Lítám v tom (2009)

Tak tenhle film mě fakt dostal. 6 nominací na Zlatý Glóbus si tento snímek právem zaslouží. Velký adept také na Oscara. Nedokážu si představit, že by jednoho krásnáho dne přišel do kanceláře chlápek v kvádru a řekl mi, že mám padáka a že mám začít nový život. Asi bych skočil z mostu, jako jedna postava ve filmu. Opravdu jsem neviděl na tomto filmu žádnou chybku. Dobře se zasmějete a slabší povahy na konci filmu možná vytáhnou i kapesník. Abych se přiznal, tak mi hlavního hrdiny na konci snímku bylo vážně líto. Doporučuji !!!!!!!!!!!!

2012 (2009)

2 a půl hvězdičky. Je pravda, že Emmerich točí megalomanské snímky, ale taky je pravdou, že se příběhově jedná o naprosté zklamání. To platí i v tomto případě. Režisér tu zabije skoro 6 miliard lidí jen proto, aby dal dohromady rozvrácenou rodinku. Vizuálním efektům nic vytknout nemůžu. Ty prachy tam jsou vidět. Přehnaná je ale celková stopáž. Dvě a půl hodiny???....to už je na tenhle film dost. A to hlavně kvůli stupidním dialogům...a když jeden takovýhle skončí, pak přijde supr vizuální scéna. Některé tyto vizuální kousky slouží jenom pro pobavení, nebo spíše k zalepení děr ve scénáři. Zbytečně to film prodlužuje. I přesto tu musím pochválit Johna Cusacka, se svou rolí si poradil dobře. Snažil se i Danny Glover v roli prezidenta USA. Proto celkových 50 %

Twilight sága: Nový měsíc (2009)

Abych pravdu řekl, tak mě docela trailer na tento film navnadil i po naprosto zkaženém prvním dílu. Ale co se nestalo, další zklamání a ještě větší než v případě prvního filmu. Troufnu si říct, že knížka je na tom 100x lépe, ikdyž jsem ji nečetl. Totálně zpackanej scénář, režie a hlavně herecké výkony. Ani bych se nedivil, kdyby představitelka Belly dostala za svůj výkon Zlatou malinu. To i představitel Edwarda hraje 3x lépe než ona. Celý film se prostě nepovedl. Jediné, co tu mohu pozvednout je hudba od A. Desplata. Musím uznat, že tady vidím jediný pokrok v zatím dvoudílné filmové sérii. Schválně co nám přinese třetí díl....

Sedm (1995)

Senzace. Tento film jsem viděl naposledy před 10 lety a jako malému klukovi se mi doopravdy líbil. Teď se mi líbí ještě více. Tento žánr Fincherovi prostě sedí, je v tom jednička. Hodně se mi líbil Kevin Spacey, i když si ve filmu zahrál ani ne 10 minut, tak z něho de fakt strach.

Star Trek (2009)

Star Trek (2009) V pořadí už jedenáctý film o posádce lodi Enterprise. Velkolepá podívaná v podání režiséra J.J. Abramse nás ale přivádí na samé začátky budoucí posádky lodi. Pro fanoušky Star Treku to muselo být opravdu milé překvapení. Celá série filmů o této lodi ztrácela nápad i dech. Tento film je však oravdovým oživením a navíc, diváci se konečně budou těšit i na další pokračování této série od Abramse. Velmi kvalitní scénář nemá asi žádnou chybu. Film je plný akčních, dechberoucích a vtipných scén. Herecké obsazení je bez chyby.Hlavně mladý Kirk a Spock jako by z oka vypadli svým starším já. Počítačová animace je úchvatná, stejně jako hudba Michaela Giacchina, který s Abramsem spolupracuje už dlouhou dobu. Zkrátka tenhle film se musí líbit všem.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Mladičký mág nás opět pozval ke sledování jeho dobrodružství. Tentokrát už k šestému.Jelikož je kniha Princ dvojí krve spíše takovým přemostěním mezi 5. a 7. dílem, tak se čekalo, jak si s tím režisér David Yates poradí. Myslím si, že obstál. Doslova do filmu vyždímal celou knihu. Ve filmu se děje všechno možné a vlastě nic. Sledujeme proměnu hlavních hrdinů z dětí do dospělých lidí. Tudíž prožívají velké lásky a velká zklamání. Tomuto tématu se film věnuje možná více než by měl. Celý film se tak přehupuje na hranici dobrodružné fantasy a romantické fantasy. Ale to je asi jediná výtka. Jako celek působí tento snímek opravdu dobře. Vyzdvihnout musím také práci Nicolase Hoopera, jehož hudba pracuje s filmem možná nejlépe z celé série.

Stáhni mě do pekla (2009)

Sam Raimi je zpátky. Po nevydařeném Spider-Manovi 3 se vrací se žánrem, který je mu k srdci asi nejblíže. Pokračuje tak ve stopách své slavné horrorové série Evil Dead. Sam a jeho bratr Ivan spolu napsali opravdu velice dobrý příběh o dívce, kterou proklela stará čarodějnice.Docela prosté, ale parádní filmová podívaná,jelikož se jedná vlastně o horrorovou komedii. Co může být pro fanoušky tohoto žánru lepší, než se opravdu bát, ale přitom se i pobavit. Právě navodit divákovi pocit hrůzy jde Samovi opravdu asi nejlépe ze všech režisérů. Zásluhu má na tom i mistrovská horrorová hubda pana Christophera Younga. V tomto spojení je film opravdovou lahůdkou i pro fanoušky jiného žánru, než je tento. Nebojím se tento film označit za jeden z nejlepších horrorů poslední doby.

Spider-Man 3 (2007)

Musim přiznat, že jsem čekal daleko daleko víc. Jako asi každý. Po suprové jedničce, geniální dvojce jsem čekal, že to bude naprostá filmová senzace. Trailery jsou dokonce lepší než samotný film. Nicméně bych nesypal Samu Raimimu popel na hlavu, tak jako to dělá každý. Na tomto filmu se totiž podepsal zásah studia do celkového příběhu a následně samotného scénáře. Sam je natolik inteligentní člověk a skvělý režisér, že by na tento vzešlý konečný mix nikdy nepřišel. Naopak...líbila se mi myšlenka udělat z Petera namyšleného hajzlíka, kterému ta sláva jednoduše stoupla do hlavy a na Mary Jane jednoduše nemá čas. Úplně to bije do očí, že tam symbiont byl připsaný na poslední chvíli. A to hlavně ve chvíli, kdy Peter zjistí identitu pravého vraha svého strýčka a následně celou noc poslouchá policejní rádio, kvůli výskytu onoho vraha. A to má přeci na sobě normální kostým. On by strýčka pomstil tak i tak. Tato myšlenka se mi vážně moc líbí. Kdyby byl film bez Venoma, bylo by to perfektní. Jinak vizuální stránka filmu je perfektní. Velké plus ale dávám Christopheru Youngovi, který složil naprosto suprový hudební doprovod, který je mnohem lepší než od Elfmana. Má totiž něco jistou dynamičnost a dramatičnost. Škoda, že studio nepřistoupilo k oficiálnímu vydání CD alba. Už jsem vyčerpal asi všechno.

Spider-Man (2002)

Senzace. Po všech těch batmanech a supermanech se slova ujal Spider-Man. A řeč to byla úchvatná. Režisér Sam Raimi nám naservíroval opravdovou lahůdku. Navzdory tomu, že je to podle komiksové předlohy, tak si rejža udělal film po svém. Vzniklo tak akční drama s lehkým nádechem romantiky. A tohle Spíďovi sluší. Snímek od začátku do konce neztrácí na tempu. Nejvíce se ale genialita režiséra ukázala při výběru postav do filmu. Neokoukaný Tobey Maguire a dětská hvězda Kirsten Dunst vytvořili oravdu nezapomenutelnou hereckou dvojici, kterou další představitelé budou těžko překonávat. Na dalším filmu Sama Raimiho spolupracoval hudební skladatel Danny Elfmann, jehož doprovod je vskutku impozantní. Jediné, co ve filmu trochu bije do oka, jsou vizuální efekty, které místy spíše připomínají efekty k nějaké PC hře. Ale na tu dobu to nikomu nijak zvlášť nevadilo. Ani mě ne.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Jedničku jsem bral, sice žádnej zázrak, ale byl tam nápad a hlavně i ten nějaký děj. Dvojka je strašně moc přeplácaná a dějově dost chabá. Od začátku do konce se tam řežou roboti o stošest. To je vše. Jakoby milostné téma mezi Samem a Michaelou bylo tak trapné, až to bolelo. Jestliže tvůrci jim chtěli dát jejich vztahu nějakou překážku, tak to se jim nepovedlo. Když už Michaela načapá Sama v posteli s jinou, tak se z ní vyklube,k překvapení všech, robot. Dále pak se celej film trápíme tím, jestli hlavní hrdina řekne své milé konečně to kouzelné slůvko: Miluji tě. No naprostá katastrofa. Závěr byl ale nejtrapnější a hlavně od začátku předvídatelný. Ještěže mi zpravili náladu Linkin Park. Jejich song k filmu a také podílení se na hudbě k filmu bylo fenomenální.