‘Ohana: Rodina je poklad (2021)

Rodinná akční podívaná od Havajanů do celého světa skrz platformu Netflix. Překrásné prostředí, odkazy na filmy a seriály, které se tam natáčely - hlavně Jurský park a Ztraceni, a především příjemný dětský Indiana Jones feeling, který se filmu jednoznačně neodpáře. Příjemná odpočinková záležitost. Plus s celou řadou odkazů na geocaching, což já tuze rád.

Děsivý dům (2020)

Nějak jsem měl slabou chvilku, protože jsem si v Netflixu za sebou pustil sérii rodinných filmů a musím se přiznat, že Děsivý dům nebyl vůbec špatný. Rakušáci tu dobře zpracovali krásné podalpské prostředí, nevyřešené vraždy z minulosti a dětské dobrodružství šmrcnuté trošku narážkami Rakušáků na Němce. A tyhle evropské problémy já ve filmech mám moc rád. Navíc tu všichni byli sympaťáci, takže o co jde. Tři hvězdy jak vyšité.

Yes Day (2021)

Příjemný nápad, rodinné zpracování a máma/táta v podání Jennifer Garner a Édgara Ramíreze mě přesvědčili o tom, že u tohoto filmu jsem rád strávil hodinu a půl svého života.

Armáda mrtvých (2021)

Co se stalo s tím Zackem Snyderem, který tenkrát začínal na Watchmenech a Úsvitu mrtvých? Podle mě se opil slávou, protože natočit kombinaci zombie masakru a gangasterky po vzoru Dannyho parťáků už je dost velkej úlet na to, aby se toho chopil nějaký režisér v Hollywodu. Navíc, když bych si měl režiséra vybrat, Zack by byl jasná volba. Jenže brutálně přepálená stopáž, herecký průměr, kde i Dave Bautista mohl být o dost lepší, ponurost, unylost scénáře, který nic nového nenabízí a bezbřehá akce jen podkresluje to, jak tenhle film byla děsná otrava sledovat. Nemůžu si pomoct, ale když vidím něco podobného se zombíky, tak si vzpomenu na Soumrak mrtvých a mám hned muster, kterého se řídit. Zde chyběl kvalitní střih, dobrý soundtrack (závěr to nezachránil, byť byl efektivní) a hlavně herci, se kterými by Vám bylo hezky.

Ferry (2021)

Když za život pár nizozemských filmů shlédnete, tak už Vás jen tak něco nerozhodí. Film Ferry mě tak nijak zásadně ničím nešokoval. Jenom mě překvapila ta občasná absurdita situací a i fakt, že na západě, v zemích Beneluxu, vládne mafie. Kdo by to byl na západě řekl, že? Film vnímám jako vstup do světa seriálu, který, musím říct, mě docela zaujal. Tak třeba v budoucnu někdy dám šanci i samotnému seriálu.

Bodyguard (2018) (seriál)

Je pravda, že celá ta myšlenka je svedena do ad absurdum situace, která by nemohla nastat ani kdyby Váš bodyguard byl nejneschopnější břídil v celé britské divizi. Nicméně budiž, tady je to od začátku jasně naznačené a tak je s tím potřeba tak i počítat. Seriálu se ale nedá upřít silná dynamičnost, dobrá akce, neméně kvalitní napětí a chuť jít díl za dílem až do samotného konce. Richard Madden tu hrál kluka na první pohked bez emocí, který jich v sobě drží víc, než by musel a já se musím přiznat, že bylo dost zajímavé jeho počínaní těch šest dílů sledovat.

Láska a příšery (2020)

Příjemná akční postapokalyptická jednohubka. Sice není úplně vtipná, má málo scén, kde by se dobře nakombinovala hudba se stylovým střihem (byť asi dvě scény tu byly), ale za to mi to hodně připomínalo Zombieland, hlavní hrdina v podání Dylana byl v poho a celé to bylo takové svižné, zábavné a odpočinkové. U takových post-apo filmů neustále vzpomínám na Soumrak mrtvých a doufám, že se takový šok někdy ještě zopakuje. Zde opět ne, ale na tři hvězdy plné odpočinku je to určitě postačující.

Utajený pasažér (2021)

Tak to se zase povedlo. Jsem rád, že jsme se dostali do doby, kdy si sci-fi dokáže krásně poradit s exteriéry, ale i interiéry. Tak, že to třeba tady vypadá fakt pěkně. Jenže ještě by se trošku mohlo zamakat na těch scénáristech. Překvapilo mě, že nikdo moc neřeší, kde se ten utajený pasažér vlastně vůbec vzal. Průběh taky nebyl úplně ze seznamu těch nápaditých, inteligentních a logických. Přitom Anna Kendrick pro mě byla jasný lákadlo. Ve výsledku ale zklamání a promarněný materiál.

Jsem všechny dívky (2021)

Poměrně ucházející detektivka na jihoafrické poměry. Téma správně hnusný, krutý, nekompromisní. Prostředí ponuré, nehezké. Z toho si vyčtěte vše dobré a špatné a máte tento film.

Žena v okně (2021)

Na tento film jsem se vychystal jeden den po práci, začal vařit kafe, zapnul jej a než se uvaří kafe, tak jsem se ven šel podívat na zahradu, jak mi rostou papričky. Jenže jsem se zasekl se sousedkou a film mezitím skončil. Tak jsem si ho pustil znova, po hodině jsem si uvědomil, že ho vůbec nevnímám a k úctě k tématu si jej pustil znova. Jenže jak jsem správně tušil, jediné dobré na filmu je Amy Adams. Nevím, co se to v Hollywoodu stalo, že poslední dobou točí scénáristicky špatné filmy a herci v nich předvádí skvělé výkony. Námět je fajn, ale od začátku jsem měl pocit, jak když je film v nějakém psychedelickém rauši. Nedávalo to logiku, bylo to takové divácky neatraktivní, taky to na blížícím se závěru bylo hrozně znát. Chtěl jsem dát právě k úctě k Amy tři hvězdy, ale nakonec jsem usoudil, že v dnešní době herecký výkon není všechno. Bohužel.