Nesnesitelná krutost (2003)

Typický bratři Coeni. Když maj šanci, tak mě nezaujmou a když to nejmíň čekám, tak jsem příjemně pobavenej. Tadyto je ale dost možná jedinej případ jejich kinematografie, kde si nejsem jistej, jestli mám mít radost nebo bejt otrávenej. Pár scén je tam totiž parádních, ale ve velkým se střídají s průměrnými fláky. Takový film Po přečtení spalte je bláznivej od začátku do konce a bavil mě daleko víc. Ale to je spíš o názorech. Mě to nic moc neřeklo, i když jsem se občas kolikrát dost pobavil.

Zásah do srdce (1998) (TV film)

Ze začátku, teda ještě při čtení obsahu, mě to zaujalo. Od začátku už to vypadalo hrozně levácky a ke konci jsem upřímně věřil, že ani jeden herec nepochází z Balkánu, natož že by tam ten film byl točenej. Samozřejmě, je to americká produkce, ale i americká produkce si občas udělá tu práci natočit vše co nejvíc důkladně. Když to srovnám s takovou Zemí Nikoho nebo jinými balkánskými filmy, který řešej ten jugoslávskej konflikt, napařil bych tomu filmu nejradši odpad. Na druhou stranu si to zase až tak strašně nezaslouží, ale kdybych to věděl, filmu bych se fakt velkym obloukem vyhnul. Američani nemají točit něco, do čeho viděj asi tolik jako Chorvat do Bushovi politiky.

Saltová (2010)

Angelina Jolie je sice na plakátě nádherná s tím příčeskem a černými vlasy, ale ve filmu jí ten účes moc dlouho nevydrží. To pak způsobí, že změnou příčesků, úborů a identit se začne měnit i film a od rozjetého začátku se přesune k naprosto umlousanýmu středu a trapnýmu závěru. Tyhle komedie ze CIA už nemaj takový grády jako měli tenkrát. Všude se hledá jenom akce, akce dobrá, ale s rozklepanou kamerou. A tu pomalu a jistě přestávám chápat. Beru to, když je film natočenej formou dokumentu, ale když to vytáhnou do normálního akčního thrilleru, tak je to k nasrání. A nejhorší je, když se rozklepaná kamera, s důrazem na styl, objeví v český televizi. Okamžitě se taková Pojišťovna štěstí změní kvalitou v naprosto stejnou akční sračku jako tenhle film. A můžou si za to hošani sami. Je jen otázka času, kdy to začne bejt otravný i pro ostatní diváky. Představte si hustě rozklepanou zběsilou akci a ladnou scénu z nového Casino Royal, kde je ke konci filmu natočeno zničení Astonu Martin tak, jak se akce točit má. Třeba to jednou zase pochopí.

Expendables: Postradatelní (2010)

Největší akční pořez, který si divák může dopřát, je na světě. Dokázal to člověk, od kterého by to nikdo před takovými deseti lety nečekal. A co víc, Sly natočil nejen akční náhul, kde je sice akce občas nepřehledná a s herci, který byste dohromady v životě nedali...ale hlavně ho prošpikoval celou kopou hlášek od shora až dolů, zleva doprava..no prostě všemi směry tak dokonale, že i ten největší akční lajdák si nějaký scénky musí všimnout. Nejvýraznější je asi ta se Schwarzeneggerem....ale to už musí člověk vidět sám. Pro mě Expendables znamená slovo, které splnilo nad míru veškerá očekávání a hlavně zajímavou značku, pod kterou se hlásí všichni akční herci, který jsem znal od mládí až do dneška. A doufám, že v tom Sly bude pokračovat...pořád má komu psát a volat. A pokud si udrží ironicky písatelský střevo i do dvojky, tak se není vůbec čeho bát. Pravda je, že film se orientoval spíš na herce, než na samotný příběh, ale to se dalo taky čekat. Pokud si někdo představoval inteligentní čistě akční film, který bude mít zajímavý příběh, natočený v dnešní době, tak je s mou hlubokou poklonou idiot. Sly prostě dal do kupy partu lidí a natočil nejen sen fanoušků akce, ale taky dokázal, že napětí mezi ním a Schwarzeneggerem nikdy neskončí. Bohudík.

Boj o Jeruzalém (2006)

Nikdy jsem neviděl žádný dokument ani film na podobné téma. To byl také jeden z důvodů, proč mě Boj o Jeruzalém tak zaujal. Líbilo se mi, jak se v něm mísí zajímavé scény, kdy žid a muslim se přestěhují do Ameriky, tam se skamarádí a pak se musí vrátit do Izraele aby bránili své rodiny a svoje náboženství. Boj v Jeruzalémě byl prakticky naprosto bezdůvodný, jako boje bývají. Vypadalo ale, že se film snaží natočit nestraně a tak přihazují pozitivní a negativní stránky oboum stranám. Je prostě vidět, že to natočili Američani, Židé ani Muslimové by to nestranně natočit snad ani nedokázali. Možná by mě zajímalo, jestli jsou schopní tenhle film vůbec respektovat. Ta nenávist je tam tak silná, že si to nedokážu představit. A když tak koukám, že ani jeden herec z Izraele nepochází, tak bych se ani nedivil. Každopádně tomu filmu schopnej věřit jsem. Ke konci to sice vypadalo dost nevěrohodně, ale konečný dovětek tomu dal onu podstatu, o které vím z vyprávění i já. Podle mě rozhodně dobře natočeno. S produkcí od Hallmarku bych to určitě nesrovnával, jak to tady jiní dělají. To je ale věc každýho. Pokud Vás dané téma tohodle filmu zajímá, určitě se Vám bude líbit. .Teď jen otázka, jestli je vše tak jak má, ale budu věřit tomu že je.

Souboj (1991)

Na Rivera Phoenixe jsem se dost těšil. O to pro mě bylo větší zklamání, že mě ten film absolutně nebavil. Komedii jsem v tom nenašel a postavy samotné my byly naprosto lhostejné. Taky do toho tahali docela velkou kopu romantiky a prostě mi to absolutně nesedlo. Občas se to holt stane.

První neděle (2008)

Typická černošská komedie, kde běloch hraje prakticky ojediněle, ale nakonec přecijenom hraje. Sympatické na ní ale je fakt, že se v ní objeví docela zajímaví herci jako například Tracy Morgan nebo Chi McBride. Takže to nakonec nevyzní tak nezajímavě, jak by na první pohled mohlo vypadat. Druhá věc je, že do filmu tahají, až moc, křesťanství. Ale to je věc názorů. Ten film je na něm vlastně položenej, jelikož se celý odehrává v kostele. Rozhodně je to ale daleko lepší a vtipnější černošská komedie, než veškeré předešlé, které jsem kdy viděl, především ty s Ice Cubem.

Nádech (2010)

Drsný příběh s krutou pointou. Tak krutou pointu jsem vlastně neviděl hodně dlouho. Baltasar Kormákur Hollywoodu ukázal jak se točí opravdu drsné a kruté filmy. Ty podle mě Američani prostě natočit nedokážou. Vždycky si musej objednat nějakýho cizince, aby to za jejich prachy natočil. Baltasar byl ale výborná volba. Doma na Islandu totiž točí velice dobré filmy a byla otázka času, kdy si za cizí prachy stočí nějakou větší práci se známějšími herci. Inhale tak díky tomu všemu ve mně zanechal naprosto brutální zážitek z reality, která se na tomto světě pravidelně děje. Možná s tím nic neuděláme, ale alespoň je dobré o ní vědět a vnímat ji.

Muž přes palubu (2008)

Já tak rád hodnotím filmy na čsfd jako první. Alespoň se tu vyjádřím čistě bez zaujatosti a to mě těší. Tahle komedie ale zaujatost vůbec nepotřebuje. Od začátku bylo vidět, že je na ní velká kopa amatérismu a vcelku divné postavy, které by měli zaujmout, vypadají vlastně naprosto normálně. Tak jsem nakonec film přešel absolutně bez povšimnutí.

Váha vody (2000)

Původně jsem na tenhle film ani koukat nechtěl, ale drželo mě hlavně jméno Kathryn Bigelow, které dokáže z chlapa udělat párátko do zubů a tak jsem se rozhod na tenhle její film podívat. Nakonec, její jméno ve světě chlapů znamená už docela dost, takže to byl dobrý důvod se na onen film těšit. Od začátku mi ale bylo jasný, že se akce tolik nedočkám a nakonec to taky tak dopadlo. Ke konci jsem u filmu usnul a vůbec mi to nevadilo. Váha vody je možná zajímavý film, ale natočen absolutně bez akce, což jsem nečekal. Proto to dopadlo, tak jak to dopadlo.