Assassin’s Creed (2016)

Ale no tak... Však se jedná o druhý nejlepší filmovou adaptaci podle videohry! Pravda, na Warcraft tomu chyběla epičtější výprava a více záběrů z minulosti, ale stále se jedná o dílo hodné lásky. Náramně jsem si to užil a ty dvě hodiny mi utelky jako voda. Největší strach jsem měl z Fassbendera, podle traileru se mi k hlavní postavě úplně nehodil, ale zvládl to na jedničku. Děj krásně plyne a opravdu netuším, odkud se berou ty kritiky scénáře. Zde je lore oproti Warcraftu jednoduchý a nepotřebuje víc než několik mozkových závitů. A to mluvím jako někdo, kdo má z herní předlohou malé zkušenosti.

Příchozí (2016)

Většinou jsem hodně vnímavý a nadchnutý k filozofickým sci-fi. Tohle mě ale minulo pořádně velkým obloukem. Některé dramatické a napínavé scény byly dost natahované a k zoufání nudné, např. první příchoď do lodě. Audiovizuální stránka taky nic moc. Jediná fakt krásná scéna byla ta s lodí a valícím se dýmem přes hory. Jednou věc, kterou nemůžu filmu vytknout, je ústřední dvojice. Co je naprosto ubíjející je absolutní nesmyslnost celého konceptu příchozích a ostatně i chování jednotlivců a národů. Kam se poděla ta část ohledně jedný z dvanácti? Že jsou potřeba všechny díly? Proč by si někdo vůbec mohl myslet, že může zastavit technologicky mnohem vyspělejší rasu? U popkornových akčních blockbusterů se to dá odpustit. Jenže Arrival se snaží o intelektuální zábavu a tragicky v tom selhává. Zkuste si vygooglit, co to vlastně znamená "zero sum game". Spoiler, win-win situace to totiž není. Nemůžu pochopit, jak tohle někdo může vidět víckrát a ještě to přirovnávat kvalitativně k mistrovskému dílu Kontakt, který má hlavu a patu a je v podstatě ve všem lepší. Za pět let si lidi budou víc povídat o Interstellaru, než o tomhle.

Aliance (2016)

Aliance má skvělou dramatickou atmosféru první polovinu filmu, úplně jsem seděl zaraženej v křesle napětím. Bohužel, pak přichází rozuzlení a celé se to nějak sesype jako domeček z karet. Proč? Protože to kopíruje sebe sama. Celá ta zápletka je jak vystřižená z Rezistence a navlečená na trošku širší měřítko. Co si budeme povídat, ono to dost kopíruje i Labyrint a Hunger Games. Tris se ovšem s Katniss nemůže absolutně srovnávat, to charisma hlavních protagonistek je diametrálně odlišný.

Sousedi 2 (2016)

Půměr žánru, který nespasí ani Chloe Moretz. Příběh pokulhává víc, než v předešlém díle a celkově to působí jako taková zpatlanina několika scén. Na druhou stranu některý vtípky se neskutečně povedli, u zatýkání jsem se smíchy plácal do kolen.

Hardcore Henry (2015)

Rozhodně zajímavý počin a nutno podotknout, že navzdory předpokladům se na to i dalo koukat. Nechápejte mě špatně, k počítačovým hrám mám hodně blízko a tohle je paroduje na všech frontách. Ukázková recese. Záporáci jak jinak než Rusové, konečně jsem zjistil, jak se teda vyslovuje "suka blyat" a finální perlička v podobě "ez". Co mi ale nejvíc vadí, je nevyváženost. Některé souboje jsou skvělý a mají ten ztřeštěný nádech ve stylu Deadpoola (už zase ho referencuju) podpořený různými hudebními žánry, ať už kytary alá Chuck Berry, vydatná reggae nálož nebo sympatický jazz. Jiné souboje jsou naopak extrémně nudné a hrají si na vážnou stránku. Ono to není ani tak soubojema, jako spíš hudbou. Dramatická složka se sem vážně nehodila. Příběh nemá cenu moc komentovat. Neměl bych s ním vůbec problém, kdyby se producenti neprohřešili nejistotou, jakým chtějí Henryho vést. Takhle má člověk čas se na ten příběh i soustředit.

Podfukáři 2 (2016)

Neskutečně jsem si užil tuhle jízdu, stejně jako u prvního dílu. Je to hravý, zábavný a vykouzlí to takový milý úsměv. Jezdci Apokalypsy obživli díky novému přírůstku v podobě Lizzy Caplan, na kterou nejenom, že se hrozně hezky kouká, ale je i vidět, jak se plně vnořila do své ztřeštěné role. Popravdě jsem se dost bál, že pokračování si bude hrát na něco jinýho, ale ne. Zachovali přesně ten samý styl z prvního dílu, který tolik lidí uchvátil. Bohužel hodnocení trpí syndromem pokračování... To už prostě nemůže mít wow efekt a zaujmout něčím novým. Přesto si nemyslím, že by byl kvalitativně jinde, než jeho prvotina.

Sebevražedný oddíl (2016)

Tak přecejnom to jde s notnou dávkou humoru. Ztřešťená akce ve stylu Deadpoola s hvězdným obsazení a ještě lepší hudbou. Ta tomu dodává přesně ten šmrnc a dává najevo, že se tentokrát nejedná o žádné další edgy drama. A to já vítám s otevřenou náručí. Will Smith je pořád sympaťák, na druhou stranu Jared Leto mě úplně nepřesvědčil. Nemůžu se ubránit pocitu, že role Jokera a veškeré jeho scény byly naprosto zbytečný. Bohatě by stačila úvodní scéna k seznámení s Harley Quinn. Celkově mě mrzí pár věcí. Žalostný posttitulkový scény v porovnání s Marvelem - teda pokud zrovna nějaká je a že Suicide Squad je pravděpodobně na delší dobu poslední (a vlastně i první) vtipný film ze světa DC. Jo a příště prosím víc záběrů na zadek Margot Robbie, taková věc se za dvě a půl hodiny neokouká.

LEGO® Batman film (2017)

Zábavnost filmu se odvíjí podle počtu popkulturních odkazů. Zde jsem jich pochytil bohužel mnohem míň, než u Lego Příběhu. Zábavný animák to bezpochyby je, ale v mých očích o něco slabší než výše zmíněný Lego Příběh. Některé gagy navíc vypadaly trochu nuceně, jenom aby si mohli rejpnout do Marvelu.

Muž z oceli (2013)

Slušné nastartování DC univerza. Moje očekávání byla různá, nicméně hutná porce Sci-Fi mě velmi příjemně překvapila. Akční scény začínají už od první minuty a já si nemůžu pomoct, že to působí značně urychleně a nuceně. On je vlastně celej film jedna akční scéna za druhou, výbuchy kam oko dohlédne a destrukce vlastně úplně všeho. Přiznám se, že jsem se sem tam nudil, akční scény ztratily v dvou a půl hodinvé stopáži svůj šmrnc.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Jsem schopen odpustit veškeré scénáristické excesy, a že jich bylo. Nesmyslný boss fight, po kterém je pojmenovaný celý film, veštkyně Lois Lane, motivy Lexe Luthora, politické pozadí jak vystřižené z Avengers a naprosto promarněná příležitost pro scénku s Aquamanem. Možná by neměla smysl v rámci DCEU, uvidíme. Odpustím to jenom proto, že se mi na to dobře koukalo. Ultimate edice měla tři hodiny a neměl jsem ani na chvíli pocit, že se nudím. Drama dobře vygradované, akčních scén bylo tak akorát (zdravím Man of Steel), na mě to působilo uceleně. Hudební kombinace Zimmera a Junkie XL je nanejvíš zajímavá a určitě chci víc od téhle dvojky. To se úplně nedá říct o dvojce Supermana a Batmana. Nemůžu si pomoct, ale Marvelovští mají větší charisma a jsou více vymezení svým chováním. Tady ústřední dvojice působí tak nějak nemastně neslaně. Né že by to byla chyba Afflecka a Cavilla, spíš za to může temný důraz na scénář. Celou situaci paradoxně zachraňuje svým epickým příchodem Gal Gadot ala Wonder Woman. Pro někoho zbytečný snímek, pro mě jako absolutního negramota DC univerza příjemná podívaná.