Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

IMHO jeden z nejlepších amerických seriálů všech dob. Všechno je tak úžasně pospojované a zároveň zamotané. Skvělé postavy, a hlavně... ta ATMOSFÉRA!

Jedna ruka netleská (2003)

Je tam dost vážně skvělých scén, momentů, gagů, hlášek... Ale dohromady to je poslepováno takovou "kaší" bez chutě (jednoduchý příběh, z nějž zaujme jen konec, nevýrazní herci -Macháček sází na to, že se mu lidi budou smát jen proto, že se tváří jako zhulenec ze Samotářů, atd). Celkově tak 7/10.

Killer (1989)

Jeden z nejlepších akčních filmů, co jsem kdy viděl. Velmi zajímavé postavy, netypický zabiják a netypický policista, a příběh jejich přátelství. A pochopitelně přestřelky "by John Woo".

Mizerové II (2003)

Důkaz, jak zajímavá vizuální stránka (i když chvílemi až moc zběsile stříhaná a nepřehledná) dokáže zahránit jinak průměrný film. 7/10

Porco Rosso (1992)

Miyazakova pocta letcům ze 20. a 30. let dvacátého století. Nepostrádá odvážné letce na rychlých strojích, vtip, akci, atd. Další skvělá anime.

Shaolin fotbal (2001)

Ze začátku nápadité a velmi vtipné. Později je to ale pořád to samé. Bavil jsem se dobře. ***1/2

Smrtící Avalon (2001)

Skvělá vizuální stránka filmu, a taky hudba. Zbytek (příběh, herci) je mírný nadprůměr.

Hrob světlušek (1988)

Z "Hrobu světlušek" mám velmi rozporuplné pocity. A není to dáno jen tím, že má očekávání od tohoto filmu byla velmi velká, viděl jsem ho zatím 2x. Na jednu stranu je to film velmi úchvatný a působivý, krásný a přitom smutný a bolestivý zároveň. Na druhou stranu - abych si film prožil, musím se sžít s hrdiny, sympatizovat s nimi... což se u mě v tomhle případě neděje, asi je to tím, že nemám rád malé, ukřičené, sobecké děti. Vlastně si myslím, že si svůj osud způsobily samy, takže jsem necítil potřebu je nějak litovat, což je pro zážitek z toho filmu důležité. Ale tak jako tak - je to tzv. "must-see", proto dávam absolutních 5*.

Laputa: Nebeský zámek (1986)

Laputa trochu připomíná předcházející Naušiku, je to opět "sci-fi/fantasy" o tom, jak je země a příroda důležitá. To ale nic nemění na tom, že to je úžasný film.

Stvořeni pro lásku (2000)

Velmi krásný film, zajímavý námět, ale bohužel hlavně z počátku příliš "pomalé". Ke konci už to ta "stovka" je.