hanzi_111

1 bod

<< předchozí 1 2 3 4
    • 15.11.2014  15:29
    Interstellar (2014)

Interstellar je velmi zvláštní film. Christopher Nolan se vydal do, pro něj, zatím neprobádané galaxie a dle mého názoru - uspěl. Film byl pojat přesně způsobem, jaký od Nolana známe - obrovské tempo, složitý děj a emoce. Nyní jsme se dočkali i silného rodičovského pouta. Systém příběhu byl famózní, jako by se Nolan na něj Počátkem nebo Mementem připravoval. Interstellar má ale i mouchy (útěk lidí neznámo kam, slabší efekty, role Caseyho Afflecka) . Ale zpět ke kladům - hudba (Zimmer pořád umí a umí hooodně), paralelní světy, hra se zvukem (tiché scény), černá díra, horizont události, rotační modul... Toto je film o objevování nové planety, který se věnuje fyzikálním jevům, které musí fascinovat každého alespoň trochu inteligentního člověka. Musíte myslet, musíte naslouchat - ne jen konzumovat (Avatar) a budete šokováni (problematika relativity času), nakonec ale vaše srdce zaplesá. Myslím si, že prvotní negativa některých lidí odezní odstupem času, tenhle film má svůj další rozměr. / Matthew McConaughey podal naprosto dechberoucí výkon. Anne Hathaway, Michael Caine a až překvapující výkon Matta Damona v tak krátkém čase na plátně - všichni výborní. Hodně rád bych viděl Nolanův film (minimálně) s Balem a McConaugheyem. /

• 8.8.2014  22:42

Film z doby kdy jsem byl dítě - naštěstí. Divná doba. Hodně divná. Celý fenomén drog jde jaksi mimo mě, hodně diváků prostě ten svět fascinuje, mě vůbec neoslovuje. K filmu - Ewan neskutečný, atmosféra filmu dobová, ale dějově mě to vůbec nebavilo - téma mě neoslovilo. Druhá polovina filmu je výrazně lepší. Filmu možná chyběl více naturalistický pohled na věc jako byl např. v Requiem for a Dream. Soundtrack je úžasný. Nemůžu ale jinak než 3* - kromě Ewanova výkonu, dobře zachycené atmosféry a soundtracku není ve filmu nic, co by stálo za řeč, asi nejsem cílová skupina. 60%

• 16.6.2014  23:07

Po druhé projekci ve mě film jen utvrdil názor, že je to prostě příběh o Erikovi/Magnetovi. Michael Fassbender byl neskutečný, maniakální. Logan byl utažený, ale svou roli sehrál velmi důstojně. Zde by mohla sága i klidně skončit.

• 11.6.2014  23:21
    Kontakt (1997)

Prohospodařený výborný námět zbytečnou zápletkou s otcem. Ono je to velmi dobrý film, řekl bych, že 85% času je to výborný film, ale pak příjdou mouchy + určitá americká povaha vnikající do každého filmu o výpravě do vesmíru. Tyto mínusy jsou pak tak velké, že se z toho fimu může lehce stát film na nedělní odpoledne na Nově.

• 9.6.2014  09:08

Prvních 40 minut nuda, pak se to konečně rozjelo a stálo to za to. 80%

• 12.4.2014  21:30

Všichni, kdo tomuhle plebsu dali 3 a více hvězdiček by měli své hodnocení rozhodně přehodnotit...

• 28.3.2014  21:01

Fantastický Bale, jinak rozporuplné pocity. Film nemá tempo. Vše důležité se stane v poslední třetině filmu. Zpětně natočená první třetina byla zbytečná a násilná. Mohlo to být vyřešeno jinak. Mám opravdu rozporuplné pocity. Jednotlivé scény fungujou, celek moc ne. 69%.

• 27.3.2014  18:26

Hmm, tak současných 66% si film vůbec nezaslouží. Chybělo tomu trošku tempo, které přišlo asi až v poslední čtvrtině, nicméně hodně kvalitní snímek jako celek. Výborné herecké výkony. Zdálo se mi, že paradoxně ač tempo nebylo vysoké, tak si všechny postavy zasloužily více času na plátně. Je to pohled do duše člověka, který ztratil všechno, vrátil se a rozhodl se potopit sám sebe. 80%

• 1.1.2014  22:22
    Dr. House (TV seriál) (2004)

Jeden z nejlepších seriálů vůbec. Jako jeden z mála si udržel kvalitu po všechny série. Řdím jej mezi takové perly jako MASH, Přátelé, Simpsonovi. Skoro souběžně s Dextrem bylo možné sledovat jak si House vede skvěle a Dexter padá a padá. Hugh už bude navždy Gregory House. Sarkasmus v největší formě.

• 8.12.2013  09:43

Hodně dobře zvládnutá krimi-komedie s výborným obsazením. Sodebergh našel přesně ten poměr vtipu a vážnosti, aby film působil tak dobře. Jsem rád, že se film vyloženě netočil jen kolem Clooneyho a Pitta, jistě - dostali prostor na začátku a konci, ale uprostřed to byla týmová hra jak víno.

• 13.8.2013  21:57
    Vetřelci (1986)

Podle mě lepší než 1. díl. Cameron to vzal po svém a dobře udělal. Zklamaly mě trošku vizuální efekty, které bych i přes dobu natáčení čekal, zvláště od Jamese, lepší. Trošku mi vadil závěr, uvažuju, jestli to neměl Cameron ukončit bez malé holčičky. 95%

• 12.8.2013  09:16
    Vetřelec (1979)

Pro mě mírné zklamání. Po typově podobných kultech (Predátor, The Thing) jsem se kouknul i na Vetřelce a nedokázal mě oslovit jako předchozí dva zmíněné snímky. Universum jež bylo vytvořeno tímto filmem uznávám a jako fanda sci-fi se z něj těším, ale snímek jako takový mi přišel hlavně dějově dost čitelný. Napětí a tiché scény jsou ukázkou velmi dobrých Scottových filmařských schopností a dovedností, které substituovaly nic moc efekty. 80%

• 5.8.2013  13:36
    Wolverine (2013)

Pro postavu Wolverina mám prostě slabost. Příběh není špatný, koneckonců jsem čekal mnohem horší výsledek, proto se mi to asi líbilo. Bál jsem se zasazení do japonského prostředí, ale příjemně mě překvapila zápletka, z níž vyšlo i japonsko. A samozřejmě, Marvel útočí - návrat Xaviera a Magneta značí po Avengers jasný směr jakým se studio ubírá. Wolverine je pro skalnější fanoušky, rozšíření ala psychologické drama/akce se povedlo, herecké výkony Hugha netřeba konetovat, Tao Okamoto je nádherná a splnila roli na 100%, tuším, že ji čeká velmi dobrá budoucnost.

• 7.7.2013  18:44

Nezájem!

• 15.6.2013  10:17

Kruh je uzavřen.

• 21.5.2013  10:16

Film začal vysokým tempem, které před finální 30ti minutovkou ztratil, ale po Al Pacinově legendárním speechi se už vše vrátilo do normálu. Myslím si, že klasickému evropanovi film řekne méně než obyvateli Severní Ameriky, jednoduše kvůli neznalosti tohoto sportu. Kvůli hluché části dávám 4* a cca 83%. PS: Kombinace Pacino+Foxx+Diaz byla nepředstavitelná, ale funguje!

• 24.3.2013  22:06

Pro mě je toho poslední díl série, tady to mělo všechno skončit. Kvalitativně na stejné úrovni jako perfektní jednička. Další díly udělaly ze Štěpána váguse a naprostého sociálního analfabeta. "Příjemné a překvapivě kvalitní zakončení triologie."

• 12.11.2012  14:43

69%

• 20.8.2012  12:28

Základ tam je, ale jsem rád, že to dopadlo, tak jak to dopadlo...

• 19.8.2012  22:39
    Neúplatní (1987)

Čekal jsem hutnější dějovou linku, ale nakonec asi dobře, že film byl takový jaký byl. Skvělý Connery. Povinná záležitost.

• 26.7.2012  10:29

Stále vstřebávám toto mistrovsky dokončené dílo. Musím uznat, že nejlepší díl této triologie je TDK. TDKR je ale stéle na luxusní úrovni a zapíše se mezi nejlepší filmy posledních let. Je to famózní a epické zakončení Nolanovy triologie. Důležité je říct, že je to naprosto odlišný film, než díl druhý. Charakter záporáků je jiný - Bane. Bane má charisma, jde z něj strach a je nemilosrdný. Konečně jsme se dočkali - film je zaměřen hlavně na Temného rytíře. Bale předvedl perfektní výkon. Už je na něm ale znát vrub času. Herecké výkony jako obvykle u těchto aktérů na nejvyšší úrovni. Catwoman, vlastně to jméno nebo pseudonym tam vůbec nezazní - bravo Nolan. Catwoman jsem si neuměl v tomto universu představit a opět Nolan překvapil a je z toho pro mě nejzajímavější postava filmu. Navíc Anne je nádherná žena. Ty zvraty nejsou béčkové, jsou epické a konec triologie si je žádal, dívejte se na toto jako na celek. Výborně. TDKR se spíše vrací k BB - liga stínů, zkáza Gothamu... Výborně... I belive in BATMAN! (vytkl bych jen, pro Nolana, netypický amerikanismus) - dnes ve 3:00 bych tomu ještě nad 90% nedal, rozleželo se mi to v hlavě a dávám 90%!

• 14.5.2012  00:12
    Avengers (2012)

Komix v nějvětší formě.

• 10.5.2012  15:49
    Derrick (TV seriál) (1974)

staré díly - cca od 50. jsou ještě dobré, ale pak se to už veze...

• 10.5.2012  09:50

CA je na mě až moc komixový. Čekal jsem více, Weaving překvapil a Evans předvedl výbornou prácia přípravu na film, ale stále je to ten týpek z Bullshitu. Děj byl zajímavý, ale dost čitelný. Slabší než Thor. Slabší 3 hvězdy.

• 10.5.2012  09:47
    Thor (2011)

Thora jsem moc neznal. Jsem spíše zastánce komixů ze studií DC. Ale Thor se mi celkem líbil, klasická komixová oddychovka. Každopádně lepší než Captain America. Ale o míli horší než kterýkoliv X-MEN. Dal bych 3,5 *.

• 26.4.2012  09:14

Návrat zpět ke klasice v bombastickém podání, završenní série jak má být! 85%

• 21.2.2012  23:38

Oproti až horrorové jedničce mírnější, ale celkově kvalitnější film. Schwarzenegger je opravdu dobrý herec, klobouk dolů. Jeden z nejlepších akčních sci-fi. Hudba pokračuje v nastoleném trendu jedničky. A Cameron předvádí své umění s efekty už v roce 91. Jedinné co mi trošku vadí je velká role pro malého Connora. 95%.

• 31.12.2011  22:47

Překvapení. Strašně krásná scéna při útěku v lese. Herecké výkony hlavních hrdinů na vysoké úrovni. Film stráží jen jistá předvídatelnost některých (většiny) situací. Ovšem konec až tak předvídatelný nebyl, ikdyž bych čekal více Holmesovský konec, tak jsem nadmíru spokojen. 85%. Těsně pod 5*.

• 22.10.2011  23:20
    Komisař Rex (TV seriál) (1994)

První díly byly výborné, pak ale stereotyp. Richi Moser byla výborná postava a dobrý herec. Pak seriál šel dolů.

• 26.7.2011  10:45
    Esmeralda (TV seriál) (1997)

Existují větší, mnohem větší plebsy

<< předchozí 1 2 3 4