Ztraceni (2004) (seriál)

Dávam 5*, lebo ma to baví a teším sa na každý nový diel. Ale komentovať to budem až po uzavretí, keď to bude vidieť pekné celé ako celok. Vzhľadom na to, že to tu máme na CSFD fláknuté ako jeden seriál, a nie po sériách, nemá zmysel to zatiaľ nejako komentovať. O tom potom !

Hostel (2005)

To sme typický Slováci, oni nás zhovadia jak sviňa, a nám sa do natáčania dvojky prihlási Kňažko jak Superstar. Skvelé, skvelé !

Medvěd (1988)

Tak krásne emociálne spracovaný film, ako bol tento by som si asi nikdy nevedel ani predstaviť. Tento film ma priviedol do reality a všetky tie zážitky som prežíval spoločne s malým medvedíkom akoby keby bol klasický človek. Krásne. Super príbeh, bola aj slza na krajíčku a to sa nepovažujem za nejakú bábovku, ale toto ma fakt dojalo. Super a 5* k tomu.

Mistr kickboxu (1992)

Ono je ceľkovo hodnotenie takýchto filmov zložité, mám to hodnotiť dnešnými očami, alebo to mám hodnotiť očami ako si to pamätám, keď som to videl asi pred 10 rokmi. V tom je veľký rozdiel, ako teenager by som v tedy dával určite 4* dnes asi jednu, tak dám taký priemer 3* a je to. Pamätám si na jednu scénu, ako sme sa s kamošmi snažili tak ľahko šplhať ako Chuck, keď sa mladému Barrymu zjavoval v školskej telocvični.

Sám proti teroru (1988)

Toto som videl asi keď som mal 8 rokov, vtedy sa mi to zdalo dosť schopné a bavilo ma to. Viem, že som to mal nahraté na VHSke a pozeral som to dokonca viac krát. Pamätám si, že záverečný súboj som si prehrával viac krát. Ale viem aj to, že toto nebol klasický bojový Norrisácký snímok, v tomto sa to skôr celé hralo na Sylvestrovú Cobru. Viac zbraní a na strach pôsobiacich scén, ako tých prírodne bojových.

Vynucená msta (1982)

Toto boli časy Chucka keď bol ešte mladší a aj tie kreatívne kúsky stáli za niečo, toto napr. bol jeden s tých jeho lepšo-priemerných filmov, ktoré točil. Dalo sa pri tom ako tak vydržať, ale nečajkajte od toho žiadny extrém.

Beetlejuice (1988)

Myslím, že keby tento film natočil hocikto iný ako Burton, tak by ten hviezdičkový priemer bol niekde úplne inde. V tomto práve Tim vyniká, že aj z malej myšlienky dokázal v tomto snímku vytiahnuť maximum. Dobrý nápad, dobré obsadenie, pár dobrých hlášok, solidná hudba v doprovode. Jednoduché a pekné, ale ako už vieme, v jednoduchosti je krása. Jednoznačne 5*.

Tajemství loňského léta (1997)

Asi len s princípu a dosť pre mňa sympatického obsadenia osôb dávam 3*. Inak dejovo dosť vecí okopírovaných, veľmi predvídateľný scénár a celkovo nejaké nemastno-neslané.

Tajemství loňského léta 2: Rok poté (1998)

"už k ničomu dobrému", už po prvom snímku bolo jasné, že aj keď náhodou niečo také ako dvojka vznikne, tak to bude ešte slabšie ako jednotka. A .... štatistika sa zopakovala a u tohto. Pokračovanie už aj tak slabej jednotky, kde to teraz zasa len trošku vyťahovala z dna pekná Jennifer. Aj preto solidárne 2*.