Sněhurka (2012)

Pohádka, od které jsem nic nečekal a opravdu velké nic jsem od ní také dostal. Já se tedy neskutečně nudil a pořád přemýšlel o starých dobrých českých pohádkách. Ty amíci, teda až na pár výjimek, tak ty pohádky prostě točit fakt neumí. Tady mi neskutečná chyběla nějaká atmosféra. Marně jsem čekal na chvíli napětí, povedený humor a i trošku té romantiky, která k dobré pohádce prostě patří. Lilly Collins sice vypadala na kameře dobře, ale hezká tvářička z ní dobrou herečku ještě nedělá. No a Julia Roberts ? Kde jsou její časy " Pretty Woman a Nothing Hill " ? Co bylo, to bylo. To nejlepší má prostě už dávno za sebou. Nikdy z ní nebude herečka kvalit Meryl Streep, na to si všichni musíme rychle zvyknout. Těšil jsem se tedy na závěrečné titulky, odpočítával jsem minuty do finální scény a pak to přišlo. Závěr ala Bollywood, tak to už byla jen poslední tečka tohoto paskvilu. Jediný důvod proč jsem nedal v mém hodnocení rovnou odpad, tak byla výtvarná stránka tohoto veledíla, která se mi místy docela líbila. Co říci na závěr: To si radči 2x do roka budu pouštět konkurenční " Sněhůrku a Lovec " než si dát ještě jednou tento výtvor.

Iron Sky (2012)

Po shlednutí prvního traileru jsem se na tenhle film neskutečně těšil. Bohužel celkový výsledek je pro mne docela velký zklamání. Mám rád fikce, mám rád spojení nazi a sci-fi ( Hellboy, Captain America, Fatherland, Zítra vstanu a opařím se čajem atd. ), ale tady to prostě moc nefunguje. Dialogy jsou trapné, místo toho aby byli vtipné. Julia Dietze a Udo Kier sice hrají dobře, ale většina herců těžce přehrává. Co ve filmu funguje relativně dobře, jsou záběry odehrávajicí se na Měsíci, ale záběry ze Země jsou příšerné. Film je to sice krátký, ale místy je taková nuda, že působí někdy i docela dlouze. Jsou zde, ale věci, které se mi líbí, např. námět, tak ten je fakt originální, bohužel těžce nevyužitý. Spokojen jsem byl i s vizuální stránkou, kostýmy, rekvizity, triky a soundtrackem. Film se, ale musí hodnotit jako celek a proto nemohu dát víc než 2 hvězdy.

Hněv Titánů (2012)

Dvojka je o dost lepší než první nepovedený díl. Hlavní plus tohoto filmu je, že to není žádný remake, takže člověk nemusí srovnávat. S. Worthington už konečně nevypadá jako mariňák, L. Neeson dostal o něco větší prostor pro herectví. R. Fiennes a B. Nighy se také snaží, i když ty jejich dialogy jsou hodně špatně napsané. Film je sice víc o digitálních tricích než o ději, ale tady se to dá, tak nějak překousnout. Divák taky nemůže čekat žádné velké zázraky, přeci jenom rejža J. Liebesman není P. Jackson. Film je to sice průměrný, ale pokud se vám aspoň trošku líbila jednička, tak dvojkou nebudete rozhodně zklamáni.

Soukromý vesmír (2011)

Není žádná sranda, točit tak dlouho časosběrný dokument a při tom nevědět, kterým směrem se to pak vše ubere. A to je asi to, co mi zde trošku vadilo. Dokumentu nechybí dobré záběry, i pár dobrých rozhovorů, ale co mi chybí je nějaké to velké finále. Popravdě řečeno, ani jsem nečekal, že mě víc budou bavit záběry na Karla Gotta než rodiny Kettnerových. Díky tomu, to také hodnotím, pouze jako průměr. Možná jde i o to, že osud jejich syna mi nepřišel, až zas tak zajímavý, aby na tom byl postaven celý dokument. Znám totiž dva případy ze svého okolí, kteří měli podobný osud, ale jejich životní cesta se pak daleko víc zkomplikovala. Bohužel o nich nikdo nikdy žádný dokument nenatočí, což je velká škoda.

Total Recall (2012)

Ve výsledku to není " Total Fekál " jak mnozí fanoušci původní filmu očekávali. Na druhou stranu megahit letošního roku zdaleka také né. Je to průmérné sci-fi s povedenou výpravou a vizuálními efekty. Colin Farrell to hraje dobře, i když ho divák musí občas porovnávat s Arnoldem. Co se týče obou hereček ve vedlejších rolích, tak nejsou špatné, ale původní Sharonka je prostě Sharonka. Film bych doporučil všem těm co mají sci-fi absťák, pokud ho zrovna nemáte, tak si klidně počkejte nějaký čas, až to nasadí do svého programu TV Nova. Myslím, že dlouhým čekáním o žádný velký zážitek nepřijdete. Co říci na závěr: Nemá smysl remakovat filmy, jejiž originál je sám o sobě dokonalý. ARNOLD FOREVER !!!

Bourneův odkaz (2012)

A jde to i bez Matta Damona ! Tím jsem chtěl říct, že se mi to fakt líbilo. Matt Damon je můj oblíbený herec, ale nikdy pro mě nebyl akční star, spíš ho mám ve škatulce charakterní herec, který umí i zahrát komedie. Jeremy Renner mi na takové role sedí prostě víc, ale to je otázkou názoru. Jsem rád, že i čtvrtý díl nic nepokazil a vše funguje jak má. Dobrá kamera, slušné herecký výkony ( J. Renner a R. Weisz ), choreografie bojů opět velmi zdařilá. Byl jsem nadšen i z lokací, mám rád filmy, které se odehrávají všude možně ve světě. No a třešnička na závěr, opět Moby do titulků, takže spokojenost. Už se těším na pátý díl, tedy pokud bude někdy natočen.

Temné stíny (2012)

I když to zde nemá přílíš kladné hodnocení, já si stojím za svým. Můj názor je, že to je nejlepší film J. Deppa za posledních 10 let ( pokud nepočítám animáka Ranga ). Co si budem povídat Johnny Depp je prostě divnej patron a proto mu přesně takové role sedí. Tim Burton také nebude úplně normální, což je pro režiséra takových filmů jedině dobře. A co se mi na filmu tak líbí? Dlouho jsem neviděl tak dobře udělané filmové triky, např. rozpadajicí tvář Evy Green. Jako ze staré dobré školy, což v dnešní době digitálních triků prakticky nevidíme. Nadšen jsem byl ale i z dobře vybraných herců, z vtipných dialogů, dobré kamery, vizuální stránky, lokací, kulis, make-upu, kostýmů a soundtracku. Komu se líbí hororové komedie jako např. " Addamsova rodina nebo Smrt jí sluší ", tak i tady nebude zklamán. PS: V životě jsem neviděl tak ošklivou ženskou pravil J. Depp, když ve filmu poprvé spatřil zpívajicího Alice Coopera, tak tahle hláška vejde do dějin kinematografie.

Bitevní loď (2012) odpad!

Tenhle film by se měl jmenovat spíš " BATTLESHIT " ! To by ho totiž přesně vystihovalo. Klidně bych ho zařadil do shitologie s dalšími kousky a to " Světové Invaze a Skyline ". Mám rád akční sci-fi, ale tohle je prostě bezmyšlenková parodie na tento žánr. Tolik trapných scén a dialogů v jednom filmu jsem už dlouho neviděl. Posledních 30 minut se diváci v kině prakticky jenom smáli, což svědčí o všem. Čekal jsem, že aspoň triky a zvuk to zachrání, což se také nestalo. Soundtrack též žádná pecka, prakticky je to kříženec " Trona " a hitovek od AC/DC, takže žádný originál. PS: Vzkaz pro L. Neesona: Liame, neber úplně každou nabídku, zkus si přečíst pár scénářů dopředu, než do něčeho zase půjdeš. Byla by tě velká škoda, protože si jeden z nejlepších herců.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

Při sledování tohoto filmu jsem pochopil, jak moc mi bude chybět v seriálu postava trenéra J. Hnátka. Když jsem seriál viděl poprvé, tak mi to nepřišlo, teď už mi tam bude hodně chybět. M. Krobot je zde totiž naprosto skvělý. Jinak film se prostě povedl, je stejně dobrý jako seriál. Dialogy jsou opět velmi vtipně napsané i přesto, že tentokrát je to spíš tragikomedie než čistá komedie. Skvělý je i soundtrack, který je sestaven ze starých dobrých hitů různých žánrů ( M. Tučný, Vanilla Ice, Milli Vanilli atd. ). Doufám, že se v budoucnu dočkáme i nových dílů seriálu, popř. i další celovečerák by nebyl vůbec špatný.

Probudím se včera (2012)

Konečně po letech, pohodová česká komedie. Mám rád filmy o cestování v čase, mám rád filmy ze školního prostředí. Film se prostě povedl. Dialogy jsou vtipně napsané. J. Mádl je ve své nejlepší roli, ale i ostatní herci ( F. Blažek, S. Skopal, L. Krbová, V. Preiss, M. Šteindler, B. Klepl ... ) hrají dobře. Musím ocenit i dobré nápady, např. ruský Facebook v nástěnkové formě mě hodně pobavil. Jasně, že film má své menší mouchy, ale divák se u filmu dobře baví, takže mu to ani nevadí. Musím ještě dodat, že po dlouhé době jsem zažil plné kino a tak častý smích, už jsem léta nezažil. Co říci na závěr: Kéž by režiséři si vzali z tohoto filmu příklad a místo tragikomedií co furt točí, začali točit víc komedií v tomto duchu.