Velvet Buzzsaw (2019)

V jednu chvíli film ukazuje satirickým prstem na pokrytecké snoby pohybující se ve světě umění a v té druhé se jim mstí prostřednictvím neobvyklých obrazů, jejichž původ je zahalen rouškou tajemství. A mě tenhle svérázný mix sedl. Je sice pravda, že co se hororové stránky týče, tak do toho mohl Gilroy šlápnout trochu víc, ale na druhou stranu o strašení a mordování tenhle film primárně není. Herecké obsazení je v tomhle případě lahůdkové, ačkoliv třeba Malkovich tady nemá tak výraznou roli, jak jsem si přál. Ale nevadí. Jsem zvědav, s čím přijde Gilroy příště. 75%

Jonathan (2018)

Nápad vypadá fajn jen do té doby, než si položíte otázku, jak to hlavní hrdina (či chcete-li hrdinové) zvládá fyzicky. Jestliže je jedno já aktivní přes den a druhé v noci, celkem zákonitě to musí skončit kolapsem. Ale budiž. Tohle se dalo zpočátku překousnout, což platí primárně pro první, seznamovací půlhodinu, která se popisuje denní rutinu a pravidla, jimiž se musí dvojice sdílející jedno tělo řídit. Problém je, že pak člověk tak nějak čeká, že do toho režie šlápne a vypukne nějaké drama, kdy se jedna z osobností naštve a začne dělat neplechu té druhé. A nějaké náznaky tu i jsou, ale výsledek je rozplizlý a místy i uspávací, čemuž nepřispívá ani neutichající unylý hudební podkres. Noa za nedořešený konec bych vraždil. Škoda. snad se k tomu v budoucnosti někdo vrátí. 40%

Prospektor (2018)

Po stránce příběhové se samozřejmě nejedná o nic světoborného. Vlastně jde jen jen o další dva protivníky, které extrémní okolnosti donutí spolupracovat a že se jedná o malou holku a vesmírného tuláka na klišovitosti nic nemění. Výrazně nahoru film tahají Pedro Pascal a talentovaná Sophie Thatcher, mezi kterými funguje báječná chemie, takže jejich rozhovory, byť často triviální, působí překvapivě zábavně. A pochvalu si zaslouží i prostředí. Ono se sice jedná o obyčejné lesy, ale jsou nasnímané tak, že působí tak nějak zdravě jedovatě a to se mi líbilo. Fajn debut. 70%

55 schodů (2017)

Právnická rutinka, v níž další z advokátů stojí proti molochu bez větší šance na vítězství. Nicméně v tomto případě to přeci jen působí trochu decentněji a na autenticitě přidává i to, že se tvůrci vyhýbají klasickým divadelním představením, která jsou pro filmové soudní síně charakteristická. Nicméně největší devízou je výkon Helen Bonham Carter v roli psychicky nemocné ženy, která svou roli zvládla na výbornou a to jak výrazově, tak pohybově. Všichni ostatní vedle ní působili jen jako komparz a to včetně Hillary Swank. 75%

Superhypochondr (2014)

Ono to sice je typicky francouzsky potrhlé, ale nějaké ty humory aby tu člověk hledal s lupou. Režie tu strašně tlačí na pilu a snaží se být vtipná co minutu, ale výsledek je pochopitelně přesně opačný a kolikrát film už není ani trapný. Nepomáhají ani herci a Boon víc než cokoliv jiného leze na nervy. Škoda dobrého námětu. 25%

Ticho před bouří (2019)

Ono se to vyvíjelo jako klasický femme fatale thriller, který se veze na klišoidní vlně, ale díky atraktivnímu prostředí a fajn hercům se na něj dá v pohodě dívat. Pravda, Anne Hathaway se tady zrovna neblýskla, ale blonďatý přeliv jí sluší a to mi tady vlastně stačilo. Problém je, že Knight si byl té šablonovitosti vědom a tak se rozhodl zhruba po hodině s divákem vyjebat. Sice ho šlechtí, že měl odvahu k tak radikálnímu řezu, ale na druhou stranu v tomto případě by bylo lepší, kdyby příběh dovedl k jednomu z očekávaných konců. Takhle mě to totiž přestalo úplně zajímat a vydržel jsem jen proto, že jsem měl 60 minut za sebou. Netvrdím, že je to úplně špatné a když to tak vezmu kolem a kolem, tak námět nese jistý punc originality, ale zpracování se bohužel nepovedlo. 40%

The Final Wish (2018) odpad!

Hrůza hrůzoucí. Cca půlku filmu je to jen defilé nesympatických postav, které se snaží diváka unudit k smrti, což se v mém případě skoro podařilo. Pak se tedy začne jakoby něco dít a příběh získá alespoň mlhavé kontury, ale pořád je to mizerně zahraná neatmosférická bída s matnými pokusy o strašení. Co bych tady dal za tu sebelacinější lekačku. Za něco stála snad jen Lin Shaye, ale ta to samotná z odpadu vytáhnout nemůže.

Kyborgové (2017)

Ukrajinští vojáci jsou gerojové největší, kteří své ruské protivníky dokáží nejen přestřílet, ale když na to přijde, tak i přesvědčit pomocí argumentů. Samozřejmě přítomny jsou i bláboly o lásce k vlasti a vojáci se snaží během bojů i o nějaký ten vtípek. Ne že bych podobný agitační tón nečekal, ale Ukrajinci v tom, narozdíl od Amíků, neumí moc chodit, takže to působí směšně či trapně. Akce, která to mohla trochu pozvednout, také za mnoho nestála. Sice se tu dost často střílí a krvácí, ale je to celé nepřehledné a občas jsem měl bordel v tom, kdo je kdo, což platí především o boje v prostorách letiště. Notabene přestřelky většinou nemají širší perspektivu, takže se tu vlastně jen střídají záběry na pálící strany. Z mého pohledu zbytečný film, ale Ukrajinci se na to třeba dívají jinak a pro ně je to určené především. 30%

Piercing (2018)

Přestože má film něco málo přes hodinu a čtvrt, tak to bylo na můj vkus příliš dlouhé. Kor když bylo celkem jasné, kam se to celé ubírá. První polovinu tak zachraňoval především retro vizuál a výborná muzika. No ale v druhé polovině začalo řádně ujeté psycho, které nemůže nebavit. Mia Wasikowska zahrála na výbornou a Abbott jí vzdor neměnnému výrazu na tváři výborně doplňoval. Škoda, že to nebylo o půlhodinu kratší. 60%

Zemský soud - Příběh jedné rodiny (2017) (TV film)

První díl na mě příliš velký dojem neudělal. Ne že by to bylo špatně natočené či zahrané, ale chyběla mi zoufalost rodičů, kteří posílají děti do neznáma i tísnivější atmosféra hitlerovského Německa. Svou vinu nesl i český dabing, ale to nebyl zase takový problém. Ovšem druhá, poválečná část, už byla o něčem jiném. Dostavily se kýžené emoce, protože ústřední pár musel hledat cestu nejen k sobě, ale, a to především, ke svým dětem, což byly asi nejsilnější okamžiky. Zároveň film celkem barvitě vystihuje postoj tehdejší německé společnosti dosud prolezlé nacisty, která se staví rezervovaně k odškodnění pro Židy a politicky pronásledované. Navíc se hlavní hrdina coby soudce musí postavit kolegům z justice, kde stále úřadují bývalí členové NSDAP. Tohle téma by si sice zaloužilo větší rozpočet a kino, ale i tak se jedná o slušný kousek. 75%