• Pohádka

Srdečné pozdravy z Ruska (1963)

Příšerně vypadající Robert Shaw s obarvenou hlavou na žluto, tak jak tomu bylo ve filmu BITVA V ARDENÁCH. Tam alespoň toho nácka hrál. Jeho záporná postava ale byla skvělá a já si tak nějak uvědomuji, že ve vlaku byl snad nejblíž ze všech filmů tomu, kdo mohl Bonda zabít. Za to Connery jako James Bond to je pár excelánc. Jeho majestátní příchod do kancelář, kdy vstoupí a hodí klobouk na věšák. A pak svádivá průpovidka k Manny Panny. A především první potkání s Tatjanou (Daniela Bianchi). Prostě plnej počet. [12467. hodnocení, 476. komentář, 79%]

Dobrodružství Poseidonu (1972)

Parádní napínavý thriller o potápějící lodi, kterou smete obrovská vlna a pak se otočí o 180 stupňů. [7551. hodnocení, 243. komentář, 79%]

Pánská jízda (2004)

Úplně debilní kravina, která opravdu pobaví. Dejdar, Vetchý a Škultéty fakt válí. [11587. hodnocení, 372. komentář, 28%, 477. nejhorší film]

Gump - pes, který naučil lidi žít (2021)

Mě se to moc líbilo. Sice to bylo malinko jiné, než v knížce (hlavně ten konec) a ve spoustě příbězích to bylo hodně uspěchané. Především s tou malou kudrnatou holkou Naty, kterou poznal v útulku. Ale i tak je to krásné a zajímavé v tom, jak to filmaři udělají, když už dávno znáte knížku. [3792. hodnocení, 184. komentář, 63%]

Na lovu (2021) (pořad)

Tak tahle soutěž mě fakt baví. První minuta jsou jednoduché otázky ve velkém tempu. Pak přichází prazvláštní a všelijak obtížné otázky proti lovcovi a na závěr opět jednoduché otázky ve dvouminutovém zběsilém tempu. Lovci jsou všelijací. Vševěd ale podle mě porazit nejde. A Sokol je fakt vtipnej, co ten dokáže z toho minima vytěžit. [1008. hodnocení, 81. komentář, 48%]

Cestománie (1999) (seriál)

Cestománie je jedním z nejlepších dokumentárních cyklů, jaké kdy byly natočeny. Díky tomuto pořadu má člověk možnost nahlédnout do nejrůznějších míst naší Země, kam by se s největší pravděpodobností nikdy nepodíval. Zároveň tento pořad může sloužit jako dobrá reklama na dovolenou, či naopak jako odstrašující příklad, kam nejezdit. [7592. hodnocení, 132. komentář, 78%, 878. nejoblíbenější seriál]

Shrek (2001)

Absolutní špička mezi animovanými filmy. Shrek, oslík, Fiona, perníček, zlý král, zamilovaný drak, zpívající tabule, spousta humoru a animace, která i po dvaceti letech působí dokonale. [95393. hodnocení, 955. komentář, 87%, 87. nejlepší film, 207. nejoblíbenější film]

Princezna zakletá v čase (2020)

„Chtěli jsme udělat pohádku, která se bude opírat o tradiční české pohádky, ale zároveň bude jiná. Proto diváci uvidí prvky, které známe spíše ze zahraničních fantasy příběhů. Zářící runu na ruce princezny nebo magii při střetu čarodějnice s alchymisty. Samozřejmě nechybí ani vtipné scény, ale prioritou je pro nás kvalitní příběh,“ řekl režisér filmu Petr Kubík. A to se skutečně ruku v ruce povedlo. Princezna zakletá v čase je moderní fantazy pohádkou světového formátu. Je kombinací klasické pohádky o Šípkové Růžence, slavného filmu NA HROMNICE O HODINU VÍCE a v samotném závěru i legendárního filmu SOUBOJE TITÁNŮ. Sází především na vizuální efekty a působivou kameru, která se hlavně opírá o majestátní Bouzov. Co se týče samotného obsazení, tak tady to nemohlo dopadnout lépe. Révay se do role krále hodí, Freimanová jako kuchařka či chůva sloužící v kuchyni jakbysmet. A především hlavní role, tak ty se povedly. Natalia Germani sice nevypadá vůbec jako dvacetiletá princezna, naopak na princeznu je už podle mě hodně stará a díky tomu i mnohem vyvinutější a krásnější než princezny z jiných pohádek. Spíše taková femme fatale než klasický prototyp českých křehkých, nesmělých princezen. Jenže v roli princezny bojovnice to vůbec nevadí, naopak je to zapotřebí a právě díky tomu se na Natalii coby takovou českou Xenu z Nitry krásně dívá. Hraje i úplně jinou charakteristiku princezny, než co známe. Z počátku je namyšlená, nafoukaná, vůbec se neusměje a pak v průběhu filmu se to mění, až sama podlehne princi Janovi. Toho hraje nesmělý Lambora a jeho nesmělost kontrastuje s vysokým sebevědomím princezny Eleny. To Eliška Křenková, která naopak vedle Germani vypadá hodně křehce je takovou druhou českou Gabrielou ze seriálu Xena. Mě se v té roli také líbila, i když jako ženská mi tedy nic neříká. Tahle ústřední trojice je právě tím prototypem hlavních hrdinů současných pohádek, kterou nynější společnost chce vidět a už několik let chtěla něco takového vidět. Je skvěle doplňuje potetovaný Zach v roli alchymisty Archivalda, který by mohl hrát v ledajakém světovém fantazy snímku. Podle mě je Princezna zakletá v čase nejlepší pohádkou od dob PRINCEZNY ZE MLEJNA a svým neobvyklým pojetím něčím úplně novým, originálním mezi českými pohádkami. [5170. hodnocení, 374. komentář, 72%]

Aligátor II (1991)

To co jsou Čelisti mezi filmy o žralocích, to je Aligátor mezi filmy o krokodýlech. A tohle volné pokračování, které vzniklo o 11 let později se svému staršímu bratříčkovi může vyrovnat. Samotný aligátor je opět ve filmu nespočetně krát vidět a hlavně ho vidíme celého. Když žral své oběti, tak vše vypadalo reálně. Vypadá mnohem lépe než v dnešních natural hororrech, kde jsou žraloci kolikrát počítačově odfláknutí. Navíc starostova dcera byla pěkná čubka, hlavně v těch fialových šatech. Podle mě se zde jedná o jeden z nejvíce podceňovaných filmů, jelikož tohle je prvotřídní záležitost, obzvláště ve svém žánru. [2610. hodnocení, 67. komentář, 18%, 126. nejhorší film]

Pippi dlouhá punčocha (1969)

Pippi vypadá jak zrzavej orangutan s culíky. Uzvedne auto, koně i dva policajty do vzduchu, když ji honí, aby neodešla do děcáku. Jak jim utíkala po střeše, bylo nejlepší na celém filmu. Ačkoliv tady najít vůbec to nejlepší je fakt těžké, jelikož ten film je prostě absolutně dokonalý. [3848. hodnocení, 76. komentář, 69%]