• Romantický

Pokušení (2009)

Chloe a jej spona, ktorá to celé začne - aj skončí. Dej sa pekne stupňuje a to čo na prvý pohľad vyzeralo úplne jasne je razom úplne inak. Medzi manželmi to vyzeralo zle, veľmi zle - až úprimnosť napokon pochovala všetky pochybnosti. Tak snáď aspoň toto posolstvo donúti ľudí sa zamyslieť, že pochybnosti môžu byť zažehnané jedine úprimnosťou, ničím iným... Film ako taký nebol zlý, ale nejako obzvlášť táto dráma v podstate nezaujala, až na pár nečakaných zvratov v deji. Samozrejme najviac zaujala hlavná postava Chloe a jej meniace sa charakteristické črty.

Konfident (2011)

Vydarené, no napriek tomu niečo chýbalo... Celý scenár mal ešte oveľa väčší potenciál, ktorý sa mohol pekne rozvetviť, alebo minimálne dokončiť to čo bolo načaté, keďže osudy väčšiny postáv ostali nevyriešené. Napriek tomuto nedostatku hodnotím film štyrmi hviezdičkami - hlavne vďaka autenticite, scenáru, samotnému príbehu, posolstvu, žánru, no a samozrejme aj vydareným hereckým obsadením. Zo snowboarďáka Mádla vyrástol napokon skvelý herec vhodný aj do dramatickejších rolí.

Bejvalek se nezbavíš (2009)

Dickenskova Vianočná rozprávka ako námet pre romantickú komédiu s dvojicou Matthew McConaughey a Jennifer Garner? Nemal som predstavu, čo od toho vlastne čakať. Ale napokon veľmi milé prekvapenie! Pre mňa rozhodne jedna z najlepších romantických komédií. Nebolo to totálne klišé a vývoj príbehu bol naozaj pútavý. Všetko to dávalo zmysel a bolo pekne vidieť, ktoré momenty boli zlomové pre život a emocionalitu Connora, no a pri scénach putovania s duchom budúcnosti mi bolo naozaj až do plačo. Popri tom všetkom sa človek aj zamyslí nad tým čo bolo, čo je a čo bude....

Jiná země (2011)

Vynikajúci scenár, zaujímavý príbeh, ktorý sa neustále stupňuje a človek sa naozaj teší na vyvrcholenie... Lenže celý film skončil akosi neurčito a to je zrejme jediné sklamanie tohto filmu. Nieže by som bol úplne proti neurčitým koncom, ale v tomto prípade si to naozaj žiadalo nejaký záver. Napriek tomu veľmi dobrý film, ktorý donúti človeka sa zamyslieť nad našou planétou a nad tým, čo vlastne ľudstvo produkuje. Ako sa zamýšľa aj samotná Rhonda: "Čo by sme sa od nás naučili?"

Once (2007)

Neviem, nejako mi to celé prišlo statické a strnulé. Scenár nebol zas až tak úplne zlý, ale to spracovanie ma akosi nezaujalo. Chybou bolo hlavne to, že som od toho čakal príliš. Ale zato soundtrack je 5-hviezdičkový = nádherná gitarovo-klavírna hudba a krásne texty, ktoré majú v sebe neuveriteľne čistú realitu, až som mal pri tých songoch zimomriavky. Skvelé duety Glena a Markéty navždy zostanú vryté do mojej pamäte.

Miluj mě, prosím (2004)

Jeden z najzaujímavejších filmov aké som kedy videl. Celé to bolo neuveriteľne zamotané - nielen súvislosti, ale aj samotný dej a časové roviny poriadne poprehadzované. Jednou dobou som ani netušil, čo bolo skôr a čo neskôr. Každopádne celkový dojem je neopísateľný - niektoré scény som len sledoval so zatajeným dychom a bol to jeden z tých filmov, kde bolo fakt ťažké predvídať - obzvlášť keď bol dej tak silno rozvetvený a siahal do viacerých časových rovín. Výber hercov taktiež vynikajúci, najviac ma zaujala Rose Byrne, hoci hrala asi tú najnegatívnejšiu postavu celého filmu (Alex) - aj tak jej patria moje sympatie, lebo presne viem, čo je človek schopný spraviť pre Lásku... Presne ako obhájila svoje činy aj samotná Alex: "Love makes you do crazy things, insane things. Things in a million years you'd never see yourself do. But there you are doing them... can't help it."

Domov šedých motýlů (2008)

Už dlhšiu dobu som sa na neho chystal, potom som na neho zabudol a včera som sa opäť k tomu dostal - našťastie! Veľmi milé prekvapenie z fínskej produkcie. Zaujímavý námet, ktorý sa ani náhodou nedá nazvať klišé. Dej sa krásne stupňoval a postupne sa odkrývali akoby dve dejové línie hlavnej postavy - mladíka Juhaniho (jeho súčasnosť a jeho detstvo). Po nie práve ideálnom detstve prichádza na ostrov, kde spolu s ďalšími rovesníkmi s podobnými trpkými osudmi a riaditeľom ostrova plánujú pokus o nemožné. To všetko sa odohráva v panenskej fínskej prírode na osamotenom ostrove mimo civilizácie, čo ešte viac dodáva filmu na atraktivite... Napínavý a výnimočný film, ktorý určite zanechal silný dojem. Za všetko hovorí posolstvo: "Pokiaľ sa budeš držať svojej minulosti, bude sa ona držať teba."

Melissa P. (2005)

Nezaujalo! Scenár a príbeh ako taký nebol zlý, ale nejako obzvlášť ma to nechytilo. V podstate bežná naivita mladých dievčat, ktoré sami seba presvedčia, že je niečo úžasné, napriek tomu, že je to absolútny nonsens. Príliš ľahko ovplyvniteľná a bez sebakontroly, k tomu súkromný denníček z ktorého sa stal časom verejný - to nikdy nemôže dopadnúť dobre. Zopár pekných dialógov medzi Melissou a jej babičkou, trošku dramatickosti a zaujímavých scén, no a krásna María Valverde v hlavnej úlohe... Tak to je akurát tak na 2 hviezdičky.

Anna Karenina (2012)

Pompézne, veľkolepé, krásne!!! Veľa som od tohto filmu očakával - a márne hľadať nejaké sklamania. Úžasná atmosféra cárskeho Ruska, obdivuhodné scenérie a skvelý nápad zmeny scén za pomoci divadelného javiska a opony. K tomu po celý čas vynikajúce zvukové efekty a hudba, ktorá ešte viac dodávala filmu svoje čaro! Ešte by som rád vyzdvihol kostýmy a skvelá práca s kamerou a detailnými pohľadmi, na ktorých si tvorcovia dali nesmierne záležať. Za krásny príbeh môžeme na večné veky ďakovať Levovi Nikolajevičovi Tolstojovi, ale najnovšia verzia spracovania tohto diela rozhodne nesklamala = 5 hviezdičiek!

Cyberbully (2011) (TV film)

Celkom dobré upozornenie na aktuálnu hrozbu. Obzvlášť keď väčšina ľudí sa vôbec nezaoberá tým, aké dôsledky môže mať to, keď šíria o sebe svoje súkromné informácie, aj medzi cudzích ľudí. Kyberkriminalita je jedna z najväčších hrozieb súčasnosti... K samotnému príbehu filmu: celkom zaujímavý scenár, myšlienka a aj celkové posolstvo filmu. Aj keď takáto veľká zrada od najlepšej kamarátky, to sa mi nejako nepozdáva - aj keď v dnešnom svete je už možné všetko. Dôvera je veľmi cenná a treba si ju zaslúžiť. Keď už sme pri téme kybernetiky, odporúčam aj film Trust.