Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

proč já vždycky ty nejlepší filmy tak dlouho odkládám... tenhle film má šmrnc, vtip, akci, skvělé hlavní představitele... nic mu prostě nechybí... a velmi povedené byly scénky prvních pokusů jak vykrást bolivijskou banku... a myslím, že toto je film, ve kterém se nejčastěji objevuje hláška "co je to za lidi" :)

Psí vojáci (2002)

hvězdičku dávám jenom díky Kevinu McKiddovi a díky taky mnohem horším filmům, co jsem viděla... ze začátku mi připadalo, že by to mohlo být zajímavé, ale postupem času jsem o tuto naději přicházela... možná už to bylo mnou únavou (nejsem si jistá, jestli nebyla způsobena filmem), ale nechápu, že celou dobu nemohli vlkodlaky zabít a najednou na konci to šlo.. asi aby to naše trápení ukončili a mohli jsme jít spát s vědomím, že tenhle film máme za sebou...

Vyrovnat si účty (2003)

film, který neurazí, ale i nenadchne - zápletka není nic nového pod sluncem, to tu bylo už mnohokrát, děj se občas vlekl, že jsem si říkala, že to nedokoukám a vykašlu se na to... ale musím uznat, že některé momenty jsou opravdu nezapomenutelné, a tím myslím výslech Johnnyho (Davida Wenhama), ten byl opravdu kouzelný :) na konci filmu jsem byla nakonec ráda, že jsem se na to dokoukala a že to nebylo zase až tak špatný, takže krásný 3hvězdičkový průměr

Milk (2008)

dlouho jsem si tento film odkládala a když jsem se na něj koukla, tak jsem téměř do tří čtvrtin filmu neměla pocit, že by to bylo něco extra (ano, Sean Penn byl výborný po celý čas, ale jeden herec nemůže utáhnout takový film), ale cca poslední třetina filmu byla opravdu povedená...

Coach Carter (2005)

sice nejsem fanynka basketballu, ale tenhle film mě opravdu bavil (možná to bude tím, že nejraděj mám filmy podle pravdy)... a Samuel L. Jackson tomuto filmu navíc pěkně koučuje - jak trenérsky, tak i herecky...

Ninja Assassin (2009)

až na pár scén jsem se nudila a měla jsem co dělat, abych vydržela s otevřenýma očima... nevadilo by mi úplné vynechání amerických herců - možná by se i stalo, že kdyby se to celé odehrávalo jenom v rámci klanu Ozunu, tak bych to ohodnotila líp... ale na druhou stranu bych byla možná ještě víc ztracenější v pokusu rozpoznat, kdo s kým bojuje a kterej z nich je v té změti noh a rukou ten, co mu mám fandit:-)

Smrt čeká všude (2008)

pohled na válku z druhé strany... z tohoto filmu mám smíšené pocity, měla bych říct, že je skvělý, nebo že je špatný, ale nemůžu - je přesně mezi... to, že tu není v podstatě žádný děj, to by mi nevadilo, ale ta nezajímavost rozhovorů a některých situací, to bylo přesně to, proč jsme si v polovině filmu říkala, že nevím, jestli to zvládnu do konce... viděla jsem to narozdíl od Avatara až po Oscarech, takže teď s klidným srdcem můžu říct, že Avatar byl pro mě mnohem mnohem přijatelnější a že si Cameron zasloužil toho Oscara navíc

82. Annual Academy Awards (2010) (pořad)

když jsem se dočetla, že spolu budou hostovat Steve Martin a Alec Baldwin, tak jsem tomu nevěřila, že to může být až takhle dobré... prošpikované fórky směřovanými jak na sebe, tak i na ostatní... výborná byla noční scénka v hotelovém pokoji (až pak mi bylo vysvětleno, že to byla parodie na Paranormal Activity) a když pak přišel Ben Stiller převlečený za Na'viho, tak už nebylo pochyb, že se tihle oscaři v honocení dostanou pěkně vysoko:-)

Zombieland (2009)

začátek mě vůbec nenadchnul.. spíš jsem si myslela, že brzy budu muset zajít na záchod a "odložit" tam večeři, a to jsem si myslela, že už po tak dlouhé době sledování různých druhů filmů jsem už krapet otrlejší... ale pak už jsem si nejspíš zvykla a dokoukala to... jakmile se dostali do Playlandu, tak už mě to i bavilo - možná to bylo Woody Harrelsonem, protože ten byl v roli šíleného zabijáka zombie opravdu neskutečný:-) přesto krapet podprůměrný film

Zrození šampióna (2009)

konečně jsem zase zhlídla nějaký film podle skutečné události a můžu říct, že po dlouhé době mě opravdu nějaký film bavil po celý čas jeho děje... Sandra Bullock hrála výborně, takže si oscara pěkně zasloužila, a klučina, co hrál jejího syna byl ve svých hláškách nepřekonatelný... nemůžu tedy jinak, než přihodit 5*