O mrtvých (1981)

One world One sky We live We die

Babička (2008)

Plaz se, plaz se! Po zhlédnutí filmu jsem vynalezl nové slovo/akronym - GILF (které ale evidentně vynalezl už někdo přede mnou :( ).

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

I can't remember how this got started. But I can tell you exactly how it will end. Every Potter is exactly the same.

Bennyho video (1992)

Zlo bylo po zásluze odměněno dovolenou v Egyptě. Haneke je prostě Bůh :D

Pianistka (2001)

Nic méně než film o lásce. Lásce dvou odlišných lidí. Paradoxem (je to Haneke takže paradox je povinný) je, že hlavní hrdinka ví, co chce (a dokáže si o to smysluplně říci a to není zrovna samozřejmé nejen pokud patříte mezi sexuálně narušené), zatímco její mladý milenec se potácí mezi svou normalitou a touhou po ní.

Svatební váza (1974)

Není důležité vyhrát ale zúčastnit se

Válečný fotograf (2001)

Nachtwey působí vyrovnaně až chladně a jeho snímky jsou až nechutně dokonalé aniž by si pomáhal jinak než převedením (většiny) snímků do černobílé škály. Širokoúhlé sklo zajistí ostrost celého snímku, priorita času na 1/250 zase ostrost pohybovou (oprava - asi fotí na manuál). Veškerá kouzla jsou v kompozici a síle motivů. Jeho genialita není lidskost ale její opak. Fotoaparát není jeho prodlouženou rukou, on je prodlouženým tělem fotoaparátu. Chladný stroj na esteticky dokonalé obrázky hrůz světa.

Nádherný život Sačiko Hanai (2003)

Sačiko trpí syndromem levných céček. Číst booklet k DVD je mnohem mnohem zábavnější než se dívat na film samotný.

Proroctví (2009)

Budeme navždy spolu, jenom každý jinde.