Milovník po přechodu (2017)

Inteligentní humor, skvělá atmosféra a uvolněnost herců. Bavil mě námět i Salma, jak hraje, tanči a zpívá. Tempo se drži skoro celý film. Díky Kene Marino.

Wind River (2017)

Největším nepřítelem filmu bylo počasí, některé ty zimní záběry prostě neseděly. To globální ohřívání je zlo;-)

Baby Driver (2017)

To má švih, koule a šarm. Akce podle nové módy, velmi osvěžující, i když samizřejmě pohádka, ale od toho je film!

Poslední noc v Římě (2010)

Loving strangers, miluji, když se potká jižní Evropanka s Ruskem. Východ nad Římem se spařenou okurkou je silný zážitek, obzvláště 30.9.2017 po půlnoci na ČT Art.

Rande naslepo (2017)

Protože moje schopnosti jsou na úrovni zraku Saliya, tak to balím a jedu do Mnichova za kariérou. Povšechně vzato jedná se v případě tohoto filmu o německý Bollywood. Tím je dnes zaplaven celý svět, včetně hitu Pěkně blbě, takže je to zřejmě v rámci vlny multikulti o hodných Afgáncích a nešavlozubých tygrech. Bohužel ta holka od Mnichova z tohoto týdne se pod to nepodepíše.

Tulipánová horečka (2017)

Alicii Vikander bych si také osvojil. Ostatní výkony včetně scénáře Toma Stopparda by potřebovaly být založené na lepší předloze. Někdy je prostě lepší začít na druhé straně hlavy... Na uklidněnou Pepince, na filmu jsem byl v kině Kotva a obrazy vlámských mistrů vskutku ožívaly, koš s rybami, ketrý donášel milenec služebné byl pěkně v paletě barev holandksých malířů.

Zabijáci z maloměsta (2017)

Vynikající karikatura maloměstské nudy, včetně stupidní figurky šikanujícího fízla. Pár momentů, které potěší, celkově v rámci žanru crazy komedie spíše při zemi. Love goes on forever.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Disputace o sextantu je nezapomenutelná. Film je i jinak sledem vtípků (rada jak na brunetky, gilotinováni Jacka, svatba Jacka se sestrou Piga, uvodní vyloupení banky, urychlené povýšení na kapitána). Krásné rozloučení s celou sérií. Stejně dojemné jako 15 vteřin Barbossy na cestě do hlubin. Velmi velmi dobrý nápad a stejně emocionálně silné. Pokud jste stejně jako my sledovali s vyrůstajícími dětmi běžte se dojmout a pobavit.