Ready Player One: Hra začíná (2018)

Tak toto je film, ktorý je absolútnou geek záležitosťou a ktorý prekonáva doteraz všetko videné nielen v oblasti počítačových herných adaptácii. Spielberg potvrdil, že má dušu malého dietaťa a to v každom políčku toho filmu. Zbesilá ale prehľadná akcia, ohlušujúca hudba, krásny nielen počítačový vizuál ale hlavne detsky podaný príbeh, ktorý nás asi o pár rokov nemienie. Priznám sa, že nie som nejaký zarytý hráč počítačových hier (hlavne arkádových) ale film ma dostal svojou osobitou atmosférou, špičkovými efektami a slušným príbehom. Navyše niektoré scény sú dokonalé (úvodný závod, Shining...) Jednoducho RPO je pecka roka, film, ktorý musíte vidieť na veľkom plátne a hlavne dôkaz majstrovstva S.Spielberga.

Strážci Galaxie Vol. 2 (2017)

Áno je to podobné ako jednotka ale našťastie je to dostatočne zábavné a uletené. Vzťah otca a syna je dobrým motívom na rozvíjanie deja a zápletku. Herci sú všetci cool. Hlášky fungujú a poteší aj Sly. Uvidíme ako sa jednotlivé postavy uchytia v ďalších Avengers.

Spider-Man: Homecoming (2017)

Slušný už ďalší reštart pavúčieho muža. Veľmi dobre je začlenený do sveta Avengers hlavne otcovským prístupom Tonyho Starka. Marvel jednoducho vie pracovať so svojimi hrdinami a kvalitne rozvíja ich život v reálnom svete. Už sa teším na Infinity War.

Požáry (2010)

Veľmi silný film s neuveriteľným príbehom ktorý je svojím spôsobom poriadne šokujúcim ale na druhej strane dodáva príbehu punc výnimočnosti. Herci hrajú veľmi dobre taktiež vyobrazenie vojny je pôsobivé. Dennis jednoznačne patrí medzi najlepších súčasných režisérov.

V srdci moře (2015)

Slušný dobrodružný snímok v ktorom Ron Howard potvrdil svoje kvality. Má to spád, dobrú zápletku a krásny vizuál.

Ferdinand (2017)

Vydarený animák aj pre menších divákov s niekoľkými výbornými scénkami (hlavne tanečný súboj je top). Na Pixar to ale stále nemá.

Tiché srdce (2016)

Silný a pôsobivý príbeh so súčasného Izraela. Otázka viery je v tejto krajine stále téma č.1 a fanatikov, ktorý doháňaju druhých pre ich iné vierovyznanie až na pokraj života a smrti sa vždy nájde stále dosť a preto je potrebné podobné príbehy rozprávať.

Maudie (2016)

Opäť kvalitný životopisný film natočený z nadhľadom a so srdca. Maud v podaní skvelej S.Hawking to mala v živote ťažké ale aj ona našla svoje šťastie a svoje poslanie. Výborný je aj E.Hawke.

Temple Grandinová (2010) (TV film)

Krásny ľudský film o nezlomnej vôli mladej ženy ktorá aj napriek autizmu si našla svoje poslanie a očarila tým všetkých okolo seba. C.Daines v hlavnej úlohe exceluje.

Ztracené město Z (2016)

Trochu netradičným spôsobom podaný dobrodružný snímok ktorý nevsádza na nonstop akciu ale na filozofovanie. Film ako celok je málo vyvážený a zbytočné dlhý. Potešia však slušne hrajúci herci.

Časové pásmo bylo změněno