Mafiánovi (2013)

"Jedinou otázkou, kterou by se měl člověk zabývat po dobu své existence, je, jakou hodnotu má život člověka, znát vlastní cenu, je jako znát den své smrti." Ten film, stejně jako některé jeho výroky, nejsou k zahození. A ještě jedno ponaučení milé děti Každej hajzl dostane nekompromisně a okamžitě lekci, do držky, těžkou nakládačku. To je mi bytostně sympatické!

Julieta (2016)

V klně jsem byl já a 36 žen. Na konci některé plakaly.

Superhypochondr (2014)

Danny Boon je oprávněně miláčkem Francouzů. Suprově se položil do hypochondra s panickým strachem z nemocí a jejich původců. V průběhu film slábne, ale celkově díky Boonovi 65%.

Pád Londýna (2016)

Vydejte nám vašeho prezidenta, my mu budeme pomaličku odřezávat předkožku...

Café society (2016)

Chytrý film o poťouchlosti života, dvou Veronikách a životě v jedné širší židovské rodině. Bravo mister Allen!

S ledovým klidem (2012)

Hloupá, předvídatelná, strašně dlouhá ...... S. Weaver jako terminátor bez mozku, achichouvej.

Lída Baarová (2016) odpad!

Proboha co to bylo za Goebbelse. Filip Renč natočil nechtěně další epizodu Spitting Image! Jenom mi tam chyběl pobíhající L. Pavarotti volajíc "I´m loosing the weight!"...

Tohle je náš svět (2016)

Filmová verze dokumentárního filmu ČR o rodině Mlčochových "Stále spolu". Bylo tam tolik styčných bodů, až ty Amíky podezírám...;) Ale jinak neuškodí, vzbudí v člověku romantické touhy a je mu dobře na duši. V létě jsme jeli do Itálie a vtipkovali jsem na téma, jak zachránit potraviny.

Vážení přátelé, ano (1989)

Zopakoval jsem si tento zážitek včera (4.9.2016) po 27 letech....tehdy 16 leté postupubertální naštvané mládě, které nenávidělo bolšána, dnes muž ve středním věku, velice se blížící roli Bobana Fishera. Sáhla na mě hluboká deprese, je to vskutku povedená esence tehdejší doby. A některé věci jsou univezální a platí za každé doby. Vzpomněl jsem si na film mimo jiné díky kouzelné miniroličce Zdeňka Řehoře hlásícího změny počasí podle zpráv od syna z vojenského letiště. Už jsem zase kolem cest viděl volební letáky prasolidí z ksčm, že bohatství této země nepatří jenom vyvoleným. Takže pánové, držte si peněženky a hlídejte KAMNA!

Komuna (2016)

V mnoha směrech nevyvážené, postavy se ztrácejí na dlouhou dobu ze zřetele, linky naznačeného děje se dále nerozvíjejí, některé postavy jednají podle "severského" modelu chování, děj je plytký. Přesto to má určité kouzlo a je to poctivý film. Jenom bych si lámal hlavu, být Philipem Glassem, kde už jsem tu hudbu slyšel ;-)