Mamka & taťka (2008) odpad!

Hodina zbytečného mučení, než se člověk dočká absurdní vánoční oslavy a několika zábavnějších chvil.

Poslední dům nalevo (2009)

Nepřišlo mi to špatné, ale zároveň jsem tam nenašel moc toho, co by mě na filmu mělo bavit. Není to strašidelný horor, není to slasher, kde postupně klesá počet hodných postav. Ani jako boj o přežití to na mě tolik nefungovalo. Snad jen jakási atmosféra noční bouřky a domu na samotě to zachraňuje.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Velkolepé a akční určitě. Zábavné místy, místy neftipné až trapné. Místy nelogické. Megan 100% sexy, Turturro 100% zábavný, Shia napůl divný. Někteří roboti nedostatečně využiti (Devastator), jiní tam byli zbytečně hodně (dvojčata). V hudbě nic, co by bylo nové+zajímavé. 70 %

Na odstřel (2009)

Nenudil jsem se, jako napínavý/thriller to na mě působilo.. nebýt konce, který jsem nepochopil a udělal mi v tom akorát bordel, byly by to čisté 4*, takhle 70 %

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Možná je to způsobené větším počtem scénáristů, možná jejich schizofrenií, ale střídají se tu momenty geniální a vtipné (vítání mimozemšťanů) s momenty trapně-lidsky-poučnými. Škoda. Celkový dojem tedy jen lehce nad průměrem. 70 %

Človíček (2006)

Nejen za hudbu, tenhle kraťas měl nápad, vtip i pointu (vyzrazenou v "obsahu"..)

Terminator Salvation (2009)

Bez přílišných očekávání a bez srovnávání s minulými díly se mi T4 docela líbil - jako postapokalyptická akční sci-fi o boji lidstva a strojů. Nejzajímavější postavy jsou, paradoxně?, Marcus/Worthington a Reese/Yelchin, Baleův Connor mě moc nezaujal, však ani neměl pořádně co hrát. Akční scény, triky, hudba fajn. Ovšem pak přišel konec, který imho aspiruje na NEJDEBILNĚJŠÍ filmový konec vůbec. SPOILER: transplantace srdce, OMFG!! /SPOILER. 70 %

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Jestli bych měl Coraline něco vytknout, pak že mi nepřišla moc "napínavá". Většinou se dalo dopředu odhadnout, jak se bude příběh vyvíjet. Bylo jasné, jak to musí skončit, ale i když pominu to "co", ani "jak" mi nepřišlo natolik! působivé, aby 100% vynahradilo děj. Nevím, jestli je to chyba scénáře nebo režie, takhle je Coraline jen 75% výlet do světa okouzlující barevné fantazie (a krásné hudby).

Andělé a démoni (2009)

Podobně jako Prison Break. Během sledování jste napjatí, nenudíte se, ale když se nad tím po skončení zamyslíte, zjistíte, jaká je to blbost a pochybujete, jestli to mělo nějaký smysl.