Made in Britain (1982) (TV film)

Tim Roth křičí do světa svojí nenávist vůči všemu a vůči všem. Určitě jsem nebyl sám, kdo si vzpomněl na svoje telecí léta, kdy člověk pokládá vešekerý autority za hodný pohrdání a kdy je tenhle zku*venej systém odsouzenej k zániku už od samýho začátku. 85%

Zkurvená noc (2003)

Krásná ukázka toho, že když se něco se*e, tak se to se*e pořádně. 80%

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Cruise i Díaz hráli to samé, co vždycky. On suveréna, co má srdce a svědomí a ona blbou uječenou krávu (nic jinýho mě nenapadá), takže zápletka musela bejt ze škatulky s označením "stupidní" a do tý samý krabičky patří i celej film. Pár solidních akčních scén, párkrát se člověk i uchechtne, ale jinak kde nic, tu nic. 30%

Fridrich Barbarossa (2009) odpad!

Všechno špatně. Od dialogů přes herce až po efekty či bitevní scény. Navíc film nebyl ani tak o Barbarossovi jako spíš o boji Milána s tímto císařem, ale to je v té bídě nepodstatný detail. Italům zkrátka pokus o historický velkofilm v hollywoodského střihu nevyšel a jsem toho názoru, že za něco takového by se nestyděl ani mistr Uwe Boll.

Všichni jsou v pohodě (2009)

Robert DeNiro se rozhodne navštívit všechny svoje děti poté, co mu z různých důvodů odřeknou účast na rodinném setkání. Postupně zjišťuje, že ne všechno je tak, jak si ve své idealizované nevědomosti vymaloval. Strašně setimentální, ale i přes to příjemné a koukatelné a to především zásluhou ústřední čtveřice, jíž vévodí Robert DeNiro. 70%

Zmizení Alice Creedové (2009)

Úvod, ve kterém si oba únosci připravovali půdu pro akci A, mě navnadil. A zbytek mě vůbec nezklamal. Jedna místnost, tři herci a jak z toho může být výborná žánrová záležitost. Líbila se mi i celá řada možných závěrů, takže jak to skončí jsem prokoukl až nějakých pět minut před titulky. No mnozí byli určitě chytřejší než já, ale já tady opět blahořečil svojí natvrdlost.Budu se opakovat a nabádat naše filmaře, aby si z něčeho podobného vzali příklad. Gemma Arterton se tady zařadila na přední místa dlouhé řady mých ženských idolů. :D 85%

The Gravedancers (2006)

Stará dobrá čistokrevná béčkařina, bavící svou atmosférou a svým způsobem i srandovním maskováním záhrobních padouchů. Až na Purcella není co vytknout.60%

Princ z Persie: Písky času (2010)

Příjemně koukatelné fantasy dobrodružství ubírající se ve svižném rytmu očekávanému happyendu. Vtipné, herecky víc než obstojné (Gyllenhaala a Gemma jsou páreček k pohledání) a hlavně neobtěžující přehnanou výpravou, která je sice rozmáchlá, ale přesně tak, jak by měla být. 80%

Krvavý potok (2009)

První polovina dávala naději, že by to zase nemuselo být tak špatné. Navíc nacistické Německo ve světle okultních věd je jedním z mých oblíbených témat. Po zjevení hlavního formeláka vzaly mé naděje částečně za své, ale pořád jsem si říkal, že jedna blbá maska celý film nezkazí. Nezkazila. Ale přitáhla sebou slepenec, který film totálně degradoval. Když jsem se postupně dozvídal, jak na obludu, co na ní platí, o co jí jde, atd., tak jsem získal nedobytný pocit, že scénárista v sobě musel mít alespoň dvě láhve šnapsu a že dal loknout i Schumacherovi. O co jde vycítili i herci, kterým se podařilo vyladit své výkony na správnou úroveň, takže ani ti za mnoho nestáli. Ovšem s ohledem na jména jejich i režiséra se z toho dalo vytěžit víc. 30%

Užívej si, co to jde (2009)

Typická allenovská ukecaná komedie, ve které Woody sice nepřináší nic nového, ale pro mě byla i tak příjemná a osvěžující, což je asi dáno i faktem, že Woodyho tvorbu pravidelně nesleduju. Neurotik Larry Davis, kousavě glosující vše, co se mu šustně před nosem, si mě prostě získal a úplně blbá, jinak se to nedá říct, Evan Rachel Wood byla k sežrání. K tomu Patricia Clarkson v pro ní netypické roli........ . Dlouho se zase na žádného Allena nepodívám, ale pokud, tak doufám, že budu mít stejně šťastnou ruku jako tady. 85%