ELFilm (2001) (studentský film)

Ale pouze čistě subjektivních 5*. Odpoledne jsem v kině viděl něco, co popisovalo události toho rána a ještě pár dní zpět. Taková milá hříčka o nevydařené lásce.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Něco nezapomenutelného, takhle úchylný a přitom zábavný film (rock'n'rollový muzikál) jsem dlouho neviděl. Skvělý Tim Curry.

Ken Park (2002)

Čekal jsem něco opravdu hrozného, a to se nestalo. Jak již bylo řečeno, je to docela komedie, což ale asi nebyl záměr tvůrců. Pokud je vám 15, možná že budete Ken Park považovat za šokující film (problém je, že pokud je vám 15, neměli by vás na něj pustit:). Ale ve mně vyvolala většina scén jen "hm", jsou velmi samoúčelné. Ale kdy jindy uvidíte orální sex na velkém plátně :) **1/2

Hodiny (2002)

Skvělý film, skvělí herci (hlavně herečky) a skvělá hudba. Jediné, co mi trochu vadilo, bylo, že postavy byly na můj vkus občas až moc hysterické:) 90%.

Lesní duch (1981)

Z trilogie Evil dead je to IMHO nejlepší díl. Jeden z nejlepších hororů, co jsem kdy viděl. Vynikající atmosféra, a chytrý způsob, jak z nevelkého rozpočtu udělat výhodu.

Pianista (2002)

Tento film je dokonalou ukázkou, jak se zbytečným prodlužováním dá pokazit ze začátku výtečný film. Takže Oscara za režii nechápu. Ale Adrien Brodi je vynikající.

Hulk (2003)

Ten film u mě, podobně jako nedávno X2, vyvolal pocit, že čím méně je ve filmu akce, tím víc to filmu prospěje. Navíc narozdíl od X2, tady ta akce ani nestojí za moc. Ale zbytek filmu to plně vynahrazuje, příběh, dialogy, vývoj postav....

Rabbit Proof Fence (2002)

Možná to někomu může připadat až přehnaně stereotypní (dívky prchají a potkávají různé lidi), ale mně se Rabbit-proof Fence líbil. Velmi dobrá hudba, herecké výkony (včetně těch tří dívek), kamera a navíc zajímavé téma.

Bowling for Columbine (2002)

Ale nesmíte to brát moc vážně, ten dokument je příliš jednostranný, ukazuje pouze to, co se Mooreovi hodí. Ale donutí vás přemýšlet, což je velké plus.