Stále spolu (2014)

U těchto filmů se těžko vymýšlí hodnocení, dávám hvězdy za pocitvou snahu ukázat, jak funguje despotické království pan Mlčocha. Po přečtení reportáže v Reflexu mi některé věci nebyly jasné, ale film mě nenechává na pochybách, jak kvalitní materiál vychovává a předá tomuto státu pan Mlčoch. Smutné.

Kingsman: Tajná služba (2014)

Ten Samuel L. je neskutečnej šišlal. A jinak je ten film jedna velká reklama na Savile Row. Asi neodolám a zajedu si tam nechat ušít oblek. Grandiózní je hláška se švédskou princezenou na závěr filmu.

Divočina (2014)

Vyzdvihl bych, že i z toho mála dramatického, co se hrdince na trase reálně přihodí, se podařilo Nicku Hornbymu vykřesat zázrak. Celou dobu je o čem přemýšlet, i drama se nalezne a pořád je na co se koukat. Obvyklá chodcova osamělost je využívána k prostřihům do minulosti Cheryl. No nic, na tůru vyrazím s manželkou a hlavně děcka, heroin je fakt svinstvo.

Sopka (2013)

Kvalitu tento krysí závod dvou bývalých manželů bezesporů má a za to královské pobavení v první půlce filmu dávám plné body. Nejlepší scéna s Ezechielem. Davide Zierisi to je skvělá bokovka!

Divoké historky (2014)

Všechno je to pravda, reálné a dost zábavné. Etický podtón historek o panu bombičkovi a nezdárném synkovi nechává přeběhnout mrazík po zádec h. Rozhodně nejvtipnější je histroka souboje řidičů. Tohle si nenechte utéct.

Kandahár (2010)

Počínající putinovská propaganda vyplodila tento vpravdě pravdivý příběh o skupince čestných vojáčků, kteří neznámo kam vezli celé obří letadlo zbraní a lstiví Afgánci na létajících ptácích je donutili přistát v Afganistánu, tak určitě:) Přátelé, to letadlo přistálo dobrovolně a vezlo zbraně do Afganistánu zcela záměrně. Jinak 2 hvězdx za ty skvělé záběry celého letadla při startu a umění sovětských chudožniků po celé představení.

Konečná (2013)

Starý dobrý western s automobilovou honičkou. Sice jsem celou dobu čekal, kdy té corvettě dojdě šťáva, ale asi to byl ecoboost. A když dojde na lámání chleba, tak byla velká Arnieho legrace osvobozující. Po dlouhé době konečně odlehčený a na nic si nehrající film.

Birdman (2014)

To co jsem čekal, se nekonalo. není to film o nové naději, ale celou dobu se brouzdá v nějaké podivně formulované nespokojenosti. Jednoduše hollywoodské podání životní krize (o krizi středního věku nemůže být řeč:)) Ve střední fázi jsem si dokonce přidřímnul. Jediné, co mě udržovalo v napětí byly bubny, to jediné za něco stálo. Davide Žáku, ahoj nebo sbohem!