• Romantický

Hviezdna párty (2016) (pořad) odpad!

Málokedy bývam taký stručný, ale v tomto prípade postačí jediné proste slovo . . . ODPAD!!!

Vzkaz v láhvi (2016)

Také vysoké hodnotenia? No neviem, ale mňa to nejako extra neoslovilo a prišlo mi to ako klasický krimi-thriller s psychopatickým idiotom, čo si sám sebe potrebuje niečo dokázať, a zároveň dokáže za každým prekĺznuť policajtom. A tak sa film naťahuje a naťahuje, a napokon pointa vcelku oničom. Ale zas treba uznať, že to bolo napínavé a aj herecké výkony boli kvalitné. Ale akosi som z toho neni tak unesený ako väčšina hodnotiacich. Z toho psychopatického hajzlíka mi až zle zostalo... Btw. akosi som tým severským kriminálkam stále neprišiel na chuť, oveľa viac mi pasujú španielske detektívky.

Překvapení (2015)

Nemôžem si pomôcť, ale svojou formou mi to strašne pripomínalo výborný britský film Wild Target (s Emily Blunt a Billom Nighym), avšak za úplne iných okolností. No tento holandský počin ani zďaleka nemal na spomínaný film. Hoci bola ústredná dvojica naozaj sympatická (predovšetkým Georgina Verbaan), tak tomu chýbal väčší dôvtip, a aj to odkrytie tajomstva a pointy celého príbehu bolo také akoby odfláknuté. Ale ako oddychovka sa to celkom dalo - proste film z kategórie "neurazí, no ani nenadchne".

I Hate Luv Storys (2010)

Punit Malhotra a jeho Gori Tere Pyaar Mein ma veľmi bavilo, tak som bol zvedavý aj na jeho starší film - a síce I Hate Luv Storys. Námet sa mi veľmi páčil, rovnako aj tie hlášky odkazujúce na iné indické romantické filmy, ale bohužiaľ ten záver ma moc nepotešil, inými slovami - dalo sa to čakať. Imran Khan je nesmierne sympatický herec, ktorého som si obľúbil najmä vďaka Ek Main Aur Ekk Tu. Bohužiaľ, Sonam Kapoor som si nikdy akosi neobľúbil, a rovnako to zostáva aj po tomto filme. Rád by som dal aspoň 4 hviezdy, ale záverečná fáza to napokon zaokrúhlila ku trom, hoci prostredná deprsívna časť filmu bola skvelá.

James White (2015)

Film o nevyrovnanom mladíkovi, ktorý balansuje medzi nezodpovedným flákaním sa a zodpovednosťou k ťažko chorej matke, to znelo celkom sľubne. No napokon bohužiaľ nedokážem zdieľať to všeobecné nadšenie z tohto filmu. Proste mi to prišlo celé príliš chladné a bezemočné. Nie som síce žiadny milovník presladeného klišé, ale ani úplného emočného chladu. Ale jedno sa mi predsa len páčilo, a síce tá zmena Jamesovho charakteru, ktorý sa v závere tak pekne o trápiacu mamu postaral. Ale inak po dejovej stránke dosť bieda. Za mňa ani len na hranici priemeru.

Ty, já a my (2008)

Námetovo krásne, no spracovanie až tak neoslnilo. Ajay Devgan je naozaj vynikajúci herec, ale na režisérskej stoličke mu to až tak nešlo (či len ja mám taký pocit?). Keby sa tohto filmu a scenára ujal niekto iný, možno by to dosiahlo väčšie úspechy. Nič to ale nemení na fakte, že príbeh ma chytil za srdce a miestami som mal slzy naozaj na krajíčku. Ocenil by som však oveľa viac drámy a menej toho srdcervúceho pátosu, do ktorého bol celý film po tom ústrednom zlome priam zabalený. Na druhú stranu, psychologický vývoj postáv tu bol naozaj na úrovni. Škoda toho slabšieho začiatku a viacerých slabších fáz počas filmu.

Hádej můj věk (2016) (pořad)

Formát súťažnej show sám o sebe neni vôbec zlý. Po dlhej dobe sa na Slovensku objavila relácia, kde súťažia aj bežní ľudia a nielen idiotské "extrémne vtipné" celebrity, takže to je na tom celom obrovské plus. Najväčším mínusom teda zostáva pán afektu a trápnosti Vlado Jašter Voštinár, ktorý dokáže znechutiť celé sledovanie tejto súťaže, keď silou mocou musí komentovať každú vec, čo niekto povie. Je to otravné!

The True Memoirs of an International Assassin (2016)

Super námet, aj scenár, ale realizácia a prevedenie na dosť priemernej úrovni. Nič proti Kevinovi Jamesovi, v podstate ho mám celkom rád, ale sem sa mi jednoducho nehodil. Chcelo by to nejaké iné "drevo". Kevin mal byť zrejme hlavnou hviezdou filmu, no čo sa týka mňa, tak najväčšie sympatie u mňa vzbudila Zulay Henao :) Film sa mi ako taký celkom páčil a v podstate to malo dobrý nábeh aj na komediálny žáner, len to akosi zlyhávalo v koncovke a niektoré dialógy žiaľ vyznievali skôr trápne. Akčné filmy moc nemusím, ale všetky tie súboje, bitky a prestrelky ma v tomto prípade bavili a neboli na obtiaž ako vo väčšine filmov tohto žánru. Také lepšie 3 hviezdičky.

Je s námi konec? (2016)

Vzhľadom k tým vysoko pozitívnym ohlasom ohľadom tohto dokumentu, som očakával niečo vysoko nadpriemerné. Ale v podstate to bola skôr taká esej prostredníctvom putovania a angažovania sa Leonarda DiCapria. Jeho reprezentatívny prínos v tejto globálnej ekologickej kríze mu nikto určite neberie, ale dokument sám o sebe je len výklad obrovskej spleti činiteľov a faktorov vplývajúcich na životné prostredie. Ja mám radšej dokumenty, ktoré nemusia mať taký mohutný záber, ale zato idú viac do hĺbky. Z tohto som sa prakticky až tak veľa nového nedozvedel. Aj keď niektoré postrehy a zábery stáli naozaj zato.

Týpci a zbraně (2016)

Todd Phillips sa po tých troch Hangoveroch vrhol na ďalší projekt, ktorým bola komediálna krimi-dráma War Dogs. Námet znel zaujímavo, v hlavných úlohách Jonah Hill a Miles Teller, a tak som sa celkom tešil. A napokon neskrývam celkové nadšenie z tohto sfilmovaného skutočného príbehu o dvoch mladíkoch, ktorí sa rozhodli spraviť biznis so zbraňami. Ale ako to už býva zvykom, kto sa raz dostane do výnosného biznisu, tak sa neuspokojí s omrvinkami, ale chce rovno celý koláč. Chamtivosť sa samozrejme nevypláca, a na tom celom napokon všetko padá... Film bol teda zaujímavý, napínavý, miestami zábavný, no najmä skutočný!