Mary a Max (2009)

První animovaný film, který mě opravdu dostal do kolen díky své syrové reálnosti, hořkosti, ale i tím, jak dokázal vyzobrazit jakousi vnitřní krásu člověka... Mohla bych ho tu vychvalovat dál, ale další slova by jen ničila tu úžasnou atmosféru, kterou po sobě film zanechal.

Ondine (2009)

Do doby, než přišlo to úžasný rozuzlení to bylo opravdu skvěle koukatelný, ale od té doby to bylo víc a víc o hovnu (s prominutím, ale jinak to nejde)

Dokonalý svět (2010) (seriál)

Nejsem fanynka českých seriálů, tedy aspoň těch, které vznikají v poslední době. Ale tenhle mě opravdu chytnul, z úspěšných zahraničních seriálů si bere povětšinou jenom to dobré. A já se u toho dobře bavím. Ano, jsou tam občas mírně trapn chvíle, ale to se může stát i sebelepším seriálům. Pro mě, po dlouhé době, seriál, který má šmrc (a na to, že to jede na Nově, to je co říct ;) )

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

první série se mně líbila, ale ostatní (které sem zhlédla) už mi připadaly jako spichlé horkou jehlou a snaha dodávat další tajemné postavy a příběhy mi přišla jako přes kopírák

Počátek (2010)

Některým filmům delší stopáž sluší. A Inception je právě jedním z nich. 2 a půlhodinové napnuté koukání na obrazovku jsem už dlouho nezažila. "Neukončené" zakončení filmu ve mně na pár vteřin zanechalo nenávist vůči Nolanovi, že si takhle zahrává s mým zdravím :)

Lovci duchů (2005) (seriál)

Skvělý hororový seriál, který sem si oblíbila během pár dílů, ale co mi to teď v té poslední sérii (6., momentálně 10. díl) dělají? Ten typický humor a promyšlený děj, se během pár dílů naprosto vytratili! Připadá mi, že spíš scénáristi zkouší, co fanoušci vydrží, než je to doopravdy přestane bavit. :( Seriál měl skončit s pátou sérií, která měla perfektní zakončení.

Gangy New Yorku (2002)

I kdyby se vám děj filmu nelíbil, tak závěrečný pohled na měnící se New York v průběhu času vás dostane. DiCaprio tu byl skvělý a jako třešnička na dortu - při závěrečných titulkách hraje The Hands That Built America od U2, kdo by to nebral :)

Jíst, meditovat, milovat (2010)

To byl sakra dlouhej film, když už sem byla za půlkou, tak sem si už jen říkala, jestli to vůbec zvládnu dokoukat. Zvládla sem, a nesu trvalé následky nudy. Děj to mělo, natahovaný (a pro mě hrozně chaotický), který se dá shrnout v pár větách - šla to hledat tam a tam a tam, pak chtěla jít tam, ale zjistila, že to už našla tam. No, mají můj "obdiv", když tohle zvládli natáhnout na 2 hoďky a něco.

Morganovi (2009)

Tohle byla komedie? Že sem si nijak nevšimla během té 1 a půlhodinové nudy. Jedna * jen a jen za Hugh Granta, mého oblíbence.

Machete (2010)

Machete will return in... Machete kills and Machete kills again - nebránila bych se tomu, kdyby se ještě jednou vrátil. Po prvních minutách sem si říkala, že to asi nepůjde, ale jak ubíhal čas, film se mi líbil víc a víc! Trejo v hlavní roli příjemně překvapil.