Iron Man 3 (2013)

Robert Downey už se překulil do fantastického hereckého áčka, s nadhledem, sebeironií, šarmem, už toto mi stačí, abych se filmem Iron Man 3 slušně pobavil.

Policajt nebo rošťák (1979)

Tento film jsem viděl snad nejvíckrát ze všech filmů, které jsem měl ve filmotéce. Toto je pro mě film století. A kdybych chtěl začít honit padouchy, tak jedině takto po vzoru Jean-Paula vjet vozem Lotus přímo do obýváku hlavního zkorumpovaného s větičkou na rtech: " Přicházím kvůli noci z dvanáctého na třináctého.":))) Letos v srpnu 2013 jsem šmíroval v ulice Rue Saint Peres v Paříži, zda B. nezahlédnu, ale neměl jsem štěstí...

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Přínos světovému filmu je rozhodně v iinovativnosti, jak se dá bojovat s lukem. Prostřelit najednou hlavu dvěma skřetům, kteří stojí velmi blízko sebe. Střílet na skřety běžící po břehu stojíc na hlavách dvou trpaslíků jedoucích v sudech po divoké řece. A pochopitelně bych neměl zapomenout na padajícího mrtvého skřeta, který dole vykatapultuje zatím živého do výšky, ve které stojí Legolas, který mu při té příležitosti usekne hlavu. Už jsem si vyrobil tričko: Chci Elfku za ženu. Na zadní straně třička: Už jsem si jí vzal. Bohužel poslední hodina filmu se neskutečně vleče. Všichni už pochopili ale P.J. to nestřihne a nestřihne.

Ptačí úlet (2013)

Synopse trochu stojí na vodě, ale vykreslení světa krocanů má své kouzlo. Jsou tam fakt asi 4 velmi vtipná místa. "To je tátova sekretářka, má ho hrozně ráda, ale nesmí se to říkat nahlas" Honění červené tečky směčkou loveckých psů coby snaha odlákat je od pronásledování a krocaní bodyguard, který se k nim přidá je taky milá blbůstka. Rodičkovské varování: Děti do 7 let na to neberte, jenom se ptají a ničemu nerozumí.

Lásky čas (2013)

První půlka filmu je opravdu zábavná a po svatbě potom zase jako v životě docela vážná. Pro mě skvělá postava uncle D v podání Richarda Corderyho, prostě bezchybné. Je to pochopitelně vše velmi miloučké a přeslazené, ale cítím za mnoha motivy osobní odkazy Richarda Cutise, ta rozloučení s vlastními blízkými, to co se nepovedlo v osobním životě, ty klasické klukovské mindráky, kdy v tu pravou chvíli nebylo řečeno to pravé a správné, aby byla vytoužená omráčena. Gradace prvního milování prostřednictvím časosmyčky je skvělý fór. Mám rád filmy, které se odehrávají v Londýně a opravdu se tam natáčí, stejně tak to platí o Cornwallu. Richard don´t give it up!!! Kino Kotva ČB, 10.11.2013, 20,00 Výborný komentář Pepinec

Skyfall (2012)

Bardem je šíleně vtipný.

Do Říma s láskou (2012)

Nikdo nepřekoná němou etýdku W.A. s podáním ruky. Dobrá groteska. Jenom kdyby se tam v tom filmu nevyskytoval divný člověk Aleš Baldwin. Ztuhnu vždy, když ho uvidiím, no nic.

Soukromý vesmír (2011)

Jako dobová kronika a pohled na rychlost, s jakou se míjejí generace za genaracemi. Za zachcení, jak rychle člověk projde vlastním životem. Skvělé. Za neautorizovaný, ale pravdivý životopisný film o Karlu Gottovi, vynikající. Pignon ročník 1973.

Turínský kůň (2011)

Pro hrstku statečných, kteří zmítání vichřicí všednodennosti ještě podstoupí tento očistný básnický rituál. Tento film by měl mít varování ministerstva kultury, že není vhodný pro "nepřipravené" diváky. Ty, kteří si neodžili svoje rituály, nemají na krku všední práci, dětičky a jiné prvky každodenní mantry. PRO MĚ NÁVRAT DO KULTURNÍ OBCE ARTOVÉHO DIVÁKA. 10.11.2011 kino Český Krumlov: 13 platících diváků (vichřice nám vzala Magora) Zajímavý komentář Lavran

Paměť 20. století: Pavel Tigrid - Evropan (2004) (TV film)

Pouštěl jsem si letos (2011) tento záznam několikrát. Čerpám z tohoto životního osudu pozitivní energii pro svůj život a současnost. Moje zjištění: Josef Schwarz - Červinka, v dokumentu zmiňovaný a vlastně v každém pásmu o životě Pavla Tigrida, zavelel naposledy k odchodu 23.08.2003, poté asi přestal P.T. brát léky a zemřel tudíž 31.08.2003.