.. 5/5

Černý telefon (2021)

The Black Phone některé lidi zklamal, některé nadchnul a mně se prostě a jednoduše líbil. Sympatické postavy, skvělá atmosféra, cool storytelling a hodně fajnoví herci, z kterých samozřejmě nejvíce z davu vystupuje báječný Ethan Hawke v roli hlavního chcípáka záporáka. Ale dětští herci v hlavních rolích jsou také suproví. A i přes to, že jsem se tak moc teda nebál, tak se mi to jednoduše líbilo a pár pěkných a lehce nepříjemných chvilek se tam přece jenom našlo. Finále možná nebylo pro každého nejlepší či nejsilnější, ale já jsem upřímně spokojen :) Přece jenom nejsem žádný profi filmový kritik a pouze dávám na internet své, někdy možná trochu pitomé či ''kontroverzní'' názory :-) Já se těšil a dostal jsem něco, co stálo za to těšení. 5/5

Paranormal Entity (2009)

Upřímně řečeno, od Paranormal Entity nečekejte nic více než pouhý, dosti levným způsobem zrealizovaný pokus o kopii Paranormal Activity. Toď vše. Žádné, alespoň ne pro mě, zajímavé lekačky, na můj zkromný vkus podprůměrné herecké výkony a všudepřítomný, zvonící telefon, který stejně nikdo nevezme a stejně se v něm nikdo neozve. Odpadem bych to však nenazval. I přesto, že většinou celou atmosféru zkazil nějaký ten zatracený telefon nebo uši vypalující zvuk z kamery, když někdo zakřičí, myslím, že se to ještě po většinu času jakžtakž dá přežít. Některé scény byly však nepříjemně natahované a nezajímavé a když už došlo na nějaké ty bubákovy vtípky, většinou se jednalo o opravdu, řekněme ''docela dost špatné pokusy o jumpscary a následné vyděšení diváka''. Takže ne, bobky jsem při tom neměl a definitivně bych to nedoporučil vám všem více extrémním hororovým fanouškům. Takže jo, tenhle počin můžete, chcete-li klidně a s čistým svědomím přeskočit. Šan Van Dycke holt nebude profesionálem co se týče hororu.. 2/5

Nikdo (2021)

Nobody je konečně po dlouhé době vážně cool akční film, který kašle na zbytečné filozofování a dramatické řečičky a jde rovnou k věci, k věci s pořádně tuhým kořínkem.. Ono už totiž v roce 2015 Ilja Najšuller dal do kupy slušnou porci kvalitní akce z prvního pohledu, snímek Hardcore Henry. Ale zpátky k Nobody - tenhle film je fakt nářez, děda byl mega frajer a vždy když došlo na akci (a že na ní došlo často) tak to byl naprostý guilty pleasure. Po dokoukání téhle záležitosti bych proto rád přejmenoval Better Call Saul na Better Call 911 :) 5/5

Ono (2022)

Pahanhautoja je přesně to, na co jsem se těšil = pěkný bizárek :) Celé to totiž chvíli na začátku působí poklidně, dobře a rozhodně ne zvráceně a nepříjemně. Ale jak to tak samozřejmě často (a z očividných důvodů) bývá, ne vše je krásné až do konce a proto na scénu přichází nějaký ptačí ''cosi'', co definitivně nevypadá jako nějaký ptáček, kterého uvidíte sednou na stromek na zahradě. Ba naopak, ovšem to zjistěte sami. Mám-li se však přiznat, tak mne Hatching velice překvapil. Přece jenom, čas od času nějaký ten ujetý bizárek neuškodí, že ne? Doporučuji všem milovníkům ptáků. 4/5

Hostel II (2007)

Hostel II na mě působil po celou dobu jeho trvání tak jak jsem přesně čekal = nechutně, zvrhle a v pár částech i nepříjmeně. Ve výsledku se však dle mého skromného názoru jednalo pouze o snímek, který několik chyb z prvního dílu napravil a pár nových chyb zase stvořil. Otřesný to ale není a to finální ufiknutí pipíka nebo cikánská mafie a jejich hlavový fotbálek mne i rozesmál. Nic speciálního to však není a proto raději nemějte vysoká očekávání. Já je neměl, takže za mě pohodový průměr. 3/5