Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Animovaný
  • Komedie
  • Drama
  • Krátkometrážní

Poslední recenze (255)

plakát

Taková zvláštní rodinka (2001) 

No jo, Wes Anderson a jeho styl nestyl, nebo-li všechna typická klišé uměleckých filmů narvaná do jednoho, s přihozením vlastních vtipných nápadů, které ale ve většině případů fungují. Režisér aka scénárista se nám zde opět rozjel a jeho typický styl je zde cítit z každého záběru,,, tedy, jakžtakž. Abych se přiznal, bylo občas trochu složité se zorientovat... a neusnout tím neustálým natahováním. Zkrátit film o 15-20 minut by vůbec neuškodilo. Ale ne nakonci, spíše někde uprostřed, jelikož konec opět považuji za naprostou ďábelečnost a nejdůležitější bod celého filmu. Společně s tradičním otevíracím začátkem, který neskutečně ulétává a úsměv z tváře nezmizí, ani pokud by jste se snažili (ale nesmíte se snažit moc). Herci samozřejmě skvělý (Luke Wilson především), zbytek hodný Andersona. Spíše slabší jeho počin, ale nemůžu říct úplné zklamání. Přece jenom, jeho filmy rozhodně béčka nejsou, takže zůstanu na čtyřech hvězdách.

plakát

Tmavomodrý svět (2001) 

Tento film do roku 2022 držel titul nejdražší český film. Poté byl poražen filmem Jan Žižka. A při porovnání těchto dvou snímků musím říct, že tento sice starší počin na mě zapůsobil na jakékoliv frontě mnohem víc. Zatímco Jan Žižka je v podstatě pouhopouhý akční spektákl s podivným střihem a půlmiliardovým náklady, které ale nejdou zaznamenat, tak tento majstrštyk mě nepřestával udivovat každou jednotlivou vteřinku po dobu jeho trvání. A to nepřeháním. Tento český Top Gun fungují ještě lépe než Top Gun samotný je nádhernou ukázkou české tvorby, která když se jednou za čas rozhodne, tak dá průchod do světa krásným filmovým zážitkům, na kter diváci jen tak nezapomenou. Obzvlášť pak češi, kteří klidně mohou vidět Avengers a tento biják v jeden a ten samý den, ale ohromenější budou z tohoto počinu. Protože mě to prostě hlava pořád nebere, jak toto češi dokázali. Ultimátní filmové záběry pod taktovkou jednoho z našich nejlepších režisérů dopadly nejlépe jak mohli. To všechno doprovázeno skvělou hudbou a ještě lepšími hereckými výkony (když se na to podívám v mém věku v této době, je pro mě zprvu trochu těžké poznat naprostou klasu Hádka, jehož postava zkrátka vyloženě září, s panem Vetchým po boku). jediné, co mohu vytknout, je občasná zdlouhavost, která film sráží od naprosté dokonalosti. Jinak ale nemůžu jinak než plný počet hvězd!

plakát

Menu (2022) 

Mrazivý zážitek, ze kterého jsem byl po skončení zaražen v sedačce neschopen se hnout. Bohužel kámošovi extrémně vadila pro mě geniální hudba, tak na mě naléhal, ať už co nejdřív vypadnem. Po vylezení z kinosálu však sám přiznal, že na něho film též silně zapůsobil. - Bylo mi řečeno (bylo mnou přečteno), že novinka Menu disponuje mrazivým trefným příběhem, poukazující na skutečné sociální problémy, doprovázen výtečnými výkony vycházejícíh hvězd jako je Nicholas Hoult, mistr řemesla Ralph Fiennes či kdysi mnou nenáviděná, nyní však zbožňovaná Anya Taylor-Joy. A musím říct, že film mě vskutku zarazil. Asi bych to nejlépe přirovnal k filmu Sedm. Ptáte se proč? Sice zde nejde o vraždy kvůli porušení sedmy smrtelných hříchů, to ale vůbec nevadí. Ďábelský šéfkuchař Julian Slowik si důvod najde, aby Vaši maličkost měl to potěšení ugrilovat. Ale ty důvody (krom dr. Sunshine, který nakonec ale vyjde též psychologicky skvěle) nepůsob vůbec blbě. Naopak přímo mrazí a Vy s tím psychoušem skoro až sympatizujete(?). Na dalo by se říci krátké stopáži stýosmi minut je zde chytře rozehrána dramatická hra (s funkčními prvky humoru), která originalitu čerpá z každého jednotlivého pohybu postav, z každého jediného oka mžiku, z každého jediného slova. Do toho všeho ten komediální duch, který překvapivě nenarušuje děsivého ducha... což mě nakonec nutí u´přidělit známku na pomezí čtyři až pěti hvězd. Sešteno podtrženo, takovémuto filmovému řemeslu uděluji 8/10 (konec totiž působil trochu směšně vůči některým charakterům, ale stalo se co se stalo, konec bych chtěl trochu tragičtější)

Poslední hodnocení (1 124)

Addamsova rodina 2 (1993)

06.12.2022

Addamsova rodina (1991)

06.12.2022

Stranger Things (2016) (seriál)

05.12.2022

Stranger Things - Season 4 (2022) (série) (S04)

05.12.2022

Stranger Things - Kapitola devátá: Hon na Vecnu (2022) (epizoda) (S04E09)

05.12.2022

Strážci Galaxie: Sváteční speciál (2022) (TV film)

05.12.2022

Stranger Things - Kapitola osmá: Tatínek (2022) (epizoda) (S04E08)

05.12.2022

Stranger Things - Kapitola sedmá: Masakr v laboratoři (2022) (epizoda) (S04E07)

04.12.2022

Stranger Things - Kapitola šestá: Do hloubky (2022) (epizoda) (S04E06)

04.12.2022

Reklama

Poslední deníček (6)

Školní byznys - nový (amatérský) seriál z mé dílny

Víte co se děje? Vážně je vaše dítě odproštěno od brutální stránek života dospělých? NE! Vlastní svojí mafii obchodující s drogami a je každému byť jen potenciálnímu Jidášovi schopno zlámat ruku či vybodnout oko. Aniž by samo svůj zrak odvrátilo. Frankie (František Šusta) jednu takovou partičku vlastní. Bodyguarda mu dělá neurvalý Vojtan (Vojtěch Bejda). Co jsou schopni provést zrádci, který jejich malý školní byznys vyzradí? A dopadne to pro všechny dobře?

-

Jak je všeobecně známo, vlastním takový menší skromný youtube kanál. A jakožto milovník filmů jsem i já párkrát zavítal na post režiséra amatérských filmů či seriálů, kupříkladu v mé skromné prvotině Nikdy není konec, která by se dala jinak nazvat velkou improvizací s pár bitvama, kterou jsem natočil pouze já, kámoš a jeho bratr jako občasný kameraman. No, a pár náhodných kamarádů a rodina, co jsem občas odchytl a k této neplacené práci donutil (oni si nestěžovali).

Ale dnes chci hovořit o něčem novém, mém novém projektu, a to jest osmidílného krátkometrážního seriálu Školní byznys. který pojednává o malém školním gangu, v jehož středu stojí Frankie (který je ztvárněn skvělým hercem - mnou) a jeho pravou rukou je mlátička Vojtan (kterého hraje Vojtěch Bejda, asi ho neznáte, ale je fajn). No, a nosný příběh stojí na tom, že jejich skromnou mafii napráskal škole Vojtek (hraje ho Vojtěch Januška, asi ho taky neznáte, taky je ale fajn). A oni se mu chtějí pomstít a během toho se pomstí několika dalším postavám.

Natáčet to byla sranda, i když to bylo občas zdlouhavé, jelikož se muselo čekat, kdy kdo bude mít čas, takže jsme to natáčeli zhruba od začátku dubna do konce května (31. května padla klapka (kterou jsme neměli) naposledy). Natáčeli se vskutku masivní scény, kupříkladu scéna, kdy se pěkná hromádka lidí (doufali jsme, že jich bude víc, ale komparz byl líný) vrhne na jednu nebohou oběť a vymlátí z ní duši, či mlácení hlavou do stromu nebo improvizovaná taneční choreografie, co se dozajista stane stejně populární jako ta z filmu Joker. A vyplácali jsme na to docela dost červený barvy.

No... jestli Vás to zaujalo, zde je první teaser! (též je níž, hned pod plakátem, však to video budu obměňovat za ty novější - teď už tam je něco jiného) Tak snad se Vám bude líbit a někdy časem se zde objeví samostatná stránka, či jak se tomu říká, na ČSFD, kde budete moci tento klenot hodnotit. (já to zakládat nebudu, chci být kdyžtak překvapen)

Seriál by měl vyjít 10. července (každý týden jeden, poslední díl vyjde 28.8.) na tomto odkazu. A samostatně jsme si udělili rating R.

 

Sbírka videí (též jako playlist (zde playlist i s promem)):

Oficiální Teaser

Oficiální Trailer

Plakáty

Rozhovory

''Zničte ho!'' Oficiální Promo Trailer

''Kdo je Pepito?'' Oficiální Promo Trailer

Epizoda 1 - 10.7.

Epizoda 2 - 17.7.

Epizoda 3 - 24.7.

Jak se točí megaseriál? Behind the scenes

Epizoda 4 - 31.7.

Epizoda 5 - 7.8.

Epizoda 6 - 14.8.

Epizoda 7 - 21.8.

Epizoda 8 - 28.8.

 

Tak se bavte!!! Jo, a ještě máme docela dost plakátů, zde je jeden

 

novinka z 25.9.22 - seriál nám sice již skončil, ale pro snad nějaké fanoušky zde máme novinku! Již nyní začíná náš skvělý scénárista (to jsem já, co teďka píše i tenhle deníček) psát druhou sérii seriálu. Detaily ohledně menší změny ve jméně upřesňovat nebudu, ale pouze řeknu, že se bude jednat o prequel a v hlavní roli se nám opět blýskne František Šusta v roli Frankieho (aka režisér, aka scénárista, aka producent, aka střih, aka občasná kamera). Též bude seriál zkrácen z osmi epizod na pouhé čtyři. To je z důvodu, že natáčení až osmi dílů bylo velice náročné a občas se to zkrátka začalo jaksi rozpadat. Zkrácení tudíž bylo z důvodu, aby jsme se více soustředili na menší počet epizod. Ty by měli být i o poznání delší, dle nynějších úvah a rozmýšlení. Možná by mohli dosahovat až stopáží okolo deseti minut, což je docela dost na to, že nejdelší epizoda neměla ani pět minut a nejkratší epizoda byla i s titulkama dlouhá přesně 54 vteřin. Ale kdo ví? Snad se to podaří, o premiéře stále není jasno, stejně jako o obsazení, i když se pomalu začíná rozrůstat o nové tváře. No nic, nechte se překvapit. Další informace budu postupně doplňovat do nejspíše samostatného deníčku.

Školní byznys - nový (amatérský) seriál z mé dílny