Hooligans (2005)

Připadalo mi to až příliš podobný Football Factory a některý scény mi přišly vyloženě zkopírovaný(losování poháru nebo výjezd ven) a to ani nemluvim o tom, že je tu opět v hlavní roli Milwall, ačkoliv je pravda, že to je úhlavní nepřítel snad všech londýnskejch klubů. Každopádně to nemělo ten vtip a dialogy mezi fanoušky vyznívaly až moc křečovitě. No a závěr, jak už bylo řečeno, byl k pláči. Nicméně byla to v celku příjemně strávená hodinka a půl a Elijah Wood, kterýho jsem si v roli fotbalovýho chuligána nedovedl představit, mě docela mile překvapil. Nicméně co bylo naprosto příšerný, je českej dabing - doporučoval bych, aby v příštim fotbalovym filmu, kterej se dostane dabérům do pařátů, nechali některý sekvence v originále, protože zpívání chorálů a skandování vyzní v český verzi vyloženě trapně. A z českých Bublin mi vstávaly vlasy hrůzou - jestli tohle viděli fandové West Hamu, tak musej bejt oprávněně naštvaný z toho, jak jim Češi zprznili hymnu.

Jsem agent (2002)

Cheche - mě se to líbilo, ačkoliv to bylo připitomělý. Poskakující Eddie Murphy a jeho "Já jsem Kelly Robinson, 47-0!" společně s kamerou v oku a akcí "Postel" mě dostávali.

Řím (2005) (seriál)

Špína, pouliční sex, pouliční násilí, intriky v nejvyšších i nejnižších kruzích, politické vraždy - takhle vypadal, často idealizovaný, starověký Řím a takhle nám ho také tvůrci tohoto seriálu servírují. A nutno říct, že to dělají s profesionalitou číšníků těch nejdražších restaurací. najdete tu všechno, co by jste v historickém žánru hledali a ještě něco navíc. Zastavil bych se i u historické přesnosti. Až dosud mi připadalo, že většina tvůrců snímků o Římu čerpá převážně z dětských encyklopedií, ale tady si dali scénáristé opravdu tu práci a nejspíše si přečetli i Zápisky o válce galské, kde se Lucius Vorenus a vlastně i Titus Pullo (sloužili v XI. legii, ne v XIII.) vyskytují a potěší i zařazení dalších důležitých osobností, na které ostatní tvůrci nepamatují, v čele s Atiou výtečně ztvárněnou Polly Walker. A tím se dostávám k hercům - kromě Kevina McKidda, Raye Stevensona a Ina McNeice (skvělý zpravodaj na fóru) to pro mě byly vesměs neznámé tváře, ale o to víc jsem byl překvapen a to zejména představitelkou Kleopatry, která podle mě ztvárnila egyptskou královnu výtečně, a představitelem staršího Octaviana, jenž zde byl podán jako naprosto bezcitné a chladnokrevně kalkulující monstrum, kterým nejspíš byl. Zkrátka a jednoduše tohle se povedlo a pevně doufám v nějáké pokračování. 100%

Příběh gangstera: Nástup k moci (2007)

Naprostá bomba - čekal jsem sice něco ve stylu Football Factory a vlastně to podobnym stylem začínalo, ale pak se to zvrhlo do nemilosrdný a syrový gangsterky z anglickýho podsvětí. Jediný, co mě mrzelo, bylo, že nedostal větší prostor můj oblíbenec Frank Harper, ale to je jen malá a bezvýznamná chyba na kráse.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Sice jsem od toho čekal podstatně víc, ale zklamanej jsem neodcházel. Parádní kamera i střih - za to by měli dostat metál, ačkoliv mě tam občas štvaly až příliš častý zpomalený záběry. Herecky to žádná sláva nebyla, ale já si myslim, že o to tady ani nešlo a navíc Lene Headey to strašně slušelo, takže se dalo leddacos odpustit. Prostě to byl po Sin City další dobřena plátno plácnutej komiks. A ačkoliv si Snyder nehrál na historii, tak tenhle film řekne o dějinách víc, než Statečný srdce, Království nebeské a Gladiátor dohromady.

Sexy Pistols (2006)

jedna hvězda a to jenom za to, že to tam holkám slušelo. Jinak je to totální shit.

Vesničko má středisková (1985)

"To neděláš dobře s těma sirkama Jaromíre." Těžko říct, kterej z herců podal nejlepší výkon - všichni byli skvělí.

Big Hit (1998)

V něčem mi to připomínalo anglický gangsterky Guye Ritchieho a ty mam rád.

Ztracení chlapci (1987)

Kdo to neviděl v 80. letech, tak to prostě úplně nedocení. Pro mě je to kultovní klasika a rozhodně nejlepší teenagerskej upírskej film všech dob. Na ty parádní hlášky a upíří komando bratrů Žabáků se prostě nedá zapomenout. Kdyby se tvůrci Stmívání, Krve jako čokoláda a jinejch shitů občas podívali na tohle, nemuseli by třeba v tomhle žánru točit takovej humus.

Hráči z Indiany (1986)

Pro mě je to společně s Vítězové a poražení nejlepší sportovní film, jaký jsem měl kdy možnost vidět. Jeho kouzlo je o to větší, že tahle basketbalová pohádka o Popelce je natočená podle skutečné události. Jako další obrovské plus vidím to, že je to vesměs prosté toho nutného amerického patosu. Oceňuji i solidně zvládnuté zápasy, které se sice většinou vyhrávají až v posledních minutách, ale to vem čert. Gene Hackman, jako zprvu nepřijatelný trenér, který si časem získá celé městečko, byl vynikající a stejně tak se mi líbil ve vedlejší roli Dennis Hopper. Slušné výkony odvedlo i celé mužstvo v čele s Marisem Valainisem alias Jimmy Chitwoodem. Díky za každý podobný snímek. 90%

Časové pásmo bylo změněno