Rambo: Do pekla a zpět (2008)

John je sice starší a nějáká ta přebytečná kila jsou na něm taky vidět, ale to neznamená, že by během let něják vyměknul. Spíše naopak. Tuhle parádní akční jízdu jsem si užil od začátku do konce a dostal jsem víc, než jsem čekal. Stallone neobtěžuje zybtečeně nataženou stopáží a v necelé hodince a půl servíruje jednu krvavou lázeň za druhou - zejména při vyvražďování vesnice jsem měl oči vykulený a běhal mi mráz po zádech. Jedním slovem skvělé a co se žánru týče je to to nejlepší, co za posledních 20 let vzniklo. 90%

Kletba bratří Grimmů (2005)

Trochu nevyhraněné - není to ani pohádka, ani horor a nedá se to s čistým svědomím označit ani za akční či dobrodružný snímek. Navíc to sem tam působí zmateně, což je škoda, protože potenciál to mělo ať už jde o námět, režiséra i herecké obsazení. Rozpačitý dojem umocňovaly ještě béčkové triky, což bych v dnešní době a navíc u filmu s takovým rozpočtem nečekal. Ale na druhou stranu jsem se u toho v některých chvílích nebavil špatně a proto dávám 60%.

Gran Torino (2008)

Tohle bylo Clintovo sólo - protivného a jedovatého dědka zvládal na výbornou a já ho podezříval, že to ani moc nemusí hrát. Jinak těžko napsat něco, co by tu už nezaznělo - dobý scénář, výborná režie, kvalitní herecké výkony bezejmenných herců a netradiční konec. Film, který dokáže být jak napínavý, tak úsměvný či dojemný. Bravo! 100%

Paparazzi (2004)

Jasně - nikdo si nedělá o bulvárních novinářích přehnané iluze, ale čeho je moc, toho je příliš. Některé situace byly dotaženy až na hranici absurdity a některé z postav se chovaly vyloženě hloupě - jestliže vás někdo drží za jednu ruku nad propastí, tak mu přece nebudete vyhrožovat, že mu uděláte ze života peklo - novinář je tu prostě sviní za všech okolností. A takhle by se dalo pokračovat. Na druhou stranu herci jsou Mirky Dušíny, kteří mají právo vzít spravedlnost do svých rukou a bránit svoje rodiny za souhlasného přikyvování chápavého komisaře Dennise "bratrance Aviho" Fariny. Je to škoda - film měl slušné obsazení a dobrý námět, ale bylo asi chybou angažovat Paula Abascala, který měl do té doby zkušenosti jen s tupými seriály. 15%

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Skvělý pohled z druhé strany, který ukazuje, že i Japonci byli jen lidé, kteří měli rodiny a kteří nectěli žít jen proto, aby mohli zemřít za císařství. Eastwood se vyhnul patosu, který, díky bohům, vyplýtval na Vlajky našich otců a natočil protiválečné drama bez hluchých míst s několika silnými scénami, které se vryjí do paměti. 90%

Quantum of Solace (2008)

Důstojné pokračování Casina, ačkoliv několika kiksů se filmaři nevyvarovali. Za prvé to byl zřejmě přiopilý střihač, jehož kousky v akčních sekvencích byly vskutku ďábelské v tom špatném slova smyslu a za druhé pak Camillino neskutečně kýčovité zdůvodnění touhy po pomstě, které sice slušelo Tarantinově béčkovému Kill Billovi, ale tady vyznělo poněkud směšně. To, že na vás sem tam dýchne Jason Bourn, tu už bylo několikrát řečeno, ale já si nemyslím, že by to zase bylo až tak na škodu. 80%

Ten kluk (2007)

Příběh, který nutí k zamyšlení a pokládá otázku "Jak bych se asi zachoval já?" a to nejen jako hlavní hrdina, ale i jako všichni ostatní kolem něj - to je obrovské plus tohoto filmu, kor když jsou postavy tak přirozeně zahrané jako je tomu tady. Boy A mě jednoduše dostal.90%

Atentát v Ambassadoru (2006)

Silně pochybuji, že budeme mít ještě někdy v budoucnu možnost vidět takovou koncentraci velkých jmen všech generací v jednom snímku. Ale hvězdy samy by nic nezvládly bez dobrého scénáře a dobré režie a toho se jim tady dostalo vrchovatě. Estevez sestavil parádní mozaiku několika drobných příběhů, které se slejou dohromady ve chvíli vystopupení Roberta Kennedyho a jeho následné vraždy. Vše je doplněno Kennedyho projevy, autentickými záběry a vhodně vybranou dobovou hudbou. A pochopitelně nešlo přehlédnou Lenku Janáčkovou z Rudého práva.:D I za ní musím dát plný počet.

Vlajky našich otců (2006)

Tak tohle bylo trochu slabší Clinte. Ne že by byl nápad natočit film o humbuku kolem jedné vlajky špatný, to ne, ale patetické pojetí tomu ani trochu nesluší. Co se bitev týče, tak je tu opět vidět Spielbergův rukopis a tudíž má člověk pocit, že se dívá na pokračování vojína Ryana nebo na epizodu z Bratrstva neohrožených a z herců, snad kromě Adama Beache, nikdo nezaujmul. 40%

Poslední skotský král (2006)

Slušně odvedená práce s brilantním Forestem Whitakerem, která poměrně věrně popisuje řádění řezníka z Kampaly. Možná by to bylo i na plný počet hvězdiček, kdyby ten Skot nebyl tak americký, ale ani ten mě o skvělý zážitek nepřipravil. 4,něco hvězdičky.:)