Sociální síť (2010)

V sálu po mé pravici sedělo stádo asiatek.

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

Ten film je především dlouhý! A to tak, že i kdyby byl o polovinu kratší, pořád by byl dlouhý. Dalším problémem je to, že jsem starý! Ano a na tom filmu je to zle zle vidět. Události, které se odehrály před patnácti lety jsou jak z jinýho vesmíru - jestli cigarety splňují definici závislosti? Uf, no ani mě nenapadlo, že by o tom někdo mohl seriózně přemýšlet. Prostě to téma je grandiózně nezajímavé, překonané a detaily na upocené obličeje tomu moc nepomohou.

Robin Hood (2010)

"Mluv, pokud musíš!" Kecy, strašně moc keců. Tolik keců, že mi z nich bylo špatně. Nový Hood nemá charismatického záporáka jako ten s Kostnerem, co hůř, nemá charismatického ani toho Robina. Ten by sice sirotky v lese mohl naučit jak dělat luky z pevnějšího dřeva a jak se mejt aby neměli spalničky, ale neudělá to (ani v uncut verzi, no fakt), on o tom jen plká. Vyčnívá polofrigidní polonadržená fenka Mariana a z pod peřin penis Maxe von Sydowa. Chladný film, který by snad chtěl být realistický, ale místo toho je jen nudný. P.S. - zajímavá je změna na pozici sidekicka - tím je totiž místo maura Mariana! A nutno říct, že ačkoliv se značně emancipovala, není rovnocenným partnerem ale stále jen někdo, koho je třeba zachraňovat když si hraje na chlapa a moc jí to nejde.

Čtyři lvi (2010)

Nejnevtipnější na tom je, když se zamyslíte kolik z toho může odpovídat realitě. Ostatní je ale legrace (teda - vizuální gagy nejsou moc dobrý nebo je až moc vidět jak slouží vývoji "děje") - geniální skloubení humoru britské wtf školy ala Kancl a Velkovlak a prostředí mcdonaldizovaného islámu.

Karate Kid (2010)

Pravda, sice si to je občas jako debilně barevný cestopis, nové wax on wax off ale funguje, stejně jako pornoknír Jackieho Chana. Goo for it

Smrt čeká všude (2008)

Je to geniální snad právě proto, že to je tak jalové jako hlavní hrdina.

Sherlock (2010) (seriál)

Ten seriál je především úplná píčovina. Sherlock opravdu nutně potřebuje geniální intelekt, protože jeho sheldoncooperovská asociálnost mu zabraňuje vyšetřovat standardními postupy (tzn. místo toho, aby se zeptal podezřelych, jestli mají alibi se jim musí koukat na drobky na košili a podobný blbosti). Scénář je tak podpírán karbonovýma berlema jako je super hitech zabezpečení telefonu kyselinou a choře geniální criminal mastermind. Občas to je zábavné (e02s01), občas těžce odzívaná hodinka a půl (e02s02). Hlavně ať to nepokračuje v Lost duchu, už ten závěr druhý série je strašný scifi (sázím na domluvu s Molly a nějakou strašnou konstrukci).

Počátek (2010)

Nejspíš nejsem dost chytrý na to, abych ten film dokázal plně ocenit (srov. Barthes 2004: 33)

Repo Men (2010)

Jako celek to nefunguje (jedinej náznak dějový kontinuity je to s kočkou, všimli jste si?) ale pár scén je prostě bomba (jo, jsou to ty co v nich hrajou písničky a zmíňuje to tady taky kdekdo). Stejnak na mě ale ten film zapůsobil strašně dobře. Tím, že herci hrajou výborně, ačkoliv příběh (nebo scénář) je nejlacinější trash a třeba taky že milenka hlavního hrdiny není zrovna nejhezčí