• Fantasy

Pád domu Usherů - Vražda v ulici Morgue (2023) (epizoda)

Recenzia obsahuje možný SPOILER. Za mňa doteraz najlepšia epizóda,ale stále je to na hororový seriál dosť slabé. A čo je horšie dej je na základe indícií (divák ich mohol postrehnúť v predošlých epizódach) strašne predvídateľný. Vyzerá to tak, že Carla Gugino je "anjel smrti" vykonávajuci pomstu na členoch rodiny, lebo ju tatko Usher podrazil, alebo nejak inak nas*al. Len podotýkam, že tento koment píšem po 3 videných epizódach a ak som uhádol už teraz o čo ide, tak seriál scéaristicky za veľa nestojí.

Pád domu Usherů - Maska červené smrti (2023) (epizoda)

Táto časť sa mala volať Sonda do sexuálneho života hrozne nesympatických Usherovcov. Opäť nič strašidelné ani mysteriózne sa tu nedialo. Jedna "ľakačka" a predvídateľný "zvrat" na tom nič nemení.

Pád domu Usherů - Půlnoční děs (2023) (epizoda)

Recenzia obsahuje SPOILER. Očakával som kvalitný štart do mysteriózno - hororového seriálu, namiesto toho som však videl len ukecanú epizódu s takým množstvom postáv, že sa v tom človek stratí. Celkom zaujímavý bol len začiatok s "mŕtvou" matkou. A chcel by som sa spýtať tvorcov či bolo skutočne nevyhnutné hneď v pilotnej časti niekoľkokrát  skákať tam a späť v čase. 35%

Turista (2022) (seriál)

To čo na začiatku vyzeralo, že bude akčným thrillerom s množstvom prekvapujúcich zvratov sa nakoniec zvrtlo na psychologickú drámu s romantickým podtextom. A žiaľ ani tá nebola nejak dobrá. Slabý priemer seriálu mierne dvíhajú sympatickí Jamie Dorner a Danielle McDonald, ktorí podávajú slušné výkony. Najlepšia epizóda: číslo 4, najslabšie epizódy: 5 a 6. UPDATE po 2.sérii : v tejto sérii sú epizódy viac kvalitatívne vyrovnané než v prvej sérii, v globále však stále ide len o priemerný seriálový počin.

Turista - Epizoda 6 (2022) (epizoda)

Recenzia obsahuje SPOILER. Namiesto gradujucého deja počas poslednej epizódy tu môžeme vidieť rychlu smrť hlavného "záporaka" hneď  v úvode, trápnu "rukojemnicku drámu" v kaviarni a dva pokusy o samovraždu hlavného hrdinu. Miestami som nevedel či naozaj sledujem krimithriller alebo psychologickú drámu. Proste finále , ale že na úplnú p* * * . Za mňa, sklamanie.

Turista - Epizoda 5 (2022) (epizoda)

Chápem, že divák sa v istom momente potrebuje dozvedieť čo sa stalo pred udalosťami v úplne prvej časti, avšak táto pomalá psychologická LSD cesta v Elliotových spomienkach ma nebavila. Oproti predošlej časti to bola strašná nuda. 35%

Turista - Epizoda 4 (2022) (epizoda)

Jednoznačne najlepšia časť. Takmer stále sa deje niečo zaujímavé. Od súboja medzi "studniarom" a "spice girl" na začiatku až po WTF moment na konci epizódy. 80%

Turista - Epizoda 3 (2022) (epizoda)

Recenzia obsahuje SPOILER. Oveľa lepšie ako prvé epizódy. AVŠAK . . .  Už som chcel dať vyššie hodnotenie, ale keď som videl ten nezmysel ( minimálne 150 kilový chlap dostane nožnice do chrbta, železnou tyčou po lebke, spadne do hlbokej - aj keď prázdnej - studne a po tom všetkom odtiaľ úplne sám vylezie akoby nič. . akože WTF ??? ) tak som zmenil názor. To už ten chlap mohol rovno začať prdieť dúhu. Vzhľadom na žáner to považujem za veľký scénaristicky kix. Stále teda len priemer 55%.

Turista - Epizoda 2 (2022) (epizoda)

Po druhej epizóde s NEprekvapujúcim "zvratom" na konci môžem povedať, že sledujeme len priemerný krimi thriller, ktorému by neuškodilo viac akcie a napätia. Snáď sa to ešte rozbehne . . .

Turista - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

Na môj vkus - ak nerátam úvodnú naháňačku - ide o dosť pomalý rozbeh seriálu. Trochu to vylepšuje až záverečná scéna s nečakaným telefonátom. Zatiaľ to hodnotím ako priemer.