Californication - Série 6 (2013) (série)

|| 6. série – 80% Spása po předešlé sérii navíc s třešničkou na dortu – Faith. Nejcharismatičtější ženská vedlejší postava. Dokázal bych si představit, že tady mohlo Californication skončit, pokud by se série na konci vydala jiným směrem.

Californication - Série 5 (2012) (série)

|| 5. série – 65% Nejslabší část Californication. Nudný dialogy, nezajímavý děj, nula vtipů. Jediný dobrý díl je The Party, kde se klasicky sejdou všechny aktuální postavy na jednom místě. Snaha o získání Karen už začíná být lehce otravná.

Californication - Série 4 (2011) (série)

|| 4. série – 85% Zajímavá série, co se hlavního děje týče, která je navíc doplněná o dobré vedlejší postavy.

Californication - Série 3 (2009) (série)

|| 3. série – 95% Méňě charismatické vedlejší postavy, na druhou stranu je neskutečná prdel sledovat ten milostný n-úhelník.

Californication - Série 2 (2008) (série)

|| 2. série – 100% Co nová série, to nové vedlejší postavy. Zajímavý koncept, který i nenásilně funguje. A s příchodem nových postav se tu objevila jedna, kterou považuji za tu úplně nejlepší z celého seriálu – Lew Ashby.

Californication - Série 1 (2007) (série)

|| 1. série – 95% Solidní úvodní série se zajímavými zvraty a celkovém seznámení s hlavními postavami.

Wonder Woman (2017)

Marvel na to neměl koule. Ani po 15 filmech se neodvážil udělat snímek s ženskou hlavní rolí. A prohloupil. Na Wonder Woman jsem šel s vysokým očekávání a odcházel jsem velmi potěšen. Gal Gadot je obsazení roku a my můžeme DC děkovat, že na ní vsadilo všechno a nechali jí velký prostor. Viděl jsem několik interview a musím konstatovat, že hrála Wonder Woman přirozeně a propůjčila jí spoustu svého charisma a povahových rysů. Chris Pine krásně doplňuje a dodává tomu ten správný říz, díky čemuž nemáte pocit, že se jedná o vyloženě feministické dílo plné žvástů. Drobnou výtku bych snad měl jenom ke scénáři, kde se určité postavy chovají značně hloupě jenom kvůli dramatickému zakončení. Ale i tak jednoznačně nejlepší film z DCEU a mě nezbývá než vyhlížet marvelovský solo snímek o Black Widow.

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Věc se má tak. Je to ze světa Harryho Pottera? Je. Má to kvalitní režii? Má. Má to naprosto ohromující vizuál? Taky má. Tak co s tím je sakra špatně? Postrádá to jakoukoliv hloubku. Takových filmů sype Hollywood ze svých rukávů desítky ročně, je to prachobyčejnej blockbuster. Vůbec celý ten námět mi nepřijde nějak zábavný, přitom nakousli dvě senzační ideje. Rád bych viděl něco z historie HP, klidně i v tom New Yorku, ale proč do toho tahat zvířata? Naopak, taky bych rád viděl lov bájných zvířat ve stylu Indiana Jonese popř. Tomb Rider. Proč ne? Ale tohle teda fakt ne prosím.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Tohle jsem nějak nezvládal. Butron se vyřádil v plné parádě, bohužel už to hraničí s návštěvou psychiatrické léčebny. Kromě hodně divných postav film bohužel ubíjí i primitivnost, nemožnost empatie s jakýmkoliv aktérem a koneckonců je to i děsná nuda. Jo a ty odpadávající části psa si klidně mohli odpustit. Naštěstí to má velmi krátkou stopáž. On asi věděl proč.

Zilionáři (2016)

Na tohle se nedalo dívat. Obvykle mě trapnej puberťáckej humor baví, rozesměje mě každá kravina, ale tohle žalostně selhalo. Upřímně jsem se zasmál tak dvakrát, To, že je tam v uvozovkách hvězdné obsazení, bohužel nezachrání tuhle ubohost. Hvězdu si to vydupalo jenom díky adaptaci na reálný příběh, který mě během čtení na wiki značně pobavil. Nemohl jsem uvěřit tomu, že takoví tupci fakt existují.