Malé Švýcarsko (2019)

Kdo jiný by ve Španělsku mohl natočit lokální komedii o národních problémech, než zrovna Baskové. Že ale do svého plánu zahrnou i Švýcarsko, to by zřejmě nikdo nečekal. Mohla by to být sranda, ale humor šel bohužel mimo mě. Koukat se na to dalo, ale trošku tomu chyběly jakékoliv momenty, které by mohli být alespoň zábavné. Tento film by mohl být reklamou na to, jak natočit komedii se super nápadem bez vtipu. Škoda.

Druhý život, jedna láska (2019)

Sympatická španělská odpověď na všechny ty filmy, které se točí kolem dědečka nebo babičky, kteří by ještě předtím, než přejdou přes řeku Styx, rádi něco ve svém životě udělali. Navíc zde je to ještě s Alzheimrem a s kopou lidských emocí, které ve Vás rozhodně nenechají chlad.

Dokonalé rande (2019)

Netflix je asi ulítlej na teen komedie, protože mi jich poslední dobou nabízí víc, než bych si vůbec dovedl představit. Dokonalé rande je ale vysloveně fajn. Má sympatickou dvojku, kde Noah Centineo ukazuje svůj herecký um a Laura Marano svojí krásu, a mně to tak nějak v rámci tohoto sledování bohatě stačilo. Smích tu byl tak nějak navíc, i když ho nebylo moc. Sympatičnost celého snímku ale stačila k tomu, abych nakonec zůstal u solidní čtyřhvězdy.

Ztracená kulka (2020)

Během sledování tohoto francouzského akčňáku mi bylo, jako kdybych se časem vrátil do nejslavnější tvůrčí éry Luca Bessona. Výborná akce jde ruku v ruce s hloupým dějem. Ale hlavní postava, kterou tu hraje Alban Lenoir je Vám tak sympatická, že se jenom kocháte a užíváte si konečně jednoduchý, ale účinně dynamický francouzský akčňák, jaký tady dlouho nebyl.

Vánoce v divočině (2019)

Celou dobu jsem u tohoto filmu měl pocit, jako když sleduju romanťárnu podobnou filmu Šest dní, sedm nocí, která mě tenkrát poprvé uchvátila a když je v televizi, rád se k ní vracím. Rob Lowe je totiž fajn chlap do nepohody, jehož krédo je rovnost a spravedlnost a navíc kypí charismatem, ale oponenta mu dělá Kristin Davis, která se před kamerou ksichtí tak, že byste ji nejraději dali pětník, aby šla z plátna pryč a nikdy už se k němu nevracela. Jenže tématem je Afrika, pašeráci slonoviny a záchrana slonů, čímž si mě tvůrci i přes sladkobolnost některých scén dokázali přeci jen získat.

Sierra Burgess je marná (2018)

Další ze série amerických komedií, jejichž námětem je holka, které je náct a ráda by se zamilovala. Vlastně to ale bylo opět fajn. Podobné náměty amíkům docela jdou a málokdy se v nich ztratím. Ta dospívající dětská duše se v těch filmech vždycky nějak najde a jelikož je v této komedii sem tam i fajn vtip a dobrý hudební podklad, vlastně nemám důvod hodnotit hůř, než třemi hvězdami.

Penzion osamělých srdcí (2019)

Kdybych se během karantény nevybláznil s tím, že shlédnu všechny produkce Netflixu, tak bych si tenhle film ani nepustil. Tahle romantika už je přeci jenom i na mě až moc romantika.

Těžkých sedmnáct (2019)

V tomto případě krásná španělská Kantábrie zvěčněná v některých kamerových záběrech, nezachrání neuvěřitelně pomalý a nezáživný příběh kluka, kterej je spíš na párfecek, než na slitování.

La Grande Classe (2019)

Je znát, že tvůrci toho vtipného za sebou moc nemají. Snažili se tu natočit stylovou francouzskou komedii trošku poplatnou dnešní době, kde ani o alkoholické scény nebude nouze, ale výsledek je takovej, že tento film zapadne do podloubí francouzských komedií a odtamtud už ho nikdy nikdo nevytáhne. Možná snad jen v případě, když se někdo bude nudit a náhodně ho v knihovně Netflixu spustí. Jinak není jedinej důvod si sám tento film vyhledat.

Vždycky budeš moje možná (2019)

Pro doplnění filmotéky Netflix nemá problém točit celou řadu filmů s ne úplně známými herci amerického filmového průmyslu. Mnohokrát ale dokáží mile překvapit. Zde to navíc bylo umocněno příjemným nápadem, ve kterém se Randall Park a Ali Wong vysloveně našli. Opět tedy počítejte s romantickou komedií, na kterou se ale v tomto případě dá koukat. Dokonce je to tu i s občasnými vysloveně vtipnými scénami, kde ty nejlepší momenty jsou, když se na scéně objeví Keanu Reeves. Ten to tady hodně pozvedl a toho filozoficky založeného parchanta si doslova užil.