Drawing Restraint 9 (2005)

Moje hodnocení úměrně klesalo s přibývajícím časem, ač vizuálně podmanivé a úchvatné, svým pomalým tempem to mou pozornost neudrželo. Dvouhodinový děj by šel vyjádřit dvěma stručnými větami.

Creepshow (1982)

První povídka skvělá, povedený mix hororu a černé komedie. Bohužel, zbylé zůstaly v jejím stínu a byly spíše průměrné.

O lásce (2005)

Protínání životních osudů a milostných linií, které je natolik zdlouhavé a pomalé, že nechytí, ale nudí.

Zlo (2005)

Povedená zábava. Sice za malé peníze, ale natočená z radosti a pro radost.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Jako zábava pro teenagery s popcornem v multiplexu se to docela povedlo, Xmeni při sledování nenudí. Když jsem ale po skončení začal nad vším přemýšlet, objevilo se pár chyb a nedostatků. Ovšem hlavně tomu chybí více emocí a vypjatějších scén, ze kterých by mě mrazilo nebo mě zvedly ze židle. Což je vzhledem k nevyužitému potenciálu škoda. 70 %

Šifra mistra Leonarda (2006)

Pro mě jakožto pro nečtenáře to bylo poměrně zmatené. Leccos jsem nepochopil a leccos z toho, co by mě zajímalo, zůstalo nevysvětleno. Nenudil jsem se, ale protože průměrnost z filmu přímo čiší, podruhé už to vidět nechci. 55 %

Hoši no koe (2002)

Romantická sci-fi s velmi kýčovitým a přesto/právě proto velmi působivým zpracováním.

Soupeři (2005)

Duelist je asi první film, u kterého mi na to, abych se na něj těšil, stačily dva obrázky. Stejně jako Lhurgoyf jsem očekával historicko akční film, prostě něco jako Hrdina nebo Klan létajících dýk. Už prvních pět minut mě uvedlo v rozpaky, když se během honičky na tržišti jako hudební doprovod ozval známá klasika z grotesky (nebo co to bylo..). To už jsem se začal bát, že se "vážného" historického filmu nedočkám. Kdyby to aspoň byla komedie, ale u tohohle mixu grotesky a parodie jsem už jen čekal, kdy někde vykoukne Leslie Nielsen. Příběh, resp zápletku o falešných mincích a její rozuzlení jsem moc nepochopil, ovšem těžko posoudit, jestli je chyba jen na mojí straně. Herci oscilovali mezi teatrálností a ksichtěním, prostě hrůza. Ale korunu tomu nasadila vizuální forma. Ano, barevnost a kompozice většiny záběrů je úžasná, nicméně u filmu se předpokládá, že se obrázky taky budou pohybovat. Avšak tady je další zádrhel. Jednou jsou záběry zpomalené, jednou zrychlené, aby to nebylo málo, došlo i na "zrychlený foto-styl" (plácnu: třeba 4 fps puštěné na 10fps, takže to vypadá trhaně a zrychleně). A určitě jsem ještě nějakou samoúčelnou vizuální "parádičku" zapomněl... Podtrženo a sečteno: nuda, špatný příběh, špatně zahráno, zmateně zrežírováno, občas pastva pro oči.

Vital (2004)

tombac to už víceméně vystihl, takže jen dodám, že škrcení jako sexuální praktika/úchylka bylo i v Koridě lásky. A že Tadanobu Asano vypadal chvílemi jako Sadako, až jsem se ho začal bát :) A jako vtipnou poznámku na závěr přidám jeden překlad, co jsem z budky zaslechl: Doktoři se o ženě ve vegetativním stádiu bavili jako o vegetable (což je podle kamarádky běžný termín), nicméně český překlad "zelenina" mě opravdu pobavil :)

Jawarakai seikacu (2005)

Velmi intimní a delikátní sonda do ženské mysli, duše a pocitů, působivý a svým způsobem obohacující film, přirozené a velmi dobré herecké výkony, sympatická hudba. I svým pomalým tempem dokáže strhnout. 90 %