Bohatý ředitel má na krku policejní vyšetřování a k tomu čelí rodinné tragédii a nadpřirozené hrozbě. Usherové zjistí, že mezi sebou mají informátora. (Netflix)

warrenur

Fajnovy otvarak navnadil. Dycha z toho mystery a su tu priehrstia kvalitnych hercov a hereciek z Haunting serie, Kyliegh Curran  z Doctor Sleep, ci Ruth Codd z The Midnight Club  a dalsi a dalsi . Co moze sposobit trochu chaos v predstavovani ich svojskych charakterov, ale Mike Flanagan uz s vacsinou pracoval a je vidiet, ze vzajomna spolupraca prinasa ovocie. Tesim sa, snad to dosiahne uroven spominanej srdcovky Haunting. ()

Anderton

Pilot je vydarený, avšak určite ešte nie je jasné, či to bude mať tempo a Flanaghan nebude naťahovať čo sa dá, takže pre istotu si žiadne ohlasy nečítam. Vyzerá to tak, že prvá epizóda nás uviedla do problému a nastolila dramaturgiu; 6x uvidíme smrť potomkov a na záver zrejme uzavretie dejovej línie a života Ushera seniora. Má to správnu temnú atmosféru, i keď ma hororové momenty príliš nepresvedčili. Musím však priznať, že aj také klišé ako hľadanie ducha v tmavej mizanscéne je stále zábava. ()

zelvopyr

Tenhle film totálně dodržuje všechny rasové, genderové a orientační kvóty. A zbyl kousek místa i na příběh, ale jen malý. Přebuzněno a znevěrohodněno, no ale dejme tomu. Daleko horší je, že ten státní žalobce, starý hnusný teplý černoch, neumí hrát a hrozně si šlape na jazyk. Tak uvidíme, co se jim z toho povede uplácat. ()

Trevor

Že sa to atmosférou ani na míle nepriblíži Švankmajerovmu kraťasu bolo zrejmé asi každému, pretože ak niečomu robí Netflix pomerne masívnu reklamu je jasné že to bude bolestne LGBTQ multikulti zohriate. Úspešný prokurátor, pochopiteľne afroameričan, pochopiteľne homosexuál vyšetruje rodinu zlého bohatého, pochopiteľne bieleho muža. Ten vyrastal, pochopiteľne, v prísnej, pochopiteľne nábožensky založenej, pochopiteľne kresťanskej, pochopiteľne bielej rodine a napriek tomu má neskutočne multi, neskutočne kulti, neskutočne tupé potomstvo a v celej rodine je jediná pokroková, rozumne zmýšľajúca postava, malá slečna, pochopiteľne afroamerická. Byť tak vzdialený od reality dokážu byť iba červenoarmijci z Netflixu a tým hneď na úvod pochovajú snahu o atmosferickú drámu s prvkami hororu už vo svojom zárodku. Herecké výkony priemerné, Prekliate dedičstvo a lá pokus o atrapu poviedky E.A.Poea síce natočené pomerne veľkolepo ale určite nie tak veľkolepo aby diváka vtlačilo do kresla a nemohol od seriálu odtrhnúť zrak. Hviezda dole za spomínaný korektný Paradajkový pretlak. ()

HarryCameron

Recenzia obsahuje SPOILER. Očakával som kvalitný štart do mysteriózno - hororového seriálu, namiesto toho som však videl len ukecanú epizódu s takým množstvom postáv, že sa v tom človek stratí. Celkom zaujímavý bol len začiatok s "mŕtvou" matkou. A chcel by som sa spýtať tvorcov či bolo skutočne nevyhnutné hneď v pilotnej časti niekoľkokrát  skákať tam a späť v čase. 35% ()

• Keď rodina prijíma NDA, je na krbe busta gréckej bohyne Pallas Atény. Je to odkaz na báseň Edgara Allana Poea "Havran", v ktorej havran sedí "na buste Pallas, tesne nad dverami mojej izby". (molcan2)
  • Fortunato, farmaceutická spoločnosť kontrolovaná Usherovcami, je meno postavy z Poeovho románu "Sud Amontillado". (molcan2)
  • Kázeň, ktorú predniesol kazateľ, je úryvok z Poeovej poviedky "The Imp of the Perverse". (molcan2)