Le Havre (2011)

Sem se na konci rozbulel hehe...

Malý klenot (2011)

Když jsem zrovna nevisel na rtech hlavních představitelů (tedy dohromady asi tak 4 vteřiny) říkal jsem si, jak strohá a faktografická polokopie zde zmiňovaného Il Divo to je. Nicméně podstatnější je, že jsem celou dobu SRAL blahem (a tady čtěte mnoho vykřičníků).

Twilight sága: Zatmění (2010)

Je to geniální série o třídním konfliktu na pozadí vztahu, až budu mít dobrou náladu, vysvětlím vám to.

Slepota (2008)

Balíček několika filmů v jednom. Anebo spíš takovej hot dog. Rohlík je post-apokalyptický skifi a párek je vězeňskej survival (ten je uprostřed v rohlíku). Kousnete a dostanete párek a rohlík, pak jíte dál a najednou párek dojde, protože jste byli ošizeni a párek byl kratičkej. Jíte spoustu suchýho rohlíku a cejtíte se podvedeni (umělecký pokus napsat, že ten film stojí celkem za prd)..

Hanna (2011)

Tenhle film je jako byste si v hospodě vyprahlí objednali plzeň do tupláku a přinesli Vám malé nealko pivo. Drobně mě potěšilo, že se hlavní hrdinka narodila v Polsku :)

Jmenuji se Oliver Tate (2010)

Hipsterovinka. Jsou to zvláštní lidi ty hipsteři, copak asi chtěj. Je to takový nový emo, jen míň bolestínský. Zato s ním sdílí takovou tu úpornou zahleděnost do sebe sama a potřebu zachytávat se na cool média jako je 8mm nebo polaroid (zdravím Jana Dvořáka) - nj, tady máme celou polaroid zeď, což je při současný ceně cca 80 za snímek už sranda za pár tisíc. Ale čert to vem, stejně je to takový retro ne zcela ukotvený v čase - retro je ostatně pro hipstery typický žejo. Líbivej film, rychle se v něm myslí a mluví ale chybí tomu upřímnost a nějaká hloubka se mi zdá. Ale to neva, dnes už jsou urputný hnutí a filmy prostě asi za zenitem

Láska v hrobě (2012)

Z toho co jsem viděl (cca posledních 20 minut) dost zajímavý soc dokument o životě více či méně dobrovolně se destruujících bezdomovců (muže a ženy).

X-Men: První třída (2011)

Prequel jako forma vyprávění je dost zajímavá věc, protože u pokračování víte, co se stalo a čekáte co se stane a zde se zajímáte o to, co se stalo a víte, co se stát musí (to je tak banální informace že se za ní stydím skoro i já). Asi jsem chtěl říct, že prequel musí být vysvětlovačka a nedokáže doopravdy překvapit. // Závěr s dvěma flotilama a jednou nákladní lodí no to je šablona jak z večerníčku. Kvůli ústřední dvojici a pár kecacím scénám ale nakonec jsou X-Meni třída.