Changgowl (2018)

Na to, že se vlastně jedná o obyčejnou zombie rubačku, to bylo neúměrně dlouhé. Nějaký příběh tu sice byl, ale ta rádoby politická linka prosvištěla mimo mě. Nicméně to je možná tím, že korejská či čínská historie mi nic moc neříkají. Pokud došlo na rvačky s nemrtvými, tak se bylo zpočátku na co dívat, ale i to začalo být časem monotónní. Navíc to, jak hlavní hrdina procházel zástupy zombíků jako nůž máslem, mi začalo lézt trochu na nervy. Alespoň že masky byly na úrovni. Kouknout se na to dá, ale že bych nějak jásal, to říct nemůžu. Každopádně nebylo by vůbec od věci investovat nějaký peníz do něčeho podobného v našich resp. evropských či hollywoodských podmínkách. Třeba Křížové výpravy řízlé zombie hororem by nemusely být vůbec od věci. 55%

Robin Hood (2018)

Do nového Robina jsem šel s tím, že se mi prostě bude líbit, ale přes veškerou snahu to nešlo. Úvodní akční scéna sice nebyla vůbec špatná a ta stylizace do současného konfliktu na Blízkém východě mě docela bavila, ale s návratem do Anglie to šlo tak trochu do kopru. Předně mi neseděly kostýmy. Samozřejmě už z trailerů bylo jasné, že nepůjde o nějakou historickou přesnost, ale Ritchiemu v Artušovi nebo třeba Helgelandovi v Příběhu rytíře se podařilo šikovně naroubovat moderní prvky na obecnou představu o středověku, což tady vůbec nevyšlo. Spíš to celé působilo jako nepovedený náhled do budoucnosti. Co se akce týče, tak ta celkem ušla, ale jenom ušla. Navíc tohle všechno už nabídl Arrow a po hříchu i Zorro. A nelíbil se mi ani sociální nádech, ke kterému film přistupuje až příliš vážně. Chyběl i vtip. Jediné, co mi vyloženě sedělo, bylo obsazení, ale zase nemůžu říct, že by všichni přítomní jeli naplno, což platí především pro Mendelsohna. První letošní velké zklamání. 35%

Monstrum - Bestie z hory Inwangsan (2018)

Tohle mě moc nevzalo. Pokud se film pohybuje v mezích šavlovaček, tak je vše oukej. Když dojde na palácové intriky, tak už je to horší, ale na druhou stranu kvůli nim se na to člověk nekouká. Nicméně ve chvíli, kdy vyleze na scénu monstrum, tak je to nuda. Když pominu ne moc povedenou vizualizaci, tak nápaditě se nechovala ani sama potvora. Já sice rozumim tomu, že takové zvíře by nejspíš opravdu jen běhalo, řvalo a občas něco sežralo, ale coby diváka mě něco takového může bavit jen chvíli. Herce ocenit nedokážu, ale jako plus beru, že mi přinejmenším nevadili. Ale i tak je to z mého pohledu nic moc. 40%

Legenda jménem T-34 (2018)

Válečné guilty pleasure. Po nezáživném začátku přišel první střet a od té chvíle jsem se bavil. Posádka sovětského tanku dělala se svým strojem neuvěřitelné věci, které podporovala řada slow motion záběrů i neschopnost německých vojáků. K mému údivu se film obešel i bez výraznějšího ruského patosu. Ne že by nebyl přítomen, ale nešlo to nijak přes čáru. O to víc se film věnuje potrhlému gerojství ruských vojáků a světe div se, došlo i na řadu vtipných scének. Celkově velmi dobrý dojem podtrhly i české reálie. Herecky bez problémů a pro mě byl největší hvězdou Vinzenz Kiefer jako plukovník SS. 80%

Suspiria (2018)

Zatímco v ulicích řádí RAF, taneční škole šéfují čarodějnice a připravují se na velkou oběť. Tedy jestli jsem to dobře pochopil. Argentova tvorba je pro mě nestravitelná, takže k remaku jsem přistupoval bez možnosti srovnávání a docela se mi to líbilo. Vedle solidního vizuálu nabízí film výborné herečky, několik bizarních výjevů, které potěší i mainstreamové fandy a dvě naprosto rozdílné taneční scény mající společné jen to, že jsem na ně vyjeveně zíral. Mínusem je natažená stopáž a fakt, že se Guadagnino nechal až příliš často unášet psychadelickými náladami. 60%

Overlord (2018)

Černoch mě štval. Ani mi tak nevadilo, že tady neměl co dělat, jako spíš to, že jeho postava mi vytrvale lezla na nervy. Ale pokud se zrovna nechoval jako idiot, tak se jednalo o solidní řezničinu s překvapivě slušnou technickou stránkou. Pokud bych se měl zmínit o nějakých detailech, tak bych vybral prosící hlavu a je velká škoda, že podobných zákusků tu nebylo víc. Co se válečných hororů týče, tak se jedná o špičku, ale přesto mám neodbytný pocit, že to mohlo být mnohem lepší. 70%

Dis (2017)

Začátek byl řádně zvrácený a docela mě bavila i následná procházka po lese. Ne že by se během ní dělo něco zajímavého, ale mě se to prostředí prostě líbilo. Pak přišla hluchá vysvětlující pasáž a vzápětí celkem dlouhé úchylné finále, které bylo v jednom případě až moc detailní. Upřímně řečeno pořádně nevím, co si o tom myslet, takže volím zlatou střední cestu. 50%

Rust Creek (2018)

Zpočátku to vypadalo jako obyčejná lesní naháněčka s burany, ale pak to chytlo druhou linku a to se mi docela líbilo. Jenže i když byla stavba příběhu celkem solidní, což se dá říct i o sychravém vizuálu, ten zbytek stál za prd. Především to bylo neúměrně dlouhé s řadou hluchých míst a nevyšlo to ani herecky. Hermione Corfield byla v pohodě, ale ten zbytek, což platí zejména pro dvojici vidláku a šerifa, stál za starou bačkoru a celou dobu jsem měl pocit, že od takových idiotů hlavní hrdince nemůže nic hrozit. Škoda. 35%

Meadowland (2015)

Hodinu a půl dlouhá depka, během níž se střídají všechny fáze zoufalství způsobeného rodičovskou noční můrou. Bezvýchodnost situace podporuje depresivní kamera, která částečně nahrazuje chybějící děj. Herecky na výbornou a docela mě překvapilo, kolik známých tváří se tady mihlo v epizodních rolích. Zejména Elisabeth Moss tu byla v poměrně nezvyklé poloze. Nic, co bych chtěl ještě někdy vidět. Myšleno v dobrém. 70%

Asher (2018)

Stárnoucího hitmana už míjí ty nejlukrativnější zakázky, ale žít někde v ústraní a klidu mu není přáno. Nijak výjimečný příběh, kterému dává přidanou hodnotu především Ron Perlman, pro kterého byla tahle role snad napsaná. Vyhovovalo mi i pomalejší tempo, které se k uchopení dané látky hodilo a líbila se mi i skutečnost, že se vše točí kolem židovského gangu. Nic nezapomenutelného, ale za vidění to stojí. 70%