• Krátkometrážní
  • Pohádka

Hodina pravdy (2002) (pořad)

Taky jsem na tuhle trapárnu koukal. Pokud bych se měl účastnit soutěže, tak bych teda vzhledem k náročnosti úkolů štáb pěkně podojil o odměny. Někdejší soudruh Petr Svoboda mi zrovna moc nepřišel jako milý a přejícný moderátor.

Není houba jako houba (1996) (TV film)

A to kdyby v lesích hospody u Kolodějů věděli o tom, že existují lysohlávky, to by pohádka dostala úplně jiný drive. 😎👍

Čtvrtý druh (2009)

Kdyby to Saxána věděla, mohla se v podobě sovy infiltrovat mezi ufouny a informovat nás blíže. Nám tedy nezbývá než se spolehnout na nejotravnějšího mimozemského ambasadora, jímž je Alzák. Druhá nejděsivější věc z celého filmu, když nepočítám neviditelné ufouny, kteří po nocích obtěžují počestné obyvatele Nome a páchají na nich všelijaké experimenty (a pak následně na těch, co to vyšetřují, když za sebou zanechávají tolik stop), je herečka, jenž ztvárnila starou Abigail Tylerovou v interview, ta by mohla zfleku strčit do kapsy Bolka Polívku, co se Polednice týče, brrr. Potkat ji ve dvě ráno u výtahu, tak si musím vyměnit trenky.

Statečné srdce (1995)

Fenomenální film o muži, který se stal rebelem krutou souhrou osudu. Vraždou jeho snoubenky zrodili nelítostného válečníka a vojevůdce, který svou pomalovanou tváří připomínal keltského bojovníka. Dokázal bojovat s velkou přesilou a jak to tak bývá, byl nakonec zrazen vlastními lidmi.

Strach má velké oči (1980) (TV film)

Jediné, co dodnes nechápu je, proč se to jmenuje Strach má velké oči. Spíš by se to mělo jmenovat třeba Kouzelný flašinet nebo V polévce je pravda (jako se říká že Ve víně je pravda).

Zelňačka (1981)

Pořádně infantilní film.

Kleopatra (2003) (divadelní záznam)

Až na tu docela otravnou ústřední píseň "Teď královnou jsem já", kterou jsem slyšel pabilionkrát z různých zdrojů a na Moniku Absolonovou, kterou fakt nemusím, je to hudebně, kostýmově i tanečně dobrý muzikál.

Byl jednou jeden... člověk (1978) (seriál)

Jé, tohle byl dobrý seriál. Kreslený vzdělávací seriál pro děti o historii.