Grimsby (2016)

Anglické kulturní sterotypy si bere Sacha na paškál s láskou. Není v tom ten brutální sarkasmus jako u filmů, kde to odnášejí Amíci. Sacha má své Brity prostě rád. Scéna z Krugerova národního parku je neoriginálnější vtipná scéna v historii filmu. I luv you, Sacha!

Deadpool (2016)

Vše, co nebylo superhrdinské, jako např. scéna s bratrancem taxikáře Dopindy v kufru, bylo svěží a zábavné.

Mládí (2015)

Moc pěkné, ale někde okolo scény s dvojníkem Hitlera je najednou konec celé nádhery a začíná trápení. Mojí manželku asi nejvíce oslovila myšlenka odchodu od proradného manžela a nový začátek s horolezcem. Tak uvidíme. Micheal Caine je kouzelný herec.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Vzpomněl jsem si na blahé paměti heroické filmy ze sovětské továrny na filmové sny. V tomto kontextu ale bez ironie. Je to surový kus filmu bez blbých holywoodských čančání a s minimem dialogů, pokud tedy zrovna neumíte poníjsky nebo ríjsky. Já se svojí aktuálně zlomenou klíčí kostí jsem si připadal přímo trapně, jak nehrdinsky to snáším. Asi se zašiju do nějakého koně.

Stážista (2015)

Pohádkové blouznění o byznysu a o řešení manželské krize. Ve skutečnosti by ten manžílek byl rozšlápnut hetewejkou z otočky. Ale to děti nikomu nemusí vadit.

Ztraceni v Mnichově (2015)

Pan Zelenka si splnil sen každého filmaře. A já jsem měl díky tomu možnost vidět film pro inteligenty a skvěle se pobavit.

Spectre (2015)

Za tu old school scénu rvačky ve vrtulníku. Ta jako by vypadla z francouzských filmů 60. let. Za ten popostrčený Fiat 500 v honičce s Astonem Martinem. Za tu bitku ve vlaku s Davem Bautistou a jeho jediné slovo ve filmu. I když mohlo po pravdě být i vtipnější.

Mallory (2015)

"A shodly jsme se s kamarádkou, že ačkoliv je můj kluk herákovej a její perníkovej, tak mají oba poruchy chování, ale každej trochu jiný." Aneb další detailní informace o závislosti a vybředání z ní. Asi nejlepší je exkurze do úřednického nebe na Praze 10. To by mě bavilo více, než celá Mallory.

Velká nádhera (2013)

Toto je velmi mužský film a může si ho skutečně užít pouze trošku zralejší jedinec tohoto pohlaví. Slovy hlavního hrdiny, vynikajícím způsobem s lehkostí a grácií zahraného, po pětašedestátce najednou zjistíte, že na některé věci vám skutečně nezbývá čas. E solo uno truk.