Interstellar (2014)

Interstellar je velmi zvláštní film. Christopher Nolan se vydal do, pro něj, zatím neprobádané galaxie a dle mého názoru - uspěl. Film byl pojat přesně způsobem, jaký od Nolana známe - obrovské tempo, složitý děj a emoce. Nyní jsme se dočkali i silného rodičovského pouta. Systém příběhu byl famózní, jako by se Nolan na něj Počátkem nebo Mementem připravoval. Interstellar má ale i mouchy (útěk lidí neznámo kam, slabší efekty, role Caseyho Afflecka) . Ale zpět ke kladům - hudba (Zimmer pořád umí a umí hooodně), paralelní světy, hra se zvukem (tiché scény), černá díra, horizont události, rotační modul... Toto je film o objevování nové planety, který se věnuje fyzikálním jevům, které musí fascinovat každého alespoň trochu inteligentního člověka. Musíte myslet, musíte naslouchat - ne jen konzumovat (Avatar) a budete šokováni (problematika relativity času), nakonec ale vaše srdce zaplesá. Myslím si, že prvotní negativa některých lidí odezní odstupem času, tenhle film má svůj další rozměr. / Matthew McConaughey podal naprosto dechberoucí výkon. Anne Hathaway, Michael Caine a až překvapující výkon Matta Damona v tak krátkém čase na plátně - všichni výborní. Hodně rád bych viděl Nolanův film (minimálně) s Balem a McConaugheyem. /

Trainspotting (1996)

Film z doby kdy jsem byl dítě - naštěstí. Divná doba. Hodně divná. Celý fenomén drog jde jaksi mimo mě, hodně diváků prostě ten svět fascinuje, mě vůbec neoslovuje. K filmu - Ewan neskutečný, atmosféra filmu dobová, ale dějově mě to vůbec nebavilo - téma mě neoslovilo. Druhá polovina filmu je výrazně lepší. Filmu možná chyběl více naturalistický pohled na věc jako byl např. v Requiem for a Dream. Soundtrack je úžasný. Nemůžu ale jinak než 3* - kromě Ewanova výkonu, dobře zachycené atmosféry a soundtracku není ve filmu nic, co by stálo za řeč, asi nejsem cílová skupina. 60%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Po druhé projekci ve mě film jen utvrdil názor, že je to prostě příběh o Erikovi/Magnetovi. Michael Fassbender byl neskutečný, maniakální. Logan byl utažený, ale svou roli sehrál velmi důstojně. Zde by mohla sága i klidně skončit.

Kontakt (1997)

Prohospodařený výborný námět zbytečnou zápletkou s otcem. Ono je to velmi dobrý film, řekl bych, že 85% času je to výborný film, ale pak příjdou mouchy + určitá americká povaha vnikající do každého filmu o výpravě do vesmíru. Tyto mínusy jsou pak tak velké, že se z toho fimu může lehce stát film na nedělní odpoledne na Nově.

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Všichni, kdo tomuhle plebsu dali 3 a více hvězdiček by měli své hodnocení rozhodně přehodnotit...

Špinavý trik (2013)

Fantastický Bale, jinak rozporuplné pocity. Film nemá tempo. Vše důležité se stane v poslední třetině filmu. Zpětně natočená první třetina byla zbytečná a násilná. Mohlo to být vyřešeno jinak. Mám opravdu rozporuplné pocity. Jednotlivé scény fungujou, celek moc ne. 69%.

Pryč od pece (2013)

Hmm, tak současných 66% si film vůbec nezaslouží. Chybělo tomu trošku tempo, které přišlo asi až v poslední čtvrtině, nicméně hodně kvalitní snímek jako celek. Výborné herecké výkony. Zdálo se mi, že paradoxně ač tempo nebylo vysoké, tak si všechny postavy zasloužily více času na plátně. Je to pohled do duše člověka, který ztratil všechno, vrátil se a rozhodl se potopit sám sebe. 80%

Dr. House (2004) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů vůbec. Jako jeden z mála si udržel kvalitu po všechny série. Řdím jej mezi takové perly jako MASH, Přátelé, Simpsonovi. Skoro souběžně s Dextrem bylo možné sledovat jak si House vede skvěle a Dexter padá a padá. Hugh už bude navždy Gregory House. Sarkasmus v největší formě.