Thor (2011)

Na 5 hvězd to není. Přesto jsem si tento "shakespearovský" snímek náramně užil. Brilantní představení božské Thora, budoucího člena The Avengers. Výsledná podoba Asgardu je skvostná. Postavy, herci, efekty na 80 % (to promíjím) a hlavně i příběh. Do poslední chvíle si myslíte, že víte, co má "darebák" za lubem, a ono je to jinak :))) Tenhle film mě na The Avengers navnadil ještě více, než druhý Iron Man. Bomba.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Vážení přátelé, je to veliké zklamání. Podle mě, je to nejhorší díl z celé kvadrologie. A to už jsem si myslel, že horší než díl třetí už být snad nic nemůže. Šanci začít úplně od znovu tvůrci promarnili. A nejhorší na tom je, že mi už přichází trapná i samotná postava Jacka Sparrowa. On za to nemůže. Depp je jako vždycky super, ale aby celej film stál jenom ne něm, to fakt nejde. Užil jsem si jenom prvních 20-30 minut. Víc nic. Škoda

TRON: Legacy 3D (2010)

Za prvním dílem pokulhává hlavně co se týče příběhu. Jinak jsem mile překvapen. Skvostné efekty a fenomenální Daft Punk. Jenom škoda, že se o tomto filmu moc nemluví. Přitom mě to pohltilo více než Cameronův Avatar!

Spartakus: Bohové arény (2011) (seriál)

Jednoznačně plný počet!!! První díl byl, troufnu si říci, spektakulární. Ano, prequel navazující na Blood and Sand je velice odvážné počínání scénáristy DeKnighta, ale zvládl to se vší parádou. Už teď se odvážím říci, že celý prequel bude hodně vydařená záležitost.

Škola superhrdinů (2005)

Asi je to odvážné, ale 4 hvězdy si to zaslouží. Čekal jsem naprostou ptákovinu, ale byl jsem mile překvapen. Smysluplné dialogy, skvělé obsazení a celkem z toho byla parádní podívaná. Filmu by mnohem více pomohly daleko lepší efekty. Místy to opravdu bylo do očí. Producenti tomuto snímku asi moc nevěřili. Mýlili se.

Fighter (2010)

Je možný, že v tomhle snímku opravdu Christian Bale hraje? :) Nikdy jsem ho za herce nepovažoval, ale v tomto filmu exceluje. Stejně jako Mark Wahlberg. Opravdu mě film mile překvapil a nominaci na Zlatý Globus za nejlepší drama si jednoznačně zaslouží. 90%

Černá labuť (2010)

Senzace. Úžasný příběh a vynikající Natalie Portman v hlavní roli. Vážně jsem nečekal, že to bude tak skvělý snímek.

127 hodin (2010)

To je jednoznačný. ukázka mě navnadila, ale bál jsem se, zda se nebudu nudit. Vemte si, sledovat celý film muže uvízlého v kaňonu. Ale snímek nezklamal. Ve filmu mi sedělo úplně všechno. Opravdu skvělý scénář, režie a hlavně, nezapomenutelný výkon Jamese Franca. Opravdu silný film o převeliké vůli přežít mě vážně emocionálně dostal. Horký adept na ceny Akademie. U mě za 95 %

Hvězdný prach (2007)

Nemám nejmenší výhradu. Možná pouze slabší vizuální efekty, které místy opravdu bijí do očí, ale to se dá prominout. Nádherný pohádkový příběh podle stejnojmenné knihy opravdu neztrácí na tempu. Celá plejáda hvězd, účinkující v tomo snímku, je naprosto senzační. A navíc, vyzdvihnout se musí i autor hudby Ilan Eskheri. Jen díky tomuto mistrovskému dílu, který složil, je film tak úchvatný.

Poslední samuraj (2003)

Úžasné válečné drama, které jasně dokázalo, že Tom Cruise není stvořený pouze pro roli Ethana Hunta.