Křídla Honnêamise (1987)

(pro doplnění: anglický název je "Wings of Honneamise") ___ Po všech těch úžasných anime, které jsem v poslední době viděl, mě tento film spíše zklamal. Určitě se nedá říct, že by byl "prázdný", obsahuje podněty k zamyšlení, ale po dějové stránce mi to všechno přišlo příliš natahované, ke konci jsem se už nudil....

Džinró (1999)

Nejprve malá poznámka k ději, jak ho popisuje ZIASystems - nemyslím, že se jedná o alternativní Japonsko, které WW2 vyhrálo, příběh se odehrává 10 let po velké "porážce"... Dále ta dívka nezemřela vinou příslušníka speciálních sil, obětovala svůj život pro terorismus. A teď k hodnocení: Byl jsem uchvácen, skvělé po technické stránce (kresba, hudba), úžasné co se týká děje a postav. Tenhle film mě opravdu dostal. Můžu, spíš musím, jen doporučit

Meeting People Is Easy (1998)

Pohled na odvrácenou stranu slávy. Směsice záběrů ze zákulisí, rozhovorů a živých vystoupení (kde se dočkáme i několika dříve nevydaných skladeb) skupiny Radiohead, která se albem OK Computer v roce 1997 dostala na vrchol popularity.

Radiohead: 7 Television Commercials (1998) (video kompilace)

Jakožto skalní fanoušek Radiohead nemůžu jinak. Jejich klipy jsou IMHO jedny z nejlepšíh a nejúžasnějších, co kdy byly natočeny.

Herečka tisíciletí (2001)

Doopravdy "tak trochu jiná anime". Pokud jste již viděli "Perfect Blue", neměli byste být během filmu některými proměnami zaskočeni (vyprávění o minulosti téměř plynule přejde do scény z hereččina filmu, ovšem pořád se vypráví její minulost). "Žánr" bych shrnul jako hořkosladký, pátrání po nešťastné lásce je odlehčováno postavami reportéra a kameramana. Ovšem konec jsem rovněž obrečel.

Pán velryb (2002)

Nenechte se zmást, Whale Rider vůbec NENÍ "dojímavý príbeh o priateľstve 10-ročného dievčatka a stáda veľrýb". Je o tom, že dnešní svět je plný změn a "staří dědkové" lpící na tradicích a předsudcích by se nad sebou měli zamyslet a následně se změnit, protože jinak působí víc škody a bolesti, než užitku.

Frankenstein (1994)

Naprosto odlišné od verze ze 30. let. Není tu žádné bezduché hloupé monstrum, nýbrž stvoření, které myslí, mluví a hledá přátelství a city. Skvěle zahrané postavy a úchvatná hudba.

Láska nebeská (2003)

Vynikající vánoční romantická komedie. Vtipná, milá a přitom je humor občas tak "nemravný", že se to o Štědrý den dřív než ve 22 hodin vysílat nebude. Úžasné herecké obsazení.

Zkáza Ecobanu (2003)

Po vizuální a hudební stránce opravdu úchvatné, skvělé... Co se týká příběhu a postav, místy moc ploché a nedotažené, místy naopak přeplácané.

Klementýnka (1985) (seriál)

Seriál o mladé dívce žijící kolem roku 1920, jež je upoutána na vozík. Jednoho dne zjistí, že se ji pokouší zabít zlý démon. Naštěsí jí pomáhá tajemná žena Hemera... Francouzská variace na japonské anime (hlavně ty Miyazakiho s mladou ženskou hrdinkou)