REC (2007)

Potom, čo som si tu prečítal som sa bál už od obeda. Podvečer to pozerali moje spolubývajúce a vrieskali ako zmyslov zbavené. Prečítal som si recenzie, otvoril som si pivo, zatiahol závesy a čakal som na ten masaker. Najprv sympatická holka, zopár hasičov. Potom vyšinutá babka, pár hnusných kúsancov (videl som aj horšie), jedna luxusná mykačka, zopár "mierda" a film bol v prdeli. Nebolo to až také zlé, ale čakal som od toho viac šoku, viac hnusoby, popravde, dosť som sa nudil. Od Španielov som zvyknutý na niečo lepšie. Po druhom zhliadnutí mením názor. Pozrel som si to znovu a zase sám a pridal som dve hviezdičky.

Mlha (2007)

Toto bol jeden z nahnusnejších filmov, čo som kedy videl. Mám z neho presne ten pocit, ktorý po dobrom horrore očakávam.

Horizont události (1997)

Nebolo to špatné. Po skončení filmu som mal zlý pocit a to bolo hlavné. Veľmi pekne hnusné boli tie snímky z toho pekla.

Hellraiser (1987)

Ale hej, dalo sa to. Hviezdička za soundtrack, hviezdička za Pinheada, hviezdička za Frankove pohyby, hviezdička za tú hnusnú ženskú, mínus hviezdička za to, že tam všetci nosia slipy.

Most do země Terabithia (2007)

Terabithia je všetko, len nie fantasy. Film ma chytil na začiatku a nepustil do konca. A už spomínaný zvrat ma naozaj dostal. Určite mi to spravilo chuť po megadebilnej Narnii zhliadnutej deň pred.

Zlatý kompas (2007)

On film bol vcelku dobrý. Herecké obsadenie špičkové, efekty uspokojivé, hlavne som sa nenudil. To sa dá tvrdiť aj o prvej knihe. Obstojný, aj keď trochu divný film. Dúfam však, že NIKOMU NIKDY nenapadne točiť dvojku a trojku podľa knižných sequelov. Phillip Pullman je totiž absolútny idiot, ktorý sľubnú jednotku pokazil megasračkovým pokračovaním. Tak primitívna snaha samoúčelne šokovať a ešte to okoreniť akousi pofidérnou lyrikou zaváňa vykrádaním Da Vinciho kódu. Je to absolútne nuda, navyše absolútne nevhodná pre deti, ktorým by som to do rúk nedal ani keby mi rozbili dom a auto obišli kľúčom. Varovanie pre všetkých milovníkov fantasy a vôbec umenia v akejkoľvek forme: vyhnite akémukoľvek médiu s nálepkou Magický nôž či nebodaj Jantárový ďalekohľad.

Jesus Christ Superstar (1973)

Dokonalé! Dokonalý Carl, dokonalá Yvonne, skvelý Ted. Najlepší muzikál, čo som kedy videl. S názormi a postojmi hippies sa ani náhodou nestotožňujem, ich hnutie mi nie je sympatické, toto ich dielo však malo gule od začiatku až do konca. Hudba bola zasadená do deja tak prirodzene a tak je spútaná s videom, že sa to ani nedá počúvať bez pozerania.

Jak ukrást nevěstu (2008)

Vôbec nie taký prúser, ako sa tu môže človek dočítať. Ja som sa bavil pomerne slušne.

Schindlerův seznam (1993)

Fantastickí Liam Neeson a Ralph Fiennes sa predbiehajú kto je lepší. Epický príbeh pretkávaný dokumentom s výrazným vstupom do psychológie postáv. Zaujímavo je ukázaný Goeth ako psychopat mnohých tvárí. Rozhodne patrí medzi top každého filmového fetišistu!