Tajemná řeka (2003)

Jediné, čo ma na tomto filme mrzí, bola zmena konania hlavných postáv, najmä v závere. Zo Seana Penna, ktorý vyzeral ako starostlivý otecko sa zrazu vykľul človek s nečistou minulosťou. Keď povedal svojej žene čo urobil tak tá, ako keby si z toho nič nerobila a len ho utešovala. Konanie oboch sa mi zdalo veľmi čudné, ale budiš. Tieto veci ma donutili rozmýšľať a aj vďaka pánovi režisérovi mám zo snímky, ktorá získala dvoch Oscarov príjemný zážitok. 85%

Východní přísliby (2007)

Príbeh ruskej mafiánskej komunity ma zaujal. Režisér vsadil na svojho borca V. Mortensena a spolu s V. Casselom tvorili najzaujímavejší prvok filmu. Začiatok bol zase raz zaujímavý, hoci potom tempo trošku odpadlo, ale stále sa bolo na čo pozerať. Vrchol filmu bola pre mňa scéna v saune, skutočne majstrovsky spracované a zahraté. Jedine, také dva elementy mi prekážali a to, zistenie kto je vlastne šofér (film sa vyvíjal aj bez tohto prvku dobre a odhalenie neukázalo nič zvláštne a film to ani nepotreboval) a záver od ktorého som očakával viac, no očakával som úplne iný záver. Stále je to však výborná gangsterka. 82%

Vyvolený (2000)

Vskutku dobre odvedená práca od pána režiséra. Pracovať s mysterióznom jednoducho vie. Vyvolený je film, na ktorý sa krásne pozerá, nieje to prehnané, ale je to prezentované realistickým, zaujímavým spôsobom a záverom, ktorý niektoré veci uviedol na pravú mieru. Preto som si to zamiloval. 88%

Herkules v New Yorku (1970)

Prvýkrat sa nám predstavil pred kamerami Arnold (Strong) a hneď bolo vidieť jeho nesmierne herecké "kvality". No a čo, každý raz začínal. Film je totálne amatérsky ako aj Arnieho angličtina, s ktorou by hovoril lepšie mongol s eskymáckymi predkami, ale pozrime sa, kde to až dotiahol. 30%

Max Payne (2008)

Púšťal som si to s vedomím, že hra ma uchvátila a to isté som aspoň trošku očakával od filmového spracovania. Lenže nestalo sa tak. Film ma skutočne s hrou spoločnú len naj - naj - najhlavnejšiu dejovú líniu (vyvraždenie Maxovej rodiny) a mená Max Payne a Mona Sax. To je asi tak všetko. Opovážiť sa niečo také pustiť do sveta s názvom jedného kultu a ešte ktomu očakávať, že keď už pre nič iné, tak si to ľudia pustia len kvôli názvu je na zamyslenie. Tí, ktorí si nechcú kaziť spomienky na krásne chvíle prežité s hrou, nech sa tomuto "filmu" vyhnú obrovským oblúkom. 20%

Wolf Creek (2005)

Nooo pekne sa na to pozeralo a krásny príklad toho koľko úchylov žije na tejto planéte o ktorým by ste to možno nepovedali. 75%

Memento (2000)

Jednoznačne jeden z najoriginálnejších filmov čo poznám. Scenár prešpikovaný do detailov, réžia zvládnuta na jednotku a herecké výkony podobne. Jediné čo ma zarazilo bol fakt, že pri sledovaní som necítil žiadne napätie, alebo ak chcete nejaké vnútorné stavy (ktoré sa u mňa vyskutnú pri filmovom zážitku) a tak som v konečnom dôsledku nebol ohúrený týmto nepopierateľne nadpriemerným filmom, takže len 4*. 83%

Mrtvá hlídka (2002)

Netradičná kombinácia vojnového hororu u mňa zafungovala. A ktomu ešte zaujímavá zápletka. 75%

Gympl (2007)

Fúúj mám sto chutí to so sebou skončiť. Prečo sa to muselo tak vyvinúť, mohla to byť pohodová komédia. 40%

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Nádhera, synchrónia Pacina s Deppom bola úžasná. Musím sa priznať že som bol prekvapený že Al tu tentoraz nehrá najväčieho bossa, ale mal "len" nižšiu šaržu a ako mentor Johnyho bol presvedčivý. Vlastne, kedy nieje. Moju úplnu spokojnosť vyzdvyhuje fakt že sa jedná a skutočný príbeh. 90%